ONS ZEELAND 9 Voetbal. Koning Voetbal regeert weer! Sedert den jongsten Zondag zijn de competities van den Nederlandschen Voetbalbond aan gevangen en daarmede is het voetbalseizoen 19291930 offi ciéél ingeluid. De eereplaats in onze rubriek komt dan ook ditmaal toe aan de populairste aller sporten, de voetbalsport, nadat reeds op het groene veld Koning Voetbal hartelijk is verwelkomd. Weliswaar leent de temperatuur zich nog niet ten volle voor de inspanning, die voetbal vordert, maar ook aan mooie na zomers komt een eind, zoodat binnenkort een verblijf op en rond het groene speelveld voor spelers en toeschouwers weer als een hoog genot mag worden aangemerkt. Een seizoen is een lange periode, wanneer men nog bij zijn aanvang staat, maar wanneer eenmaal de bal aan het rollen is gebracht dan volgen de wedstrijden elkaar in snel tempo op en vóór men het eigen lijk beseft, is het seizoen weer ten einde. Zoo is het steeds geweest en ook thans zullen we die gewaarwording ondervin den. Het seizoen 19291930 is te vergelijken met een athle- tiekbaan. Op een gegeven oogenblik wordt het startschot ge lost, de loopers, allen nog frisch en vol goeden moed, gaan af, maar halverwege de baan begint de situatie zich reeds af te teekenen. De een geeft teekenen van vermoeidheid, de ander verliest zienderoogen terrein, een derde ontpopt zich plotseling als een sprinter van buitengewone capa citeitkortom in het onzekere, dat de loopbaan bevat, nadat de start nog voor elk deelnemer gelijke winstkansen heeft ingehouden, schuilt juist de bekoring van dezen sportiven strijd. En zoo is het ook met het thans inge luide voetbalseizoen. De verschillende elftallen hebben ver anderingen ondergadn, de zomermaanden zijn benut voor trai ning, de terreinen zien er wél-verzorgd uit, en zoo ademit de geheele voetbalsfeer thans rust en orde. Vroegere kampioenen staan weer gelijk met hunne compe- titiegenooten allen beginnen met 'n schoone lei en met de zelfde kans om als no. één de wedstrijdreeks te beëindigen. Ook Zeeland heeft zich weer gereedgemaakt voor den groo- ten wedloop. De N. V. B.-vereenigingen Middelburg, Vlissin- gen en Zeelandia vertegenwoordigen weer de tweede klasse, terwijl Hulst, Terneuzen, Goes, Zierikzee, S.I.N.O.T.O, Walche ren en de tweede elftallen der tweede-klasse-clubs, hiervoor genoemd, gezamenlijk de 3e klasse uitmaken, en Goes in 'n Brabantsche 3e klasse afdeeling speelt. Wat zal het nieuwe voetbalseizoen hun brengen Reeds zijn Middelburg, Vlissingen en Zeelandia gestart en met hen hunne rivalen Dosko, R.B.C., Dongen, M.E^.O. en T.A.C, Het Zeeuw sche succes is niet onverdeeld groot geweest, want slechts één der Zeeuwsche 2e klassers kon het tot 'n overwinning bren gen Zeelandia bleef namelijk baas in eigen huis en zond Don gen met 'n 52 nederlaag naar huis terug. Middelburg bewan delde den gulden middenweg en deelde de puntjes eerlijk in Bergen op Zoom met D.O.S.K.O. door den uitslag 3—3. Vlis singen, onze Zeeuwsche kampioen, stelde danig te leur zij moest in Roosendaal zich een nederlaag van 51 laten wel gevallen, haar toegebracht door R.B.C. aldaar. Maaralle begin is moeilijk, waarom zou het begin van een nieuw voetbal seizoen ook geen moeilijkheden opleveren Intusschen zul len onze Zeeuwsche tweede-klassers op hun qui-vive moeten zijn, want op denzelfden Zondag, waarop zij gezamenlijk negen doelpunten fabriceerden, nam het Tilburgsche T.A.C. er negen voor eigen rekening door 't Bergsche M.E.V.O., bij wijze van averecihtsch welkom in de 2e klasse, met 9—0 te kloppen. Dit zij den onzen eene vingerwijzing. Zondag a.s. vangen ook onze derde-klassers hun wedloop aan en de Zeeuwsche Voetbalbond zal weldra volgen. Het volgende programma staat den Zeeuwen Zondag 22 Sep tember a.s. te wachten 2e klasse. Te Vlissingen VlissingenD.O.S.K.O. Te Middelburg MiddelburgT.A.C. (Zeelandia is vrij). 3e klasse. Te Middelburg Zeelandia IIS.I.N.O.T.O. Te Hulst HulstVlissingen II. Te Zierikzee ZierikzeeMiddelburg II. De groote strijd is aangevangen Moge het vooral een spor tieve strijd zijn, waarin men het goede van den tegenstander weet te waardeeren en waarin een eerlijk-geleden nederlaag even kloek gedragen als eene overwinning spontaan bejubeld wordt. Door alle jaren heen zijn de Zeeuwsche voetballers op de velden hunner tegenstanders graag-geziene gasten en faire sportlieden gebleven. Mogen zij, èn door hun spel èn door hunne gedragingen, zoowel voor als tijdens en na een wedstrijd, dien goeden naam ook in dit nieuwe seizoen bevestigen, opdat het mooiste en grootste kampioenschap, n.l. dat der waarach tige sportiviteit, een Zeeuwsch bezit worde Goed succes, jongens De bal rolt weer Het spel is be gonnen Athletjek. Het doet prettig aan te mogen ervaren, dat Zeeland, op ath- letisch gebied, bezig is, zich snel te ontwikkelen en naam te maken. Na de demonstratie-wedstrijden, die de Middelburg- sche Athletiek-vereeniging ,,E. M. M." tijdens de rust van een in Vlissingen gespeelden voetbalwedstrijd dezen zomler orga niseerde, volgde kort daarop de uitstekend-geslaagde singel loop in Middelburg. Reeds eenige weken daarna werd de Vlis- singsche Athletiek-vereeniging „Marathon" opgericht, die door het organiseeren van den recenten Boulevard-loop hare levens vatbaarheid op ondubbelzinnige wijze bewees en tot ver bui ten Zeeland's grenzen een krachtige propaganda verwekte voor onze Zeeuwsche athletiek. We leven nog voort in de herinneringen aan dezen Boule vard-loop als weer een nieuw athletiek-geluid zich doet hoo- ren. Thans is het weer E. M. M.'s beurt Op Zaterdag 14 Sep tember 1.1. hield de Zeeuwsche Athletiekbond, waarvan ook „Marathon" weldra deel zal uitmaken, zijne jaarlijksche wed strijden om de kampioenschappen van dezen Bond, bij welke gelegenheid E M. M. in bijna alle nummers zegevierde, waar door opnieuw bewezen werd, wat oordeelkundige leiding en goede training vermogen. En nauwelijks behooren deze wedstrijden weer tot het ver leden of een nieuw athletisch gebeuren staat voor de deur. Op Zaterdag 28 September a.s. zal „E. M. M." haar jaarlijkschen estafette-loop rond Middelburg houden. De in Zeeland beroemd geworden Haagsche looper Wolf, die singel- en boulevard-loop won, beloofde, met 'n sterke estafette-ploeg van zijn club „Vlug en Lenig" naar Zeeland's hoofdstad te komen om aan dezen wedstrijd een bijzonder cachet te geven. Om 4 uur des middags zal de start plaats vinden bij de Koe- poortbrug te Middelburg, terwijl daar ook de finish is gelegen. Er wordt geloopen in acht étappes en wel naar deze verdee ling en volgorde: 200, 500, 800, 1200, 1200, 800, 500 en 200 M., zoodat het geheele parcours 5400 Meter beloopt en het tempo verschil waarin de étappes zullen worden afgelegd, eene bij zondere attractie aan dezen wedloop zal verleenen. Een fraaie zilveren „Miss Blanche"-wisselbeker, die tweemaal achtereen of driemaal in het geheel moet worden gewonnen, alvorens definitief eigendom der winnende vereeniging te mogen heeten, geldt als eerste prijs. De vereeniging „V.I.O.S.", te 't Zandt bij Middelburg, heeft het kleinood thans in bezit en zal dus zeker alle zeilen bijzetten om in hare verdedigingspogingen te slagen, opdat het tijdelijk bezit wordt opgeheven. De sociëteit „De Vergenoeging" stelde, als tweeden prijs,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7