Banketbakkerij „De Guide Pompe" R. A. BASTIAANSE, MIDDELBURG Langeviele K 404 - Telefoon 459 Tabletten Rollen Bonbon-Doozen Droste-Pastilles West-Indische Reepen Pastilles ONS ZEELAND 15 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Scheldezender Vindt u het interessant te hooren: dat alleen in Terneuzen de jaardag van de Koningin op flinke wijze gevierd is geworden. Hopenlijk zullen het volgend jaar, als de Koningin 50 wordt, meer Zeeuwsche plaatsen van Oranje-gezindheid doen blijken. dat de nieuwe burgemeester van Zierikzee, de heer Bannink, Dinsdag 17 September feestelijk geïnstalleerd zal worden. dat aan boord van een Goesch schip, liggend in de haven van Knocke, bij Korlrijk, een ontploffing plaats vond. Een Belgisch monteur werd gedood, de schipper en zijn knecht door de vlammen gewond. dat de heer Jerönimus B. en W. van Middelburg schriftelijke vragen heeft gesteld in verband met de verkla ring van deze regeerders, dat zij openstelling van de telefoon op Zondag geen algemeen belang achten. djat de veilingsvereeniging Walcheren besloot het fruit door de veiling te doen sorteeren en te verpakken. Voor dit werk zal een sorteermachine worden aangeschaft, dat voor het Burgerweeshuis in Middelburg een kooper gevonden is. De weezen worden nu bij particulieren onder gebracht. dat de gemeenteraad van Hoedekenskerke zich ver klaarde tegen het steeds opnieuw verleenen van vergunning tot uitwoning van den gemeente-ontvanger. Wordt na 1 Mei 1930 den betrokkene nogmaals toegestaan buiten Hoede kenskerke te wonen, dan zal de raad hem ontslaan. -dat de Middelburgsche ringrijderij de vorige week een waar succes werd. Niet minder dan 102 deelnemers bekamp- ten elkaar vreedzaam. dat men onder Woensdrecht dezer dagen een gebeel wiel leegpompt teneinde de daarin zwemmende visch te bemachtigen. Naar verluidtzullen de visschen tegen deze wijze van overrompeling protest aanteekenen. dat in Goes 50 personen gebruik maakten van de gelegenheid tot kostelooze inenting tegen alastrim. dat de vorige week Maandag in Vlissingen het 40.000e bad genomen is. De bader had namens bet badbedrijf een souvenir in ontvangst te nemen. dat in het gasthuis te Middelburg op 56-jarigen leef tijd overleed de heer J. de Kraker Cz. uit Zaamslag, die in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen vele functies op vereenigings- gebied bekleedde. O.a. was hij dijkgraaf van den Grooten Huissenspolder. Hij was ridder in de huisorde van Oranje Nassau. dat in Oost- en West-Souburg weer met water langs de huizen wordt geleurd. Tegen 3 cent kan men een emmer van dit kostelijk vocht bekomen. dat een 8-jarig knaapje te lerseke bij het zwemmen verdronk. dat van de werf der N. V. de Schelde te Vlissingen het stalen schroefmotorvrachtschip „Poelau Tello", gebouwd voor rekening van de Stoomvaart-maatschappij Nederland, te Amsterdam, te water is gelaten. dat nabij Krabbendijke een 6-jarig meisje uit den trein is gevallen. Het kind is aan de gevolgen van den val overleden. Dit is de tweede keer in korten tijd dat op het baanvak VlissingenRoosendaal iets dergelijks gebeurd is. dat Citroën onder Selzaete, nabij de Nederlandsche grens een automobiel-fabriek gaat bouwen. In verband met den gestadigen groei van de nijverheid in en bij Zeeuwsch Vlaanderen, wordt de invasie van Belgische werkkrachten in deze streek, waarover vroeger steeds en niet ten onrechte ernstig geklaagd werd, al minder en minder. dat in Amsterdam een 20-jarige jongen is aangehou den, die in Schoondijke een horloge met ketting en in Groede een rijwiel ontvreemd had. De dader bleek een Belg en uit een werkinrichting ontvlucht te zijn. dat in Vlissingen een vrouw bewusteloos in haar wo ning gevonden werd. Zij was, tengevolge van het losraken van een gasslang door gas bedwelmd geworden. De vrouw moest naar het gasthuis worden vervoerd. dat een nijdassige hond uit 't Zand een 7-jarig knaapje aanviel en ernstig verwondde. De dader is gefu silleerd, J dat op de provinciale boot naar Terneuzen een 6-jarig jongetje is aangehouden, dat op eigen gelegenheid en uit stapje maakte. De ondernemende reiziger is door de politie aan het ouderlijke huisnummer te Vlissingen afgeleverd. dat de aandeelhouders van de coöperatieve suiker fabriek Zeeland besloten tot de benoeming van een com missie welke moet trachten de fabriek op de voordeeligste wijze van de hand te doen. dat het Tweede Kamerlid de heer Vliegen den mi nister van waterstaat heeft gevraagd of de Belgische be wering, volgens welke de vele strandingen van schepen nabij Vlissingen te wijten zouden zijn aan het gebrekkige onder houd van de bevaarbaarheid van de Schelde, juist is. dat Miss Amerika eenige dagen, als gast van Dr. H, van Loon te Veere, in onze provincie vertoefde. dat te Noordwelle twee jongens tijdens het zwemmen verdronken. dat de collecte voor de Minahassa in Noord- en Zuid- Beveland 839.40 opbracht. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13