rfiiggebeten en Huidjeuk #5|kPUR0L KON. DRUKKERIJ 6. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK 6 ONS ZEELAND van een enthousiast innerlijk. Een bijna niet te gelooven enthousiasme drijft den hier bedoelde. Wat zou de lezer b.v. denken als hij, als onbekend jour nalist komend, werd ingehaald a's een zeer goed en eindelijk weergevonden vriend met de woorden, dat zijn bezoek nu ongeveer de uiteindelijke inlossing van een niet geringen wensch beteekende? De lezer zou vermoedelijk tot zich zelf zeggen: „Hoe heb ik het nu." Zoo deed ik ook. Alleen niet slechts tot me zelf. Dan kwam de gereede verklaring. Omdat u voor mij een afleiding is. Omdat u de gedachten komt af'eiden. U moet weten mijn vrouw is ziek, ernstige operatie in een zieken huis. Dat pakt je aan, hé. En dan die benoeming vrij onver wachts. dat alles zou iemand van streek maken. en dan heb je afleiding noodig. Zóó oprecht, en op den man af, heb ik in het begin van een persgesprek zelden een verklaring hooren geven. Zij was hier tevens de dikwijls zoo moeilijk te vinden inleiding tot een onderhoud dat verder dan de oppervlakte gaat en dat voor het verkrijgen van indrukken voor een journalis tieke schets toch voorwaarde is. „Dan heeft de benoeming in Zierikzee wel indruk op u gemaakt, burgemeester?" Dat heeft ze zeer zeker. Temeer omdat ik er niet op voor bereid was. U begrijpt, dat ik al heel wat meer keeren gesol liciteerd heb. Maar nul op het request. Als het je ideaal is burgemeester te worden, dan hou je echter vol, en dan komt eindelijk wel eens het succes, zooals je ziet. Toen ik met pensioen uit Indië kwam in Malang noemden ze me den militairen burgemeester had ik direct een doel voor oogen. Ik vond me te jong om tot aan mijn dood in de Witte Kaartjes te leggen of te kletsen, kwam met me zelf overeen, dat ik niets liever dan burgemeester zou zijn, ging een jaar op het secretarie in Monster werker, cursussen in de ge meentelijke administratie volgen, en. solliciteeren. „Zonder succes, aanvankelijk?" „Zonder het minste succes. Men vond het blijkbaar niet noodig dat ik, al een carrière achter den rug hebbend, nog eens op het paard geholpen werd. „Tot eindelijk Zierikzee kwam." „Ja, en dit was zoo'n verrassing voor me, dat ik me niet beter kan uitdrukken dan door te zeggen, dat iker God voor danken moet. Het grootste verlangen van mijn leven heeft Hij daarmee in vervulling doen gaan. Ik ben liberaal, maar tevens een geloovig man. Daarom zeg ik dat. „Ook politiek geschoold?" „Misschien, maar niet zoodanig om politiek op de spits te drijven." „Kent u Zierikzee, en Zeeland?" Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen van manoeuvres. Zierikzee nog niet. Maar ik voel dat ik nu al van Zeeland en van Zierikzee houd. Ik stam uit een familie van land bouwers, heb mijn jeugd oo het land doorgebracht, een kleine stad is voor mij het ideale woonoord. Dan eenigszins haastig toevoegend: „Ik ben niet direct na mijn benoeming naar Zierikzee gereisd, in verband met de ziekte van mijn vrouw. Samen hopen we er in September te komen. Voor zooiets, dat het mooiste in je leven wordt, moet men zijn vrouw bij zich hebben, nietwaar? Zonder die gaat het niet. Dat zou voor mij zooveel aan de waarde van mijn benoeming ontnemen. Maar ik weet natuurlijk al wel iets van Zierikzee af. O, er zijn al enkele kwesties, die om een oplossing vragen en die mijn groote belangstelling hebben. Daar heb je b.v. de verbinding per vliegtuig met Rotterdam. Man, ik brand om aan het werk te gaan. Niets zou zoo vervelend zijn dan in een plaats te komen, waar geen enkele moeilijkheid wachtte. Was het niet Lloyd George die zei: „Er zijn God dank nog enkele moeilijkheden op te lossen?" Zoo denk ik er in alle bescheidenheid ook over." „Is het uw plan uw carrière in Zierikzee te beginnen en te beëindigen?" „Als het me gegeven is.... ja. Vertelt u de Zierikzee- enaars maar dat ik er kom om. nooit meer weg te gaan. En dat ik zal trachten zóó te handelen dat ze in den loop der jaren zullen zeggen: „Hij was geen Zeeuw, maar hij is er een geworden." Aan alle kwesties en moeilijkheden zullen we eendrachtig trachten te werken. Ik ben soms wat heet gebakerd, voel veel voor de Amerikanen die een vraagstuk zien en tegelijk oplossen, doch ik weet ook dat een goed konvooi gevaren moet worden met de snelheid van het laatste schip. Zoo niet, dan ontstaat er wanorde. Ik weet dat de arbeid die me wacht evenals iedere arbeid vreugde en teleurstellingen zal brengen, maar ik ben bereid ook de laatste tegemoet te zien." „Wilt u me nog iets over uw liefhebberijen vertellen, burgemeester?" „Ik voel ontzettend veel voor sport. Rijd paard, tennis, fiets (het laatste omdat ik een auto voor mij nog een te groote weelde vind) voel veel voor de sportieve ontwikkeling van de jeugd. In Malang b.v. richtte ik de padvinders-be weging op. Verder ook interesseer ik me voor alle vereeni gingen, die de gezelligheid van een samenleving verhoogen. In Indië werd door besturen van vereenigingen nooit tever geefs een beroep op mij gedaan, en in Zierikzee hoop ik eenzelfde lijn te blijven volgen. De heer Bannink heeft me in zijn enthousiasme en met zijn open en eerlijk karakter meer verteld dan_ het hier boven staande. Doch ook een journalist kan bescheiden zijn, en bovendien daar het mij meer te doen was om een alge- meenen indruk van den nieuwen burgemeester van Zierikzee dan om een gedetailleerd gesprek, dat in verband de nieuwe woonplaats toch nog slechts van beperkte waarde kon zijn, bepaal ik me tot eenige, naar ik meen, vrij „natuur getrouwe" brokstukken uit een wel interessant onderhoud. Getracht werd een zeer voornaam iets, n.l. het levens- rhythme van den heer Bannink voor den lezer vast te leggen. Thans de eind-conclusie. Dat is een gelukwensch. aan Zierikzee! Een felicitatie met de verovering van dezen nog jeugdigen, maar in ondervinding rijpen enthousiasten man, die zijn warm menschelijk hart niet angstvallig verbergt, die naar een taak snakte en die bereid is zich met zijn geheele per soonlijkheid aan de hem opgelegde taak te geven. „Een alleraardigste man," luidde de diagnose van onze medewerkster na een telefonisch gesprek. Ik ben het daarmede eens. Alleen is de waardebepaling van burgemeester Bannink er iets te zacht mede uitgedrukt. Hij zal voor Zierikzee blijken van zeer groote beteekenis te zijn. Hij en mevr. Bannink, die beide in Malang na hun vertrek zulk een groote leegte achterlieten.... INTERVIEWER. In het interview in ons vorige nummer waren eenige sto rende fouten blijven staan. We zullen ze niet alle verbe teren, doch slechts wijzen op de woorden: „pikeur van de stad Goes". Dit moest natuurlijk zijn van Middelburg, Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG ^Dadelijk verlichting door Doos 30-60. Tube 80 cU Bij Apoth. en Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 4