inzeepen UoórW KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK 4 ONS ZEELAND LINNEN STEMPELBANDEN. Verkrijgbaar bij de Fa. Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag en bij de Administratie van dit blad Fraaie linnen stempelbandcn voor den 3den Jaargang van, ons blad a i 1.85. Linnen stempelbandjes voor den roman „Het Procrustus-Bcd" a 10.75. Franco toezending na ontvangst van postwissel. Over een niet bevredigend ant woord in zake den overweg bij Rilland-Bath een belangrijk polder-besluit. Het jongste ongeval te Rilland-Bath, dat ook in deze kolommen ruime aandachEgenoten heeft, is voor het Tweede Kamerlid, den heer Boon, aanleiding geweest tot het stellen van eenige schriftelijke vragen aan den Minister van Wa terstaat. We hebben destijds deze vragen gemeld en te kennen gegeven dat we met belangstelling naar de ant woorden van den minister zouden uitzien. Niet zoozeer omdat we deze van groote practische waarde vermoedden, doch vooral omdat het ons interesseerde hoe Zijne Excel lentie een gemaakte fout zou trachten goed te praten. Het heeft eenigen tijd geduurd voordat de heer Boon aan de beurt was, doch thans is het ministerieele bescheid bekend geworden. Het luidt als volgt „Aan het voornemen, om wachthuis 20 A bij den onbe- waakten overweg te Rilland-Bath af te breken, is zoo spoe dig mogelijk gevolg gegeven. Aan het daarin wonende gezin is opgedragen onverwijld een andere woning te zoeken, ter wijl aan het gemeentebestuur onmiddellijk de vereischte vergunning tot 't afbreken van het wachthuis is gevraagd. Eerst nadat deze vergunning verleend was en voorts het gezin geslaagd was in het vinden van een nieuwe woning, kon de datum van aanbesteding van de afbraak worden vastgesteld en wel op 27 Augustus. Het werk wordt daarna terstond gegund. De meening, dat het auto-ongeval op 3 Augustus j.l. een gevolg zou zijn van gezichtsbelemmering van den betrokken chauffeur door het wachthuis, wordt niet bevestigd door de uitkomsten van het ingesteld onderzoek. Het wachthuis vormde voor den ter plaatse volkomen bekenden bestuur der van den auto in dit geval geen beletsel om tijdig waar te nemen, dat een trein naderde. Het ongeval kan alleen verklaard worden door zijn algeheele onoplettendheid, daar de trein eerder dan de auto den overweg bereikte en de auto tegen den trein is opgereden, terwijl deze den overweg voorbijreed." Bevredigd heeft dit antwoord ons in geen enkel opzicht. De minister zegt dat „zoo spoedig mogelijk" gevolg is ge geven aan het voornemen om het wachthuis af te breken. Wij zien dit niet in, waarschijnlijk omdat wij van het begrip „spoed" een andere opvatting hebben dan Zijne Excellentie, zijn ambtenaren en de spoorwegen. Bedoelde woning toch was reeds eenigen tijd ontruimd, toen het jongste ongeval plaats vond. Men had haar den anderen dag kunnen en moeten afbreken. Inplaats van zulks te doen, werd eerst ongeveer een maand na het ongeluk de aanbesteding van de afbraak gehouden. „Zoo spoedig mogelijk" is dus wel zeer betrekkelijk. „Dat het wachthuis voor den chauffeur van den auto geen beletsel vormde om tijdig waar te nemen, dat een trein naderde," klopt al even weinig als het motief „zoo spoedig mogelijk". Destijds toch is van officieele zijde toegegeven, dat het huis het uitzicht belemmerde, tengevolge waarvan men tot afbraak besloot Neen, bevredigd heeft ons dit ministerieele antwoord geenszins. We zullen de zaak nu evenwel verder maar laten rusten, omdat inmiddels de aanbesteding van de afbraak heeft plaats gevonden en omdat dezer dagen de nieuwe weg, die den onbewaakten overweg mijdt, geopend zal worden. X De ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten Ierseke" hebben de vorige week een voorstel aan genomen van de meerderheid van het bestuur om het vol gend dienstjaar een geschot van 2 pCt. der belastbare op brengst van de gebouwde eigendommen te heffen. Voor de niet ingewijden heeft dit besluit wellicht een nadere toe lichting van noode. We kunnen deze het kortst geven door te zeggen dat het volgend jaar betaald zal moeten worden door eigenaren van huizen en andere gebouwen, die in het gebied van den polder gelegen zijn. Tot nu toe werd alleen belasting geheven van den grond en niet van de gebouwen. Doch daar deze polder de laatste jaren eenige belangrijke finantieele teleurstellingen heeft geboekt, o. a, tengevolge van den bouw eener sluis te Schore en door het jaarlijksch subsidie aan den locaalspoorweg door Zuid-Beveland (ƒ20.000.per jaar!), drongen enkele ingelanden aan op het zoeken naar een nieuwe bron van inkomsten. Ge vonden werd deze in het geschot van de gebouwde eigen dommen. Het polderreglement maakt deze heffing onder bepaalde omstandigheden mogelijk en de meerderheid van de ingelanden van de „Breede Watering" meent dat deze omsta/rdigheden hier aanwezig zijn. Niet allen waren deze idee toegedaan. Alvorens de vergadering over het voorstel stemde, is breedvoerig over de kwestie van gedachten ge wisseld. De voorstanders der heffing wezen op het voor beeld van den Polder Walcheren. De tegenstanders ant woordden dat deze vergelijking niet op gaat, omdat de Polder Walcheren ieder jaar veel geld uitgeeft aan her stelling der zeeweringen, die ook de eigenaren van gebou wen ten goede komen. De „Breede Watering" legt geen groote geldsommen aan de zeewering ten koste, doch wel aan werken die uitsluitend de verbetering van het land op het oog hebben. Eigenaren van gebouwen profiteeren daar van niet. De tegenstanders vonden het onbillijk de huis eigenaren, waaronder vele kleine luiden, te bezwaren, en de nieuwe belasting aan te wenden ten gunste van de grond eigenaren, waartoe rijke Kerk- en Armbesturen en in het buitenland wonende grondbezitters behooren. Met 91 tegen 34 stemmen ging het voorstel van het be stuur evenwel onder den hamer door. Verwacht wordt dat Ged. Staten hun goedkeuring aan het besluit zullen onthouden, en dat de burgers en arbeiders op het grondgebied van den polder wonende, voor nieuwe lasten gespaard zullen blijven. Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG M Als gij U moeilijk scheert om- dat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij I vöórhetinzeependehuideven inwrijft met slechts een weinig genezing ELKE PLEK huid_v3x Doos 30-60. Tube 80 ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2