w I VAN RIJ N S d'b"u MOSTERD :fj SS Buitengewone JIDDELQ3K Opruiming - TÉLl34Ö BI w* spotkoopjes 8 ONS ZEELAND TWEE JACKET-ENSEMBLES. die welke de moeder indertijd heeft moeten opdoen. Daar door kon een zeker zelfstandigheidsgevoel niet uitblijven. Zeer merkwaardig is ook het feit, dat meisjes tegenwoordig een souvereine minachting hebben voor een jongen van ge lijken of slechts iets ouderen leeftijd en zich bizonder aan getrokken voelen tot den man die minstens tien jaar ouder is of zelfs het dubbele van haar leeftijd heeft. Wat ook al weer het gevolg is van haar grootere school- en wellicht wereldwijsheid, want ondanks al de veranderingen die de vrouw ondergaan heeft is haar toch de eigenschap bij geble ven, die haar wil doen opzien tegen een man. En tegen iemand van gelijke capaciteiten ziet ze natuurlijk niet op. Hier schuilt een gevaar, dat voor het meisje de meest funeste ge volgen kan hebben. De oudere man namelijk, gewend zich in de wereld met een zekere vrijmoedigheid te bewegen, en wetend hoe met vrouwen te moeten omgaan, imponeert be wust, maar zonder verdere bedoelingen, heel gemakkelijk het jonge meisje z'n succes stemt hem prettig en daarmee uit. Maar z'n woorden, in 'n onbezonnen paar minuten gesproken, kunnen voor haar een heel leven van el lende beteekenen. Zoo ken- nen we een geval, waarin een jonge man, op een fees- telijken verjaardagsmaaltijd van een meisje gevraagd, haar na de gebruikelijke gelukwenschen, een ruiker bloemen aan biedt met het zeer hoffelijk verzoek deze als tolk van z'n gevoelens te willen beschouwen. Dit geschiedde in bijzijn van alle aanwezigen. Nu zou men uit zijn woorden alles kunnen opmaken. en ook niets. Het meisje vond het echter prettiger er alles uit te concludeeren, met het gevolg, dat ze is gaan hopen op hopelooze dingen. Nu zullen der gelijke teleurstellingen een meisje innerlijk ten goede ko men, maar dat neemt niet weg, dat ze naar buiten haar stabiliteit verliest, humeurig en onaangenaam gaat worden. En aan niets heeft een man zoo het land als aan een hu meurige vrouw. RIJSTSCHOTEL. Kook drie kopjes melk in een stoompan, voeg daarna een tafellepel gewasschen rijst bij en laat doorkoken tot de kor rels bijna in het vocht zijn opgelost. Voeg drie tafellepels suiker, een weinig zout en vanille naar smaak bij. Daarna overgieten op zoo stijf mogelijk geslagen eiwit. Af laten koelen en serveeren met hier en daar een klein schepje marmelade. Wat een dieet doet voor het lichaam, doet eenzaamheid voor den geest. Het is nooit moeilijker, te spreken, dan als men zich schaamt over eigen stilzwijgen. Dikwijls ligt er in een prozaïsch verhaal meer poëzie dan in een aandoenlijk vers. Tot en met Donderdag 29 Augustus duurt onze No. 335. Dit eerste dezer aardige ensembles is van bedrukte foulard in verschillende blauwe tinten. Een uit zondering vormt het lijfje en de kraag van het jasje, die beiden van witte zijde zijn. Drie blauwe linten zijn zóó op de borst aangebracht, dat ze den indruk van een N. strik maken. De rok is met I j breede plooien gepliseerd en door een heupband met ^fL/y gesp aan het lijfje verbon- A K. den. Het jasje heeft blauw (&j\ AxmÏ^X omboorde zakken. V TM No. 336. Licht-grijze crêpe is de stof voor de japon van dit model, eveneens grijze crêpe, maar bedrukt met groene bladmotieven, die voor het jasje. Voor den kraag en de strooken van dit laatste, is weder de ef fen stof genomenzak ken komen er niet aan voor. De japon is zeer merkwaardig door de bree de strooken, die als revers over de borst gecroiseerd zijn de bovenste met drie kristallen knoopen gegarneerd. De ceintuur is van dezelfde stof en groo- te diepe plooien geven ruimte aan den rok. Als men de japon met lange nauwe mouwen maakt, zal ze nog lang in het komen de seizoen ook zonder jas je te gebruiken zijn. HET MEISJE EN DE OUDERE MAN. De tegenwoor dige j on- j 1 ge meisjes zijn het er vol- \J maakt over eens, dat we U niet meer in de middel- eeuwen leven, zelfs niet in de 19e eeuw en kennen zich derhalve het recht toe zelf hun toekomstigen echtgenoot te kiezen, inplaats dat de ouders zich voor haar van deze moeilijkheid kwijten, zooals dat vroeger maar al te veel ge beurde. En in 't algemeen hebben ze daarin geen ongelijk, al moet worden toegegeven, dat er zich gevallen kunnen voordoen, waarin het hoogst noodzakelijk is, dat de ouders een hartig woordje meespreken om dochterlief van de dwa lingen haars weegs terug te brengen. De meisjes krijgen van school een hoeveelheid wijsheid mee, die niet meer onder doet voor de kennis van een jongen en verre uitgaat boven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6