CANADA DAG ILEFCN ZIJDEWIND LANDBOUWERS NAAR HOLLAND-AMERIKA LIJN 11 i! f 6 ONS ZEELAND Indien U zich in Canada wenscht te vestigen, kunnen wij U in alles behulpzaam zijn. Schrijft slechts aan de Afdeeling Canada Wilhelminakadc ROTTERDAM Bijkantoor Damrak 75, Amsterdam Agenten over het geheele land DORSCHEN. As de zeumer 't af gaet leggen Tegen 't koue neijaersweer, En as 'mist en regen kommen, Dan is 't 't ware dorschersweer In de mooie, groate schuren Klopt en boenkt 'r ielken dag, Van de vroegte toet den aevend, Vroolijk - vlugge - vlegelslag. Buuten is 't kil en somber 't Regent daegen, daegen lang, Mer in werme boerenschuren Leeft de vreugde, leeft de zang Rond de groate, sterke dorschers Ruuscht het ronde blanke graen. Uut de volle korenschoven, Ied're keeren bie 'et slaen. 't Ploegen, zaaien, eggen, wieden, 'I Wordt mie liefde en lust edaen Nog veel mooier is 't zien riepen En d an 't oogsten van 'et graen. Mer het dorschen in de schuren, 't Ziengen van de vlegclslag, Dat is voe den stoeren bouwer Wel d n allermooisten dag. Dat is voe z'n zwaeren erbeid, Voe z'n zurgen voe 'et land, 't Tastbaer, eetbaer, kostbaer loongeld Kiek, ie weegt 'et op z'n and 1 En oe langer of ze dorschen, Klipper - klip - klap - klipper - klop Des te verder klumt 'et koren Tegen beie wanden op. En as aolles an de kant is, 't Graen in zakken, schoon en blank, Dan komt moeder even kieken, Da's 'n bliedschap van belank Want as moeder kan getuugen Dat zién graen 'et beste was, Dat is voe 'en boer nog meer waerd As 'n lintje op z'n jas. FERDI. APKU. 21 Aug. Het crisist er lustig op los in de wereld. Waar hebben de menschen eigenlijk lust in, met zulk hemelsch weer Russen en Chineezen plukharen elkaar dat 't een lieve lust is en in Oostenrijk, dat geen buiten!andsche vijand rijk is, slaan de burgers elkander dood. Over den Haag zwijg ik maar 't optimisme en 't pessimisme zou daar belangrijk minder zijn, indien er niet zooveel journalisten waren, die het aan hun onkostenrekening verplicht zijn om voor spanning te zorgen. De kinderen zijn gister terug gekomen in uitstekende con ditie, maar ze konden met elkaar geen vierduitstuk meer wisselen. Wanneer we met z'n zessen tien gulden in huis hebben, valt het mij mee. We snakken gemeenschappelijk naar den 31sten. 22 Aug. Troosteloos weer. Dikke lucht en motregen. Erg jammer. Ik had juist zoo'n idee gehad om in mijn tuintje te werken. Liesbeth opperde het vermoeden, dat ik die ideeën alleen had, wanneer ze niet uitgevoerd behoefden te worden. Weerlegging acht ik niet noodig. Eenige malen voorbij ,,het varken met de sirene" gewandeld. Den zesden keer bood Krimp van Duimen me een gelagje aan. Dank baar geaccepteerd. Het leven is zoo kwaad nog niet. De Nederlandsche regeering heeft haar vertegenwoordigers in het buitenland opdracht gegeven om allen steun te weigeren aan Hollandsche wereldreizigers. Geen enkele vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer heeft dit onaan genaam getroffen. Wel is een protest ingekomen van den nationalen bedelaarsbond. 23 Aug. -De postdirecteur vertelde me een treffende geschiedenis. Drie rijke Mexicanen brachten hun vacantie door in Parijs. Ondanks de vele verrassingen en de tallooze attracties konden de heeren maar niet wennen. De hotel houder, 'n man met menschenkennis, wist hier verandering in te brengen. Eergisteravond liet hij de drie Amerikanen, toen zij uit het Quarticr Latin kwamen, bij het Montsoerix- park door zes met revolvers gewapende bandieten over vallen en uitschudden. Sindsdien is het heimwee van het trio geheel verdwenen en voelen ze zich in Parijs net of ze thuis zijn. Volgens de laatste berichten is de helft van de deelnemers aan de stervlucht in Cleveland naar de maan geraakt. 24 Aug. Paniek in Monster Kat achter kat worden daar de gemeenteraadsleden ingerekend, wijl zij het onder scheid tusschen mijn en dijn vergeten waren of zooals de diplomatieke taal zegt ,,bet verwarren van particuliere bezittingen met overheidseigendommen". Dat zal 'n kluifje voor de juristen worden. Mr. Mierick van Peuteren loopt nu reeds met een krul in zijn neus te watertanden. Wanneer ze hem als verdediger vragen, zegt hij, ziet-ie kans om de verdachten oogenblikkelijk van rechtsvervolging ontslagen te krijgen, op den onaanvechtbaren grond dat in Monster tusschen goed en kwaad geen onderscheid bestaat. Al wat de bewoners daar doen is nu eenmaal monsterachtig. 25 Aug. Vandaag over 'n week heb ik weer zakgeld. Vandaag doe ik nog of geen café meer eenige bekoring voor mij heeft. Vanavond even op ziekenbezoek bij Breeduitstra geweest. Die ongelukkige was gisteren kermis gaan houden in Goes bezocht daar de rutschbaan, liet zich van boven naar beneden schieten, maar had vergeten zijn zitvlak op een glij-mat te plaatsen. Mevr. Breeduitstra heeft reeds

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 4