CANADA Machinefabriek „Venco", Utrecht De HOLLAND-AMER1KA LIJN vEDhAUEN-VOonr.: ONS ZEELAND B. BIJLEVELD, Segeerstr. H104, Middelburg is U in alles behulpzaam en brengt U tevens zonder overscheping in buitenlandsche havens naar Canada. Adres voor brieven HOLLAND-AMERIKA LIJN Afdeeling Canada Wilhelminakade, ROTTERDAM DE TOOVERKLOMPEN 20 Nieuwe K3de 24-25-26 Hoofdvert. voor Zeeland BijkantoorDamrak 75. Amsterdam. Agenten over het geheele land. door M. B. Herinneren jullie je nog het verhaal dat langen tijd gele den in „Ons Zeeland" stond, en dat „Op bezoek bij de Zwartmutsjes heette? En weet je nog dat daarin geschreven werd over Kloppertje de kabouterschoenmaker, die toover- schoenen maakte? Welnu, toen ik onlangs eens in het bosch lag te droomen, kwam daar warempel Kloppertje aan, in gezelschap van twee andere kabouters. Ze herkenden mij direct, kwamen bij me zitten, vroegen hoe ik het maakte, of ik nog wel eens dacht aan die heerlijke dagen die ik bij hun had doorge bracht, en toen ik antwoordde dat ik ze nooit vergeten had, zeide Kloppertje dat ze pas weer een heel aardige, leer zame geschiedenis hadden meegemaakt. Hij begon direct te vertellen. Zooals je misschien weet, worden de laatste jaren nog al veel klompen gedragen, en daarom hadden wij besloten, dat een paar van ons klompenmaker zouden worden. Zij kenden spoedig de geheimen van dat vak, en zooals het gewoonlijk ging, legden wij er ons op toe ook zoo nu en dan voor de menschen eens klompen te maken. Zoo gebeurde het op zekeren dag. dat we toevallig^ hoor den dat het jongste dochtertje van een der boeren hier uit den omtrek, erg koppig, wild en brutaal was, maar graag een paar nieuwe klompen wenschte te hebben. We besloten toen direct voor alles te zorgen, te meer daar de boer en zijn vrouw alleraardigste menschen zijn die ons graag mo gen, en ons ook dikwijls hebben geholpen als het noodig bleek. Ze wisten wel, dat wij vaak het onkruid uit hunne moestuinen haalden. Maar, wat we afspraken, gebeurde, en toen Anneke, het meisje, jarig was, vond ze 's morgens bij het opstaan een paar mooie klompjes voor haar bed. Wie ze daar had neer gezet, of wie de gever was, dat wist niemand, al begrepen de boer en de boerin wel, dat wij er meer van wisten. Het meisje was erg in haar schik toen ze die mooie klomp jes aandeed, maar meteen zeide ze: „Ziezoo, nu blijf ik eens fijn vandaag in den luien stoel zitten, want als ik er mee ga loopen, worden ze vuil." Maar nauwelijks had ze dit gezegd, of de klompen rukten aan hare voeten en ze zetten haar toen zóó hard op den grond, dat ze van schrik af haar stoutigheid vergat. Ze stond verwonderd naar haar klompen te kijken, de figuurtjes er op schenen wel duiveltjes te zijn, terwijl het riempje zoo vast om haar voet sloot, dat ze onmogelijk de klompen uit kon doen. Vóór ze een stap durfde loopen, riep de boerin haar van uit de kamer toe: „Anneke, ga eens gauw aan Trijn zeggen, dat ze moet zorgen dat er vandaag gekarnd wordt, want anders kom ik boter te kort." „Och wat, dat doe ik niet hoor, zanikte Anneke, maar nauwelijks had ze dit gezegd of de klompen deden haar opspringen, en ijlings holde ze naar buiten, naar de groote stallen, waar Trijn aan het werk was. Ze was haast buiten adem, maar ze deed haar boodschap goed, draaide zich om en liep bedaard naar huis. Ze kwam door de keuken en zag op tafel de jampot staan. Daar mocht ze natuurlijk niet aankomen, maar snoepte graag eens even, als ze de kans schoon zag. Maar wat was dat? Ze bemerkte nu, dat ze haar voeten niet van den grond kon krijgen en niet verder kon gaan, totdat haar moeder riep dat het tijd was naar school te gaan. „Nu al, neen hoor, ik wacht nog wat, begon Anneke, maar ze bemerkte meteen dat haar klompen al het huis uit stuurden, en ze holde met zoo'n vaart door de dorps straat dat haar moeder haar stom verbaasd nakeek. „Ik ben nu eens lekker vroeg," dacht ze. Ze zat stil op haar plaats, tot groote tevredenheid van de juffrouw, want Anneke was gewoonlijk niet zoo kalm, en de eerste uren van den morgen vlogen dan ook voorbij. Wordt vervolgd).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 18