16 ONS ZEELAND 28 Aug. De Zeppelintocht slaagt buiten verwachting. Ik verheug mij van harte in het succes van dr. Eckener had altijd nog eenigen twijfel of de aarde wel rond was. Dat is nu geheel over. Ik begrijp nu alleen nog niet, waar om of op zoo'n ronde aarde alles niet veel beter rolt. Je hoort weer niet anders dan van botsingen. Nu wasschen Joden en Muzelmannen in 't Heilige Land elkaar de ooren, zonder groene zeep. Vanmorgen stak ik mijn licht eens op bij onzen voddenkoopman. In zulke kwesties gaat er niets boven deskundige voorlichting. Mijnheer," zei hij, ,,de heele zaak komt hier op neer die Arabieren deugen niet in Pa lestina, veel te koppig, vol gisting geef mij maar Amstel- of Heinekens-bieren." De Haagsche Conferentie is gisteravond flink opgescho ten, dank zij de juiste leiding. De Voorzitter liet de heeren bijna niet aan 't woord komen, maar stopte ze vol spijs en drank toen werden de gemoederen vreedzaam en ver zacht. De weg naar 't hart.... nietwaar! 29 Aug. Nakabbeling van de hittegolf. Met de kin deren een fietstochtje gemaakt om hen te wijzen op de eigenaardigheden der natuur. Onder 't genot van eenige flesschen melk en wat stevige boterhammen de jeugd dui delijk gemaakt dat een wilde eend van een lijster of andere zangvogels zeer duidelijk te onderscheiden is door zijn zwemvliezen. Vanavond een klein ritje genoten in het ,,Fordje" van Breeduitstra. Ik mag zoo'n oud wagentje wel. Het was heelemaal niet noodig, dat ik de asch van mijn sigaar aftikte bijvoorbeeld, 30 AugIk denk dat dat auto-tochtje mijn gestel toch een weinig te veel geschokt heeft. Ik heb vannacht geijld of ik een lichte hersenschudding had. Mijn fantasie was zoo ongebreideld, dat ik op 'n gegeven moment me in het bezit van den huissleutel waande. Liesbeth maakte zich reeds ongerust, maar vanmorgen was ik weer zoo lekker als kip, In den Haag zijn ter conferentie eindelijk de hoofden in één muts geraakt, 't Werd tijd Ze soupeerden 'n gat in de herstel-betalingen. Enfin, ze hebben de bladen heel aardig door den komkommertijd heen geholpen. Volgens de jongste berichten is te Amsterdam een schip met pape gaaien gearriveerd. Op de soos vermoedde men dat er nog heel wat congressen en meetings voor Nederland in het vet staan. 31 Aug. Heerlijke dag. Zonneschijn, carillonmuziek, vlaggen, blijde kinderen. Jossie zonder kleerscheuren in zijn oranje-broek gekregen. Pensioen gehaald. Zakgeld ontvangen. Koel bier in taveerne „Stortebecker", aange naam discours, gezellige drukte op straat. Op 't eind van den dag helaas toch nog wanklanken. „Trommele tamboers" gaf een volksconcert op de Markt. 1 Sept. Zoo fleurig als gister, zoo triestig lijkt het me nu. 'n Zware ongerustheid drukt mijn stemming neer. Eten kan ik nauwelijks door mijn keel krijgen en ik loop van 't kastje naar den muur. Moet je verbeelden dat Mr. Mierick van Peuteren mij vanmiddag in „het varken met de sirene" een rijksdaalder te leen vroeg, omdat hij zijn portemonnaie vergeten had, naar hij voorgaf. Zonder aar zelen verleende ik hem het voorschot, maar nauwelijks was ik mijn rijksdaalder kwijt of daar schiet het door m'n geest dat 'n Amsterdamsche advocaat zijn besten vriend voor twee ton in den neus boorde. Dat ik daar toch niet eerder aan dacht. Altijd te goeder trouw 2 Sept. In den afgeloopen nacht tweemaal naar den Sijsjessingel geloopen om te kijken of Mr. Mierick soms stiekum aan het verhuizen was. Vermoedens gelukkig on gegrond. Voor negenen vanmorgen Sientje met een briefje naar v. Peuteren gezonden, wat den volgenden diploma- tieken inhoud had Kan me niet goed herinneren of ik jou dan wel van Duimen een rijksdaalder geleend heb. Wanneer jij 'l was kun je hem aan brengster dezes meteen wel mee terug geven." De krijgslist gelukte. Ben weer 'n gelukkig mensch. 3 Sept. Op schitterende wijze maakte Breeduitstra het praatje tot schande, dat gemeente-werklieden niet vlug kunnen voortmaken. Toen wij op de Chartreuse-vest een beambte zagen arbeiden in 't ingewand der aarde, sprak in 't voorbijgaan mijn vriend „Dit is nu 't putje waar de burgemeester de vorige week een gulden in heeft laten vallen." Direct begon de beambte met enormen werkdrift te scheppen. Wij keken goedkeurend. Na een kwartier titanenstrijd vroeg de man „Weet u wel zeker, dat het dit putje was „Ja," sprak Breeduitstra, „want ik heb hem er zelf uitgehaald." Daarna wandelden wij verder. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 32 Hetman Leviet vendel ismaëlieten Watteau wijting erker van Magiër kendang De gevraagde zin dus Het leven is, wat wij er van maken. Onze abonné W. H. LENSELINK, Mauritsweg 16 te Rijsoord won de prijs. O. Z.-Prijsvraag no. 34 Welke Nederlandsche plaatsnamen staan hier? resekenkodehek. zefweholn. Sorgesen. narkeref, Soltermam. Zinkhanedens. Bij de namen moet ook vermeld worden de provincies waarin de plaatsen liggen, benevens een nauwkeurige aanduiding, b.v. de dichtstbijzijnde bekende plaats. Oplossingen met op de adreszijde duidelijk vermeld: O. Z.-Prijs vraag 34, moeten uiterlijk Maandag 16 September in ons bezit zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 14