inderen PURÖl G. W. DEN BOER KON. DRUKKERIJ Lange St Pleterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK 10 ONS ZEELAND een ~eker ter beschikking, terwijl voorts verschillende medail les werden uitgeloofd. Het startgeld bedraagt ƒ2.50 en kan, gelijktijdig met de in schrijving, gedeponeerd worden bij den E. M. M.-secretaris, den heer J Lucieer (Koepoortstraat 31 te Middelburg), die tevens gaarne alle nadere inlichtingen nopens dezen belangrijken wed loop verstrekt. Wij behoeven, na alles wat we reeds over het nut van ath- letiek-beoefening schreven, dezen estafette-loop nauwelijks aan te bevelen, nóch bij onze Zeeuwsche loopers, nóch bij de talrijke toeschouwers, die geheel gratuitement dezen interessanten strijd kunnen bijwonen en zeker niet zullen nalaten om, èn door hunne aanwezigheid èn door hunne medewerking om vrij baan" te maken en te houden, E. M. M.'s energie te waardeeren. Reeds bij vorige gelegenheden hebben we kunnen ondervinden, dat deelnemers en toeschouwers op dit punt elkaar uitstekend ver staan, terwijl de organisatie-geest van E. M. M. ons overigens borg staat, dat ook op Zaterdag 28 September a s. de Zeeuw sche athletiek een goeden dag gaat beleven. Tot uiterlijk 22 dezer kunnen deelnemers zich nog opgeven voor dezen estafetteloop. Gaarne wekken wij de Zeeuwsche athletiekers op, zich in grooten getale aan te melden opdat de kans, dat Zeeland's sportnaam andermaal zich met eere kan doen noemen, nog grooter afmeting zal aannemen en de tech nische resultaten in evenredigheid komen met de organisato rische, die nauwelijks meer aanvechtbaar zijn. Wij wenschen E. M. M. goed succes LUCTOR ET EMERGO. 11 Sept. „Hard-gaat-ie", zei mijn grootvader van moe ders zijde altijd, wanneer het Sexbierumsche stoomtram - metje er een gangetje van 25 kilometer per uur inzette. De goede man moest eens beleefd hebben, dat ze vandaag den dag een snelheid ontwikkelen van tien kilometer per minuut. Engeland siddert van sensatie. Twee millioen menschen waren Zondag op het zandige strand bijeengetroept, alleen om ze te zien vliegen. Wanneer ze de vaart nog grooter ma ken, kan 't publiek de moeite wel sparen om te komen, want dan valt er niets meer waar te nemen. Zoo denk ik ten minste, maar Breeduitstra, die altijd dwars is, beweert, dat onafhankelijk van snelheid, de meeste menschen ze toch wel zien vliegen. Ik denk, dat hij dan op lijsters of bromvliegen doelt; Breeduitstra is net als de dorpswegen in Zeeland bij avond: op sommige plaatsen zeer duister. Vanavond spoedeischende vergadering van de Oudheid kundige vereeniging; twee leden geroyeerd omdat ze bij onze jongste excursie, tegen de reglementen in, versch brood had den meegenomen. 12 Sept. Het blijft maar warm; alles ging of gaat met zomervacantie, behalve de zomer zelf. Het had me al eenige dagen verwonderd, dat onze kolenhandelaar, niet zooals anders in dit jaargetijde, een verongelijkt gezicht trekt. Hem vanmorgen aangeklampt. „Kan me niets meer schelen", zei-ie, „welk weer of het is. Ik heb me er tegen verzekerd, door tevens een roomijs-negotie te beginnen. Het kan nu niet meer missen; hoe of de temperatuur ook is: ik heb orders." Met de vrienden vandaag ampele besprekingen gevoerd over het plan van Briand om de Vereenigde Staten van Europa te stichten. We waren er allen enthousiast over, omdat het zulke onbegrensde mogelijkheden opent. Wat is bet b.v. nu voor een inwoner van Dakota niet eenig, dat hij spreken kan van 't heerlijk klimaat bij ons in Californië, zoo zouden ook wij, wanneer Briand's ideaal zich verwe zenlijkt, met evenveel reden en recht kunnen uitroepen: „wanneer ze het bij ons op den Balkan niet eens kunnen worden, dan slaan ze elkander dood." 13 Sept. Heb al meer gezegd, dat het leven een gekke kermis is. Moet je die moordzaak te Giesen-Nieuwkerk eens bekijken. Vijf jaar geleden riep de Justitie te Dordt en Den Haag, mitsgaders haar aanhang en Jan Publiek tegen 'n paar slachtoffers: „jullie hebben 't gedaan, redeneer nu maar niet, dat past niet voor schurken, asjeblieft, 15 jaar de doos in." Nu staat de Dordtsche Justitie in de bank der getuigen en wekt den indruk dat ze eigenlijk in de bank der beklaagden zit, terwijl Jan Publiek geen oogenblik meer twijfelt aan de onschuld der twee slachtoffers. Overigens ben ik blij, niet in Dordrecht of omgeving te wonen. Ze zijn me daar veel te rechtvaardig. Wanneer er 'n misdaad is gebeurd, wordt die ook gestraft, onverschillig of men den dader heeft of niet. Of de een nu hangen moet of de ander, blijft 't zelfde denken ze; als de schrik er maar in komt Brrr. Ik loop nog al veel op straat; heb daar dus 'n prachtkans om te worden verkoren tot het object, waar tegen getuigd moet worden. 14 Sept. Heibeltje met den huisbaas. Heb te veel water gebruikt, ik geloof van 3 M.3; daar maken ze na zoon zomer nog aanmerking op. Bah! wat 'n Hollandsche krenterigheid toch. Moet je in Amerika komen bij de Niagara-watervallen. 'n Half millioen kubieke meters verknoeien ze daar per uur voor de toeristen en voor 't gemak laten zij ze 's nachts ook maar doorloopen. 15 Sept. Wat er met onzen vriend Mussolini aan de hand is, begrijpen we niet goed. Vorige week heeft hij zeven ministerportefeuilles laten vallen en wandelt sindsdien iede- ren morgen er slechts met twee onder zijn arm over straat. Stefani meldt dat dit op dokters voorschrift geschiedt. De lijfarts had bespeurd, dat de Duce lang zoo vlug niet meer zijn oogen rollen liet en schreef dit toe aan verval van krachten. Het is den armen man voorloopig ook verboden om thuis voor Sinterklaas te spelen. 16 Sept. Kleine huiselijke oneenigheid. Jossie liet zijn taartje vallen en Wybo zette er vlug zijn schoen op omdat hij bang was dat Beppie het pakken wilde. Jossie wierp ver volgens met eenige bloemvazen om daarna deel te nemen aan het gevecht dat Wybo en Beppie waren begonnen. Ik ben met den wandelstok tusschenbeide gekomen en wist na een kwartier chargeeren de rust en orde te herstellen. Ge rust, de kunst van opvoeding is niet zoo groot als men met tact optreedt. 17 Sept. De aangestoken peren van ons boompje ge plukt. Uit mededeelzaamheid eenige dezer vruchten over de schutting van mijn buren gegooid. Hevige gil. De grootste had den schedel van een inwonende schoonmoeder getrof fen. Vanmiddag groette mijn buurman mij weer. Is in langen tijd niet gebeurd. vallen en bezeerenzich dikwijls en het wiege- kind heeft vaak last van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8