ONS ZEELAND 10 31 Juli. De laatste van de maand alweer Je weet niet waar de tijd blijft. De elementen toornen vandaag geweldig. De barometer vliegt achteruit en Liesbeth's gezicht staat op zes weken slecht weer. Moest vier rijwielbelastingplaat- jes koopen. Ik geloof dat ze in staat is om den heer Colijn, die deze belasting uitvond, onderste boven te fietsen, wan neer zij de kans kreeg. Van den schrik werd de slager heden doorgestuurd en moesten we ons middagmaal met 'n blikje sardientjes doen. Ik mocht dat gevalletje bloot brengen, doch daar het sleuteltje afbrak, kreeg ik mijn armen, han den en vingers eerder open dan de verpakking. Nadat alle verbandmateriaal opgebruikt was, is de delicatesse terzijde gezet voor 'n armen man. Ze zeggen dat er visschen zijn, die alleen van sardientjes leven zou wel eens willen zien, hoe die dan die blikjes openkrijgen. 1 Augustus. Er waait 'n halve orkaan. Ben zorgvuldig thuis gebleven. Heb een neef gehad die op net zoo'n dag het hachje er bij inschoot, doordat hij bedolven werd onder 'n omgewaaiden fabrieksschoorsteen. Die risico loop ik even eens, want ik heb ook altijd een zwakke borst gehad. Ruys de Beerenbrouck is nog immer aan 't knutselen bij zijn kabi netje. 't Wil niet boteren, 't Zou misschien toch niet kwaad zijn geweest, wanneer de Koningin het aanbod van den on- afhankelijken bond van hoofd- en handarbeiders in het meu belvak om gratis advies te geven,aanvaard had. Heden voor opzichter gefungeerd bij de inmaak. Gecontro leerd of ik de „halen" nog van de snijboonen kon krijgen. 2 Aug. Met Breeduitstra een Singeltje gepikt. Breeduit- stra was weemoedig en ik met hem. Is me dat ook tegen woordig een tijd Nergens kun je meer van op aan. Alles wankelt. Daar heb je nu Breeduitstra. De laatste dagen voelde hij zich niet wat men noemt „lekker". Z'n tegenzin in geregeld werk nam, hoewel iedereen dacht dat de climax reeds bereikt was, geregeld toe. Ging naar dokter Doorloop. Die stiet hem in de zij, trok z'n oogleden op en neer, kneep hem op 'n geniepige wijze, en zei dat hij waterzucht had. En of nu al Breeduitstra hem bezwoer, dat hij van z'n leven nog geen liter water gedronken had, toch hield de dokter vol. Het leven wordt moeilijk. Volgens de courant is gister het grootsch opgezette ver broederingsfeest der communisten mislukt. Ze zijn er niet in geslaagd om 'n paar honderd dooden te maken. In het hoofdkwartier te Moskou hangt de vlag halfstoks. 3 Aug. De kinderen zijn vandaag uit logeeren gegaan naar tante Betsy in Rotterdam. Daar zijn heel veel onder handelingen voor noodig geweest. Toch was t nooit gelukt, wanneer ze onderwijl geen woning had betrokken vlak naast de diergaarde. Als de nood aan den man komt, kan ze thans de dierentemmers te hulp roepen. De plaatselijke Oranje- vereeniging zit in zak en asch ze heeft gister vergeten dat de Koningin-Moeder 71 jaar werd. Mr. Mierick v. Peu teren heeft heden met twee andere advocaten consult ge houden over het vraagstuk of men heden nog met een rijks telegram en een plaatselijk concert voor den dag kon komen. Na een zitting van vier uur meende men van wel, aangezien H. M. nog 'n geheel jaar 71 is. 't Kabinetje van Ruys zal niet klaar komen alle hout is geen timmerhout 4 Aug. 't Huis is als uitgestorven. Liesbeth laat de radio te keer gaan om de vreemde stilte te breken. Slechts 'n gebrekkig hulpmiddel. We raakten pas weer meer in de gewone huiselijke stemming toen ik van den zolder het groote schilderij „De slag bij Waterloo" in de woonkamer opgehangen had. 5 Aug. Kapitein Ziegbern van de „Bremen" is in vijf havens aangeloopen om zich te laten huldigen, wijl hij in een recordtijd den Oceaan overgestoken was. Daardoor twee dagen te laat in Hamburg aangekomen. Dat is nu weer de schaduwzijde van een snelle vaart. Door zeewater schiet je sneller heen dan door champagne. Ansichtkaart van de kinderen gehad. Veel namen en veel leuke uitroepen. Erg hartelijk. Zeven centen strafport betaald. 6 Aug. Sientje zei vanmorgen dat ze last had van haar gal. Van den busdokter moest ze erg veel bessen eten. Lies beth vond het daarom beter, dat ze 'n veertien dagen va- cantie nam. Liesbeth voelt er nu meteen iets voor om samen uit te gaan. Zekerheid kon ze nog niet geven. Dat is ver velend. Weet niet of ik nu in de soos het tourisme moet veroordeelen of verdedigen. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 28 Horizontaal 1 lef 2 eer 3 era 4 pek 5 rak 6 aha 7 tof 8 ido 9 zin 10 art 11 genet 12 getrouwheid 13 toot 14 tabe 15 ara 16 jabot 17 eidereenden 18 e, a, o 19 hodur 20 slij 21 ier 22 are 23 Borms 24 stroo 25 eolus 26 cellisten Verticaal 1 leepoog 5 rat 8 izar 18 edda 19 hermes 23 bol 27 eereboete 28 frak 29 Ahorn 30 kaf 31 directies 32 ontweid 33 atol 34 emotie 35 erwten 36 hebe 37 bajes 38 rail 39 Abdij 40 triool 31 auer 42 Borne 43 eer - 44 sot 45 rode 46 halo. De heer A. Reijnhout, Rijnlaan 155, Utrecht, won de prijs. O. Z.-Prijsvraag no. 30 du Jardin. Rembrandt. Ferdinand Bol. Ruysdaal. Gabriël Metzu. Vermeer. Wouwerman, Govert Flinck, Bovenstaande namen van bekende Nederlandsche schilders uit onze gouden eeuw, moeten zóódanig worden verschoven, (docht niet van plaats verwisseld), dat een verticale letter-rij ontstaat, die van boven naar beneden gelezen, den naam geeft van een zeer bekend Nederlandsch schilder, eveneens uit de gouden eeuw, en beroemd om zijn zedenkundige voorstel lingen. Oplossingen Maandag 19 Augustus in het bezit der Admini stratie. Op de adreszijde vermelden O.Z.-Prijsvraag No. 30.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8