RD xllDDEIDbtó !tËL:34ó VAN RIJN'S o Tb" "MOSTERD AM6EDELFTJ1M Regenmantels Lodenmantels Japonnen 8 ONS ZEELAND SPORTCOSTUUM. No. 331. De vacanties loopen ten einde en daarmee ook de zomer- mode. Maar de sport. die blijft en wordt zelfs met het korten der dagen met hernieuwden moed beoefend. Parijs en Londen creëeren zelfs nog nieuwe modellen. Onlangs bijv. zagen we dit aar dige ensemble. De ja pon is van een gebro ken wit, wat de En- gelschen „eggshell" noemen. Plisseegroe- pen en gele incrusta ties aan den zoom, garneeren den rok en het lijfje laat een aar dige broderie van ru we wol in verschillen de gele tinten zien. 't jasje is van dezelfde gele wol gebreid en heeft een omboording van de stof der japon. SCHILDEREN OP HOUT. Een typische mo derne bezigheid is het beschilderen van hou ten voorwerpen. Al lerlei voorwerpen ko men er voor in aan merking, luxe zoowel als gebruiksartikelen. De houten voorwer pen zijn in winkels van artistiek materi aal zeer billijk te koop en het eenige hiervoor noodig, be staat in een paar pen- seelen, eenige tuben studie waterverf, een fleschje spiritusvernis en een flinkere kwast om te vernissen. Zeer aanbevelenswaard is het om, alvorens de voorwer pen te beschilderen, deze eerst te behandelen met gom water een oplossing van wat fijne of stukjes gom in kokend water. Hiermede wordt over de houten voorwerpen gestre ken, waarna het goed moet indrogen. Deze behandeling voor komt het te vlug indringen van de verf en het eventueel uitvloeien er van, tijdens het beschilderen. Het allerleukste van het heele werk is het zelf ontwerpen van een teekening, doch wie dat niet zoo maar ineens aan durft, kan een schablone koopen. Het patroon wordt met potlood nagetrokken. Dan kiest men de kleuren. Niet te veel water gebruiken bij het aanmaken van de verf. Wanneer de verf echter toch te dun mocht blijken bij het aanmaken, verft men twee maal. De tweede maal wordt echter pas toe gepast wanneer de eerste verflaag geheel droog is. Als de verfbehandeling is geschied en de verf absoluut ut 3 3/1 droog is, vernist men de oppervlakte van het houtwerk in dunne lagen, slechts één maal over één plaats. Dan 4 a 5 minuten drogen en dan nog eens vernissen. Men vermij de zorgvuldig eiken vingerafdruk, daar deze er niet meer af gaat en het heele werk zou bederven. Tijdens het droog worden van de voorwerpen kiest men zorgvuldig een plaats, welke stofvrij is en waar er geen mogelijkheid is, dat men het aan zal pakken vóór het algeheel gedroogd is (waar minstens één dag voor noodig is). Servetringen, cigarettendoosjes, kandelaars, poederdoos jes, bloembakjes, sigarenstandaards, enz. enz., kunt ge met een geoorloofd gevoel van trots, na gedanen arbeid in ge bruik gaan nemen. TRIX. LEEREN LUISTEREN. Wat is moeilijker: spreken of luisteren? Er zijn menschen genoeg, die kunnen spreken, die altijd iets te vertellen hebben en zichzelf o, zoo graag hooren praten Maar er zijn weinig menschen, die rustig kunnen luisteren naar de ontboezemingen van anderen. Soms zijn ze met hun gedachten ver weg, meestal bezig met eigen aangelegenheden en ze weten niet hoe grievend het is voor dengene, die met een bezwaard hart, hunke- rend naar sympathie, op koelheid en onverschillig heid stuit. Want met luis teren bedoel ik niet het ge dwongen stilzwijgen wat de wellevendheid van ons vor dert, tijdens het spreken van anderen. Nee, met luisteren bedoel ik het luisteren van het hart, het luisteren met volle belangstelling. En dat kunnen maar weinigen. We kunnen er zooveel bij winnen, als we de kunst van luisteren bij ons zelf aankweeken. Wie niet luisteren kan naar hetgeen een ander ons mede te deelen heeft uit de volheid van zijn hart, berooft zich van veel goeds. Wij kunnen er slechts bij winnen als we onze eigen meening toetsen aan die van anderen. Wij verruimen onzen blik, door eens te kijken in het leven van onze medemenschen. Iemand, die niet luisteren kan, zal nooit ware vriendschap vinden. Werkelijke sympathie is niet denkbaar voor iemand die alleen maar praten kan. ASTER. Zéér voordeelige aanbieding ZIET DE ETALAGES Veelal meet men de talenten van een persoon af naar de woorden die hij spreekt; beter ware het, hem te beoordeelen naar de woorden, die hij weet in te houden Een sluwe dief steelt niet in de wijk waar hij thuis be hoort. Zoo is het: als de pot gebroken is, kunnen de scherven ons weinig belang meer inboezemen. De vrouw vergeeft het zelden, als een man jaloersch is. Zij vergeeft het nóóit, als hij het niet is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6