DAG M UMi#iif Mm S. WIENER Co. - MIDDELBURG ONS ZEELAND 15 I erug van uw vacantie APHIl 4 Sept. Wat men noemt een zomerschen dag. Als 't weer nog een tikje meewerkt, beloop ik de kans, dat mijn aardbeienplanten voor de tweede maal bloeien gaan. Bezorgt me weer eenige kwartjes journalistiek aanbrenggeld. Ik kan wel fluiten Van het wereldfront weinig nieuws maar wat er is, klinkt bemoedigend. De politieke broeiluchten zijn weggewaaid in Europa Chineezen en Russen worden voor rede vatbaar en in Wolfaartsdijk werd de'eerste steen gelegd voor een nieuw stadhuis. De Zeppelin is van morgen te Friedrichs- haven geland. Hulde Heb driemaal mijn hoed op en af gezet. 5 Sept. Slechte nacht gehad. Driemaal onweersalarm door Liesbeth evenzoo veel malen onze zilveren lepels in gepakt en de kinderen aangekleed. Het was verschrikkelijk zooals de natuur te keer ging. Je hoorde en zag niets anders dan donder en bliksem. Heb 'n hekel aan die ruwheid wat moeten de kinderen er niet van denken 't is evengoed al zoo'n toer om hen steeds fatsoenlijk-beschaafde taal te laten spreken. Met onze gemeenteraadsleden gaat het ook immer berg-af. 't Monsterachtig voorbeeld van Monster werkt na. In Rotterdam heeft een vroede vader zijn waterglas en tevens zijn glas water naar het hoofd zijns meesters geworpen en in Souburg knipte de politie een raadsheer wegens 't op lichten van twee bejaarde maar stevige lieden, 'n Kracht staaltje dat de Justitie nochtans niet bewonderde. Als ver zachtende omstandigheid geldt, dat de man vroeger voor zitter eener gascommissie is geweest. 6 Sept. De postdirecteur was jarig vandaag en hij tracteerde vanmorgen in taveerne Stortebecker natuurlijk op port. Veel animo, daar de meeste huisvrouwen aan den inmaak zijn, en dat schijnen haar mannen dan te ontloopen. Ik begrijp dat niet, want op zulke dagen ben ik de rech terhand van Liesbeth. Waarom ook niet Trouwens Lies beth vindt dat het mijn plicht is. Intusschen gezellige mor gen gehad. Eenige gevoelvolle speeches afgestoken. Ik heb iets gezongen na aandrang van vele zijden. Na het derde glas werd t rumoerig. De gemeente-ontvanger schreeuwde naar Breeduitstra of hij scms iets tegen hem had, om van hem te vertellen, dat hij zulke ellendig groote voeten had. Breeduitstra heette 't liegen had alleen tegen Dorias ge zegd, dat wanneer de fiscus hier zijn schoenen uittrok, hij al half uitgekleed was. De ruziemakers met eenige biljart- keu's gescheiden. Vijftien centen voor 't gebroken glaswerk betaald. 7 Sep/. Normaal herfstweer. Tweemaal 'n bezoek ge bracht bij Krimp van Duimen en 'n gesprek begonnen over het overvloedige fruitjaar. Nog geen toegang gekregen tot zijn tuin. Hij denkt zeker dat het mij alleen om wat appelen en peren te doen is. Dan heeft hij 't toch leelijk mis. Ik was wel degelijk van plan om hem eenige nuttige wenken ook te geven. Moet 't zelf weten. Jossie is met 'n heel jong konijntje thuis gekomen, 'n Cadeautje. Heb aan 'n hokje getimmerd net zoo lang tot ik geen enkelen vinger meer had, waar ik nog niet met den hamer op geslagen had. 8 Sept. Fietstocht gemaakt met de kinderen op ons schoone eiland. In een boomgaard, naast een boerderij waarvan de luiken voor de vensters waren, ons heerlijk te goed gedaan. Hadden het voornemen gemaakt een flinke vergoeding te geven, wanneer de eigenaar kwam opzetten en wij niet vlug genoeg ons verwijderen konden. De man is het zaak, u voor het komende herfst- en winter-seizoen van een nieuwen mantel te voorzien De mantelstoffen voor het komende seizoen vindt u, in de beschaafde modekleuren, in onze etalage - en meer nog in den winkel. Onze maatafdeeling maakt den mantel voor u, naar moderne modellen. is er niet geweest. Hij zal nooit aan de weet komen wat voor schadeloosstelling wij hem zenden zullen 9 Sept. Jossie is den geheelen dag niet bij zijn konijn vandaan te slaan. Het dier is een half pond gegroeid. Som migen vinden dat veel. Ik niet, want het heeft minstens vijf kilo voeder verwerkt in die twee dagen. Barend de tuinman denkt dat hij n lek in zijn maag of een doorgaanden darm heeft. Zal morgen in de soos eens tegen den vee-arts (ik meen den dierendokter) over konijnen beginnen. 9 Sept. Het konijntje is overleden. Enfin, n man over boord, n eter minder. Wat was dat 'n commensaal. Beppie dacht, dat 't zenuwen waren. Jossie is ontroostbaar schreit tranen met tuiten, ^Vybo plaagt hem zei hoovaardig, dat hij nog niet eens 'n traan vergoten had, toen zijn grootmoe der stierf. „Die heb je ook niet heelemaal groot gebracht brulde Jossie. Ad rem van dat kereltje. tod STANHOPEA TIGRINA. n Vreemde naam, waaraan velen waarschijnlijk niets zullen hebben, omdat de draagster ervan hen geheel onbe kend is^ maar 'n naam die, wanneer er bij gezegd wordt, dat het n Orchidee is, elke liefhebber in verrukking brengt, om de wereld van schoonheid, die daarin verborgen ligt. Orchideeën, dat is voor de meesten een tooverwoord, waarvan de hypnotische kracht hen een fata morgana voor spiegel) van teere tinten en wonderlijke vormen! Ongetwijfeld is de familie der Orchideeën een der meest interessante, niet alleen omdat zij eenige honderden zeer uiteenloopende geslachten telt, maar ook om de eigenaar dige groeiwijze, om de duizenden soorten die er bestaan, en tenslotte om het ontelbare aantal verscheidenheden die door hybridisatie verkregen werden en waaraan telkens weer nieuwere worden toegevoegd. En zooveel merkwaardigs is er van te vertellen, dat „Ons Zeeland" er 'n jaarlang mee zou kunnen worden gevuld, zonder op eenige volledigheid aanspraak te mogen maken. Daarom is het gevaarlijk om over Orchideeën te schrijven, want het begin is er spoedig,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13