ONS ZEALAND 17 COPVQion-r o e 90* 6 C0P£.i*a6é.n WW» Adamson verricht vrouwelijken arbeid. Het vuur was aan het wegsterven tot een roodgloeienden bouwval en Anthony Condon stond op om nieuwen hout- voorraad te gaan halen. Met zijn geluidloozen zeemanstred verliet hij de hall en Elspeth, alleen gebleven met Ronald, vond de situatie loodzwaar van benauwenis. Hij sprak niet en zij wilde niet spreken. Toen tien minuten traag voorbij waren gekropen, kreeg ze een aanvechting om het uit te schreeuwen. Ze luisterde naar het onweer, dat aan het afnemen was. Ze liep naar het open venster, zag een zwak schijnsel van maanlicht aan den hemel, die scheen te breken en hield haar adem in. Want ze hoorde een ander geluid dan dat van wind of don der het gegrom van een bootmotor, dat uit de richting van den inham kwameerst luidtoen zwakker. Toen ze zich omkeerde zag ze Ronald vlak achter zich staan, naar haar kijkend met sombere, maar rustige oogen. Ze schoof hem opzij, nam de kaars en ging de deur binnen, waardoor Anthony Condon de hall verlaten had. Die deur voerde niet, zooals zij gedacht had, naar het keukendo mein, maar naar een ruim vierkant vertrek, ingericht als bibliotheek. Op een ronde, eiken tafel, vlak bij een andere kaars die nu druipend aan het opbranden was, stond een kast open, die een deel van Sir Anthony's waardevolle collectie ca meeën moest bevat hebben. leeg. Tegen een tafelpoot een geopende portefeuille, waaruit kostbare teekeningen op den grond verspreid lagen de deur van een kabinet was uit hjaar hengsels gelicht en tegen een muur gezet in een andere een van glas was een keurig vierkant gesneden en de ledige ruimte er achter getuigde van den roof van méér dan een fijn porceleinen koffiekopje Op een stoel een hoop watten, haastig uit elkaar gehaald en doorzocht. Anthony Condon en romantiek Ronald's hand lag op haar arm Ronald's stem, zacht en voorzichtig, zei Hij is er vandoor, meisje, hij is al een heel eind het Kanaal in. Jij, fluisterde ze zonder hem aan te zien, wist jij het Het duurde even voor hij antwoordde Dit wist ik natuurlijk niet, maar. Bij zijn aarzeling keek ze werktuigelijk naar hem op. En achter hem zag ze opeens het groote geschilderde portret aan den muur. Het stelde een jongen van een jaar of negen voor het was van een heel bekend kunstenaar en geda teerd 1905 een jongen met een frisch-rozig gezicht, hel blauwe oogen en lichtblond krulhaar. Op de lijst was een inscriptie aangebracht Anthony Condon, zoon van Ko lonel John Condon". Het beeld van een man in blauw zeemansbuis, met donker haar, een donkere huidskleur en scherpe trekken, doemde voor haar geestesoog op. Ik wist. dit, zei Ronald eenvoudig, met een hoofd beweging in de richting van het schilderij. En toen, bij den kreet van schrik die over haar lippen kwam, brak zijn zwijgenden toorn, Hoe lang heeft hij tegen je durven liegen Alleen vanavond Alleen vanavond Hoe bedoel je Ik heb hem nooit ontmeetvóór vanavond. Elspeth. Ik kwam hier om te schuilen voor het onweer en hij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15