ONS ZEELAND LINNEN STEMPELBANDEN. Wij verwijzen onze abonné's naar de ad vertentie der Firma Gebr. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, Den Haag, waar voor onzen roman „Het Procrustus-Bed" wederom fraaie linnen stempelbandjes verkrijgbaar zijn. Ook de Administratie van dit blad neemt gaarne bestellingen aan. ABONNEERT U OP DIT BLAD 4 Telefoneeren op Zondag; een goed be sluit van de Kamer van Koophandel afkeurenswaardige reclame. De menschheid is verwend, en daarom is zij niet doorloo pend opgetogen over de diverse gemakken welke aan het leven in de twintigste eeuw zulk een bekoring verleenen. Eerst als zoo'n „levensbehagelijkheid" haar voor eenigen tijd ontnomen wordt ontdekt zij opnieuw de beteekenis daarvan. Een goed voorbeeld levert de telefoon. De telefoon, die dag ennacht tot onze beschikking staat en waarvan we ons be dienen alsof het zoo hoort" zonder verbazing over de mogelijkheden welke zij biedt, en zonder erkentelijkheid voor haar bereidwilligheid. Eerst als de telefoon om de een of andere reden haar diensten opzegt, ontdekken wij, ver wende aardbewoners van 1929, welk een nuttige en mooie rol dit instrument in de samenleving speelt. Men woont b.v. te Middelburg of te Goes waar de telefoon van Zondagavond tot Zaterdagavond op ieder uur van den dag en van den nacht bereid is je verlangens en wenschen over te brengen. Men apprecieert het niet. Slechts des Zondags als men nood zakelijk te telefoneeren heeft, terwijl de telefoon zwijgt en blijft zwijgen, erkent men haar beteekenis. Men Daartoe behooren ook de leden vaft de afdeeling Walcheren van de Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunde. Deze artsen kunnen n.l. op Zondagen evenmin over de telefoon beschik ken als de rest der Zeeuwsche menschheid. De gesloten telefoon op Zondag heeft al meermalen narigheid veroor zaakt als b.v. de hulp der doktoren moest worden ingeroe pen voor de vooral op Zondagen vallende verkeers-slacht- offers of voor plotsehnge ziekten. De arts werd meer dan eens later bereikt dan voor de hulpbehoevenden wenschelijk was. Zelfs als de geneeskundige, denkende aan de gesloten telefoon, den Zondag niet gebruikte om uit te gaan, doch zich angstvallig binnen de muren van zijn woning opsloot. Teneinde èn het bezwaar van te late hulpverleening èn dat van het gebrek aan bewegingsvrijheid op te heffen, besloten de artsen op Walcheren bij rekwest den directeur-generaal der posterijen te verzoeken de telefoon in Midde'burg gedu rende den geheelen Zondag open te stellen. Alvorens het verzoekschrift in zee te sturen, klopten de artsen bij de Kamer van Koophandel aan om adhaesie-betuiging. Het bestuur van de K. v. K. vond de aangesneden kwestie even wel te belangrijk cm met een adhaesie-betuiging te volstaan. Het onderzocht de zaak en besloot ten slotte zijn leden voor te stellen een eigen adres tot de posterijen te richten met het doel iets meer te verkrijgen dan hetgeen de artsen voorstonden. In de jongste vergadering der Kamer kwam het bestuursvoorstel aan de orde om te trachten in Middel burg en in Goes op Zondagen en algemeen erkende Chr. feestdagen het telefoneeren mogelijk te maken. Slechts vier leden stemden tegen en de groote meerderheid gaf te kennen het nut van het Zondagsche telefoontje voor Middelburg en Goes in te zien. Niet slechts op grond van de door de artsen naar voren gebrachte motieven, doch tevens in het belang van de zaken-menschen. We juichen het standpunt van de K. v. K. van harte toe. Het klopt niet dat de meeste plaatsen die dag- en nachtverbinding hebben, w.o. steden met niet meer telefoon-aansluitingen dan Middelburg, des Zondags over de telefoon kunnen beschikken en dat men de genoemde Zeeuwsche steden, gelegen in een district dat toch nog altijd vrij geïsoleerd is, deze Zondagsche telefoon onthoudt. We zien in het openstellen van de telefoon een groot belang, niet alleen voor de menschen uit Middelburg en Goes, maar ook voor de bewoners uit de omgeving, die nu op Zondag bijna niet weten hoe een dokter te bereiken. Het heeft ons wel verwonderd dat B. en W. van Mid delburg weigerden adhaesie te betuigen aan de poging om Middelburg op Zondag van een telefoon-gelegenheid te voorzien. Mist dit college dan waarlijk allen zin voor prac- tische zaken? In de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering mag over deze weigering wel eens een en ander gezegd worden X Al meermalen hebben we doen uitkomen dat we reclame maken voor ons gewest prachtig vinden. Mits deze reclame goed is en ah zij ook werkelijk het belang van Zeeland op het oog heeft. Jammer genoeg is zulks niet altijd het geval. Eenigen tijd geleden stelde een Amsterdammer een boekje over Zeeland samen, dat hij ,.Mooi Zeeland" noemde. Een gedeelte van ..Mooi Zeeland" bevatte tekst en illustraties, een ander gedeelte. advertenties. Veel advertenties van Middelburgsche zaken. De tekst liet evenwel te wenschen over, en men behoefde ..Mooi Zeeland" slechts even door te bladeren om te ontdekken dat de schrijver niets, maar dan ook niets van Zeeland af wist. Behalve slordigheden bevatte het boekje „koeien van fouten", die een rechtgeaard Zeeuw waarlijk met schaamte vervullen. De voorzitter van V. V. V. te Middelburg heeft in de pers den schrijver van „Mooi Zeeland" on deze fouten attent gemaakt en de hoop uit gesproken dat bij een volgerde uitgave de waarheid beter tot haar recht zou komen. De goede raad van V. V. V.'s voorzitter heeft evenwel geen vruchten afgeworpen. Dezer dagen verscheen de nieuwe uitgaaf van „Mooi Zeeland" en wederom bevat het werkje onnauwkeurigheden die niet door den beugel kunnen. En behalve onnauwkeurigheden, veel advertenties van Middelburgsche zakenlieden, die en dat is toch wel heel frappant niets van adverteeren willen weten als V. V. V. te Middelburg een goeden en in ieder geval juisten gids gaat uitgeven. We keuren „Mooi Zeeland" als reclame-middel van ons Gewest zonder voorbehoud af, en met den voorzitter van V. V. V. te Middelburg zouden we een beroep willen doen op de Middelburgsche zakenlieden om een derde uitgaaf van „Mooi Zeeland" niet meer mogelijk te maken. We nemen het den Amsterdamschen samensteller van „Mooi Zeeland" niet kwalijk dat hij een boterham aan onze provincie wil verdienen, doch het belang van onze provincie eischt dat hij zulks op andere wijze doet. Beschrijf Zeeland zooals het is en verdien aan de uitgave naar het u lijkt. Stoort ge u niet aan welgemeende en juiste opmerkingen, laat dan Zeeland met rust, en verzamel elders advertenties. Middelburgsche adverteerders helpt V. V. V. dwaze sprookjes en belachelijke beschrijvingen van uw mooie stad en van het schoone land uit de wereld helpen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2