XÜDDÊLDÜEi !tËLi54ó VAN RIJ N S dcbVu'MOSTERD AfijSEDELFTtlW 8 ONS ZEELAND i 'i JAPON No. 352. Dit model is van zwarte crêpe marocain met rose satijn voor de voering van het ovetrokje. Het lijfje heeft punt vormige incrustaties in voor- en achterpand. De van voren zichtbare rood leeren ceintuur verdwijnt in de zijden in de stof om aan het achterpand weer te voorschijn te komen. De manchetten worden aan hun binnenkant eveneens met rose zijde geappliqueerd. ONZE MODERNE MEUBELS. Zeer modern zijn gekleurde meubels. Onze grootmoeders vroolijkten de vertrekken op door bontgekleurde kleedjes, sprekende karpetten en be hangselpapieren. Waarom zou den wij het niet met de meu bels-zelf probeeren Er is in onzen tijd nu eenmaal een hang naar het fleurige en op vallende, maar we moeten er kennen, dat er een groote do sis goeden smaak voor noo- dig is, daar de voorliefde voor kleuren-gebruik al spoedig 'n bonte en onharmonische men gelmoes zou kunnen worden. Dus steeds voorzichtig zijn in het aanbrengen van kleuren, ren, om mooie en artistieke resultaten te krijgen Ten opzichte van onze meu bels geldt deze uitspraak nog bijzonder. Willen we onze ka mers een echt apart, modern en artistiek aspect geven, dan bereiken we dit bijna altijd met het op den voorgrond brengen van één tint, welke zich in het geheele meubilair herhaalt. Een Engelsch as pect wordt verkregen door de kleur jade-groen, welke voor de meubels aangewend wordt, en zich herhaalt in het tapijt en behangsêl-papier. De z.g. antieke armstoelen leenen zich bijzonder voor die kleur. Deze stoelen hebben een houten geraamte en rieten zitting. Lakrood en geel doen het ook zeer goed, maar het is waar, dat deze laatste kleuren voor onzen rustigen, Hol- landschen smaak wel wat te uitbundig zijn, daarom bepa len we ons liever bij groen of lila. Het laatste is ook een zeer goede kleur, die rustig op ons inwerkt en een smaakvol cachet vermag te geven aan het geheele interieur. Nu is het wel zeer gemakkelijk naar het meubelmagazijn te gaan, en dergelijke meubels te koopen of te bestellen, maar laten we eens probeeren zelf dit moderne tintje aan ons huis bij te brengen, door een oude kast of stoel te schilderen met emailleverf. Om goede resultaten te krijgen met schilderen, wordt eerst alle oude vernis en verf ver wijderd door boenen met heet soda-weter, waarna het flink gedroogd wordt tot de bewerking volgt met schuurpapier. Dit laatste vooral is een taaie en minder aanmoedigende bezigheid. Die daar echter overheen is, komt aan de aange name zijde van het werk Een flinke hoeveelheid goed drogende emailleverf en twee platte kwasten, één met een punt, om de hoeken goed te raken. De emailleverf moet vlug achter elkaar worden op geschilderd, daar ze spoedig taai is. Wil men er een tweede laag overheen doen, dan zorge men, dat de eerste goed door en door droog is. Het geschilderde voorwerp late men in een stofvrij vertrek drogen, daar het anders ruw en korrelig wordt. De oppervlakte moet spiegel glad zijn. Emailleverf is voor dergelijk werk het beste, daar die snel droogt, keihard wordt en niet met krassen komt, al zet men er zware voor werpen op. Wie succes te boeken heeft met één enkel meubelstuk, kan rustig overgaan tot meerdere en zich-zelf op deze ma nier een zeer comfortabel ameublement voor serre, huis- of slaapkamer verschaffen. A n g 1 i g u e. PARELS. Weinig vrouwen hebben onder haar sieraden in het byouteriekistje geen snoer parels. Van de dure tot de goed- koope imitaties, vullen ze bij haast iedere vrouw een deel van haar „schatten" aan. De kunstmatige parels zelfs kun nen ware „juweeltjes" zijn, voor zoover men bij imitatie parels van juweelen spreken kan. De echte parels, ja, dat zijn de sieraden, welke alleen de vrouw met ruime beurs zich kan aanschaffen. Deze worden in de pareloesters gevonden en zijn zeer verschillend in omvang, vanaf de grootte van een kers tot aan de minieme afmeting van een speldeknop, worden ze op den bodem der zee, in de pareloesters gevonden. Het visschen naar parels is een gevaarlijk werkje. Van Juni tot midden September houdt men zich aan de Perzische Golf hiermede bezig. Iedere duiker heeft een kleine korf bij zich, springt over boord, en zet de voeten op een steen, die aan een touw vastgelegd is. Op een door den duiker gegeven teeken, laat de visscher in de boot het touw los, waarna het met den duiker naar den zeebodem zinkt. Gemiddeld vertoeft hij 40 seconden onder water. Haaien en zaagvisschen zijn de ge vreesde dieren, waardoor menig duiker het zwaar te verant woorden kreeg en dit gevaar wordt manhaftig getrotseerd voor de waardevolle vangst. Ontvangen in ruime keuze Wintermantels Bontmantels Japonnen zoowel in betere genre ala in voor- deeliger prijzen. MP ZIET ONZE ETALAGES "W

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6