P ONS ZEELAND 7 dat de Zeeuwsch-Vlaamsche tram de vorige week een stier overreed. Waarom hield het stomme dier zich ook niet aan de regels van den weg? dat in 1930 in Hulst het 750-jarig bestaan der stads rechten feestelijk herdacht zal worden. dat de vorige week een auto, waarin inwoners van Middelburg en Serooskerke, onder Roosendaal tegen een boom reed. Alle inzittenden werden min of meer ernstig verwond. dat de bliksem in Souburg van een woning alle ruiten vernielde. De bewoners kwamen met den schrik vrij. dat even over de Zeeuwsch-Vlaamsche grens, tijdens het gaaischieten, een 11-jarig jongetje een pijl in het hoofd kreeg. De knaap is later overleden. dat in Vlissingen het 50.000ste zeebad genomen werd door een dame. Zij werd door burgemeester van Woelderen gehuldigd, haar werd een geschenk aangeboden en haar naam kwam in de courant. Beroemdheid schuilt toch maar in een klein hoekje. dat bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsont werp tot wijziging van de wet van 25 Juli 1919 tot verbete ring van de haven te Vlissingen. Voorgesteld wordt de diepte van dat gedeelte der haven, dat gelegen is tegenover en ten Zuiden van den kaaimuur, in plaats van op 10 op 12 M. te brengen. Het gedeelte benoorden daarvan heeft aan een diepte van 12 M. vooralsnog geen behoefte en zou voorloopig op een diepte van 8.50 M. kunnen worden gehouden. De kosten worden geraamd op 105.000.waarvan de pro vincie één-negende en de gemeente twee-negende zullen bij dragen. dat het Goesche muziekgezelschap „Hosanna", ter gelegenheid van zijn 40-jarig bestaan, in het Schuttershof een feestavond organiseerde. Er waren toespraken, belang stellenden en geschenken. dat de gemeenteraad van Goes in zijn jongste ver gadering besloot niet over te gaan tot het voorgestelde vast rechttarief voor gas, en dat hij zich voornam bij Ged. Staten in beroep te gaan tegen het plan van den polder ,,De Breede Watering bewesten Ierseke" tot heffing van een geschot van 2 pCt. van de belastbare opbrengst van de gebouwde eigen dommen. dat op de Westerschelde, ter hoogte van Walsoorden, het Belgische schip „Estella" des nachts in aanvaring kwam met een andere boot. De „Estella" verdween na eenige mi nuten in de diepte en 14 van de 16 opvarenden vonden een graf in de golven. dat in Goes een lid van de zwakke sekse een vijandin in de haren vloog. Deze onvrouwelijke handeling zal haar op 10.— komen te staan. dat de burgemeester van Rilland-Bath gewaarschuwd heeft tegen een als heer gekleed persoon, reizende in een auto. Deze tracht n.l. minderwaardige stoffen tegen goed geld van de hand te doen, hetgeen hem, dank zij een vrij brutaal optreden, nog wel eens gelukt. dat de Floralia-vereeniging te Wemeldinge een zeer interessante bloemententoonstelling hield. dat de zwaluwen al aan het verzamelen zijn, en dat de herfst zich al in onze mooie Zeeuwsche luchten afteekent. dat de M.A.B.E.G. te Utrecht in den nacht van Zon dag op Maandag den zinker van de Zuid-Bevelandsche gas- centrale Oosteinde door het kanaal door Zuid-Beveland gelegd heeft. Het werk had een vlot verloop en trok veel belangstelling. Hierdoor is de verbinding tot stand geko men tusschen de beide deelen van de gascentrale. Het scheepvaartverkeer door het kanaal was voor deze werk zaamheden gesloten van Zondagavond 7 uur tot Maandag ochtend 8 uur. dat in Noordwelle enkele gevallen van roodvonk voorkomen. Ze zijn evenwel niet van ernstigen aard. dat Zondag in Domburg door gebrek aan water een winkel en een woonhuis in de vlammen opgingen. Had men er nu maar waterleiding gehad. dat de Nederlandsche vereeniging voor gemeentebe langen de vorige week in Middelburg haar jaarvergadering hield. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 34 Hoedekenskerke Prov. Zeeland Z. Bev. ten Z. van Goes. Wolfhezen Prov. Gelderland ten W. van Arnhem. Groessen Prov. Gelderland ten W. van Zevenaar. Franeker Prov. Friesland ten O. van Harlingen. Ammerstol Prov. Zuid-Holland aan de Lek bij Schoonhoven. Heinkenszand Prov. Zeeland ten Z. van Goes. De prijs viel ten deel aan C. J. COUMOU, Vlasmarkt 158, Middelburg. O. Z.-Prijsvraag no. 36 ied erm eft efhe li ijwa h sch en mzi chh arl die tr ek to ee nee en en ch eda ng ir nc eg md ten da lva ke en da he in arb at hijw kis arl et ne nis hijw aar lij eve nm Te beginnen met het vakje links bovenaan, moet men over de overige vakjes „wandelen" zóó dat een volzin wordt gevormd. Men mag geen vakjes overslaan. Oplossingen moeten uiterlijk Maandag 30 September in ons bezit zijn. Op de adreszijde vermelden O. Z.-prijsvraag 36.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5