ONS ZEELAND 1 gelieve deze tweede mededeeling evenwel niet in verband met de eerste te lezen. - dat de burgemeester van Wolphaartsdijk alvorens met verlof te gaan, den eersten steen legde van het nieuwe raad huis. Na den arbeid is het zoet rusten. - dat het Middelburgsche raadslid, de heer Mes, schrif telijke vragen tol B. en W. heeft gericht over de drinkwater voorziening van Walcheren. O.a. vraagt hij waarom Sou burg water van de Vlissingsche waterleiding gaat betrekken, en waarom de overige plaatsen op Walcheren in relatie zijn getreden met de Zuid-Bevelandsche waterleiding. dat de vorige week Woensdag de laatste post in Mid delburg niet besteld werd omdat 't onweerde en regende. „Handelsbelang" te Middelburg heeft in een motie het uit blijven van de laatste post gewraakt. Ware het niet .beter dat de Middelburgsche handeldrijvenden parapluies en bliksemafleiders ter beschikking van de zonen van tante Pos stelden? dat een vliegtuig van de Rotterdamsche Aero-club bij Bruinisse een noodlanding maakte. Toen een tweede toe stel, in Bruinisse gearriveerd om hulp te verleenen, weder omhoog wilde, kwam het bij den start tegen een paal. Het sloeg om en werd gedeeltelijk vernield. De inzittenden be kwamen slechts zeer lichte verwondingen. dat in Ierseke, nabij de Geref. Kerk, een modern bankgebouw van de boerenleenbank gebouwd zal worden. Wij hebben Banken wel eens in minder stichtende wijken zien verrijzen. dat in Kortgene een tuinbouwvereeniging in het leven geroepen werd. dat verschillende landbouwers in onze provincie niet genoeg werkkrachten kunnen krijgen. Dit te kort aan hulp zal nog wel erger worden als in Zeeuwsch-Vlaanderen de nieuwe fabrieken in werking zijn. dat de steden toch nog maar doorgaan met het ver leenen van ondersteuning aan werkloozen. Deze zouden ten plattelande werk kunnen vinden. - dat de heer F. Kloosterman Zondag j.l. 45 jaar in dienst was bij de Stoomvaart-maatschappij „Zeeland". In dit tijdsverloop maakte hij 5000 reizen met de mailboot. Lezers, die vlug last van zeeziekte hebben, zullen goed doen het laatste bericht niet uit te spinnen. dat het onweer der vorige week ook in onze provincie eenige schade aanrichtte. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, wel dierlijke, dat in Renesse twee broers uit Noordwelle bij het zwemmen verdronken. Het lijk van een der slachtoffers is thans geborgen. dat aan de Belgische kust nog vrij veel badgasten ver toeven. De provinciale boot BreskensVlissingen bevatte de vorige week Donderdag b.v. nog 2250 exemplaren, die in Middelburg ter markte gingen. dat nabij het R. K. ziekenhuis te Goes de wagen van /an Gend en Loos een 2-jarig meisje overreed. De kleine is aan de gevolgen overleden. dat het O. M. bij de rechtbank te Middelburg 9 maan den eischte tegen den werkman uit Goes, die 3 Augustus te Kattendijke den aannemer W. uit Ellewoutsdijk mishan delde en van 650.beroofde. dat de leden van den Ned. Politiebond dezer dagen in Middelburg hun jaarvergadering hielden. Voor zoover ons bekend, is er dien dag in onze hoofdstad niet ingebroken, rietgeen vrij verstandig. dat deze week in Vlissingen de 50.000ste bader ver wacht wordt. Men zal den brave huldigen. dat eenige leden van de eerste Ned. Coöp. beetwortel- suikerfabriek critiek hebben geleverd op de samenstelling van het bestuur. Samenstellingen van besturen blijken in Zeeuwsch-Vlaanderen nog al eens aanstoot te geven. Zie de waterleiding. dat men zich voortaan aan de meisjesvakschool te Goes ook zal kunnen doen opleiden tot huishoudster. „Men" wil zeggen meisjes, natuurlijk. dat een koffiehuishouder in Wissenkerke 10 pop aan het rijk schuldig is wegens het beleedigen van een gemeente veldwachter. Met hooge heeren in het slecht kersen eten. dat een koopman te Kapelle veroordeeld werd tot 40.boete, subs. 40 dagen zitten terzake het wegnemen van eenige chrysantenplanten. Niet alleen de visch wordt duur betaald! -* dat de Goesche torenklok vermoedelijk spoedig elec- trisch gedreven zal worden, Hopenlijk zal dan een einde komen aan den traditioneelen wedloop tusschen toren- en stationsklok. dat in dezelfde stad alle zieke Iepen dezer dagen horizontaal gelegd zullen worden. dat nabij Sluiskil, onder Axel, een kunstmestfabriek gesticht zal worden. Als plaats waar deze fabriek zal ver rijzen, worden terreinen aangegeven naast de in aanbouw zijnde ammoniakfabriek, dat de cokesfabriek te Sluiskil, die in het afgeloopen jaar pas aanmerkelijk vergroot is, zeer binnenkort weer een uitbreiding tegemoet zal gaan. Naast de laatstgebouwde ovens wordt wederom een rij nieuwe ovens aangebracht, ter wijl opnieuw een hooge kooltoren zal verrijzen zooals er het vorige jaar één gebouwd is, dat de commissaris van politie in Middelburg in de courant mededeelde gaarne kennis te zullen maken met een Zeeuwsche, die op een bepaalden dag en op een bepaald uur inkoopen deed in een bepaald magazijn. Omroeper dezes heeft het nooit gewaagd verlangde kennismakingen zoo open lijk te uiten. dat op den duur alle straten in de binnenstad van Middelburg geplaveid zullen worden met koperslakkeien. dat een raadslid uit Oost- en West-Souburg voor de justitie is geleid in verband met oplichting van een bejaard echtpaar te Aagtekerke. dat de N. V. „De Betuwe", conservenfabriek te Tiel, voornemens is te Krabbendijke een jamfabriek te stichten. Uitgezien wordt naar een geschikt bouwterrein. dat de tramlijn HoofdplaatBreskens de vorige week Zaterdag plechtig in dienst is gesteld. Thans kunnen behalve goederen ook passagiers zich doen vervoeren. dat de oudheidkundige vereeniging „De Bevelanden" een excursie maakte naar het kasteel Westhoven te Oost- kapelle. dat de afdeeling Middelburg van Patrimonium aan den directeur-generaal van de Posterijen en Telegraphie, naar aanleiding van het bekende verzoek der#Kamer van Koophandel inzake de openstelling van den Telefoondienst op Zondagen, een adres gezonden heeft, waarin wordt ver zocht tot die openstelling niet over te gaan. dat de Goesche handelsverenigingen den voorzitter der prov. bootcommissie hebben verzocht de thans in gebruik zijnde reserveboot op het veer WolphaartsdijkKortgene. door een grootere te vervangen. De boot die thans in dienst is kan het verkeer niet aan. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5