m SOPliA Bij het schrijven op advertentiën wordt men beleefd verzocht „Ons Zeeland" te vermelden ONS ZEELAND 7 naar de brandassurantie om een nieuwen pantalon ge schreven. Zal je gebeuren 26 Aug. -Barend de tuinman in onzen hof gehad. Die was niets tevreden over het gewas. Zonder blikken of blo zen zei hij, dat onze bloemkool last had van draaihartigheid. Ik schrok er van. Hoe komt zulke kool daaraan. Toch heusch niet omdat wij ons vaak met haar bemoeid hebben. Barend vertelde nog dat het een erg gevaarlijke ziekte is, maar als ik er geen spraak van maakte, wilde hij ze wel uit den tuin ruimen, terwille van de oude vriendschap. Brave kerel Hij beloofde nog, ze niet aan onzen groen boer te verkoopen. 27 Aug. Op de soos vertelde majoor Hetemelk me, trillend van verontwaardiging, dat Habiboella, de dictator van Afghanistan, twee opstandige generaals in de olie ge kookt heeft. Majoor had er niets op tegen om in de oiie te zijn, maar dat verhitten vond hij 'n Oostersche gruwel. Hetemelk wilde den tyran zijn vet geven. „Doe 't niet", riep Krimp, „de kerel kan misschien evengoed braden als koken Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 31 Er waren meerdere oplossingen mogelijk o.a.: Doch alleen die ant woorden kwamen voor een prijs in aanmerking die geheel aan de vraag beantwoordden, n.m.l.: de som der getallen op elke rechte lijn gelijk aan 40. De som der hoekgetallen gelijk aan de som der overigen (105). Alle getallen van 1 tot en met 20 moes ten gebruikt worden. Er waren maar zéér weinig goede oplossingen. F. DE BACK, WIJNGAARDSTRAAT 33, GOES, won de prijs. i :.u O. Z.-Prijsvraag no. 33 Op een vergadering die onlangs werd gehouden, deed een der aanwezige leden een voorstel. Volgens de statuten moest echter 1j-, van het aantal leden het voorstel ondersteunen om het in stemming te kunnen brengen. Wanneer het aantal leden niet deelbaar was door 5, dan werd het getal naar boven afgerond tot een veelvoud van 5. Eenige leden ondersteunden nu het voorstel en dus werd het in stemming gebracht, na een zeer langdurige en heftige discussie. Vóór stemden tenslotte de voorstellers, één stem was blanco, van de rest stemde 1/3 gedeelte vóór en 2/3 gedeelte tegen, zoodat het resultaat was, dat het voorstel niet werd aange nomen. De volstrekte meerderheid was niet bereikt, het scheelde slechts één stem. De helft der tegenstanders diende echter een tweede voor stel in, hetgeen direct in stemming werd gebracht. De uitslag was thans Vóór de voorstellers benevens de voorstellers van de eerste maal plus de blanco stem. Tegen de rest. Aangezien er nu slechts 12 tegenstanders waren, werd het tweede voorstel aangenomen. Hoeveel leden waren op de vergadering aanwezig? Oplossingen met op de adreszijde duidelijk vermeld O. Z. Prijsvraag No. 33, moeten uiterlijk Maandag 9 Sept. in ons bezit zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5