CLICHES ■SMS®' Juliana bonbons KINDERKAMER. zachte chocolade met gebrande nougat VOOR DIT TIJDSCHRIFT VERVAARDIGD BI Adverteeren doet verkoopen ONS ZEELAND 21 ,,Wel zeker," antwoordde hare moeder, ,,als je gehoor zaam de boodschap doet, mag je van mij gerust nog een oogenblik wandelen, maar denk er om, met donker thuis hoor." ,,Ja moeder," en weg was ons Anneke. Ze stapte rustig voort, het was alsof de klompen haar zeiden waar ze zijn moest, het was een leuk gezicht ons kleine vriendinnetje daar over den weg te zien stappen, en hare nieuwe klompen klikten en klakten alsof ze een liedje zongen. Sommigen keken haar nog eens na en dachten, kijk daar die kleine meid eens stappen. Nadat de boodschappen verricht waren, huppelde Anneke naar het water, met het prettige gevoel, dat we allemaal wel eens gehad hebben als we iets goeds hebben gedaan. Het was er verrukkelijk aan het water, met dat heerlijke hooge riet, dat zachtkens heen en weer bewogen werd door den wind. Er vlogen veel vogels rond de hooge populieren; vlin ders fladderden over de heerlijke bloemen die aan den waterkant stonden, zacht kabbelden de golfjes en in het midden van het water blonken de mooiste waterlelies die je je maar kan indenken. ,,Hé," dacht Anneke, ,,wat ben ik moe, ik zou best eens even in het heerlijke gras willen gaan zitten, als die klom pen me maar met rust laten." Maar ze lieten haar gelukkig met rust, en ons vriendin netje genoot volop van haar mooie plekje. Langzaam daalde de zon achter den horizon, de lucht rood kleurende als één gloeiende wolkenmassa. Zacht zongen de vogels in de hooge boomen, hier en daar kwaakte een kikker en tientallen gele en witte kapelletjes vlogen op van een bloeienden struik en dansten weg, al hoo- ger en hooger, totdat ze verdwenen in de hooge lucht. Oh, wat is het hier toch verrukkelijk dacht Anneke, maar wat is dat? Opeens stond een kabouter voor haar, een klein kereltje met langen baard en vóór dat Anneke een woord kon zeggen, sprak het mannetje: ,,Wel Anneke, vindt je het hier nu niet heerlijk? Mocht je vroeger wel eens zoo'n wan delingetje maken langs den waterkant? en mocht je vroeger ook wel eens zoo lang buiten blijven? Neen hé, duizend maal neen. En weet je hoe dat nu komt? Wel, ik zal het je eens zeggen, als je vroeger een boodschap moest doen voor je vader of je moeder of voor wie dan ook, dan hadt je nooit zin daarin, en mopperde, bromde, was ongehoorzaam, en heelmaal geen lief meisje. En als je eindelijk dan toch maar de boodschap deed, dan was het al te laat geworden om nog eens een wandelingetje te maken. En bovendien, wanneer je eens langs den waterkant liep, dan wilde je altijd waterlelies plukken, hoewel je er niet bij kon. Het is dan ook eens gebeurd dat je met moeite gered werd, toen je door je onvoorzichtigheid in het water was gevallen. Je was haast verdronken. Na dien tijd mocht je hier nooit meer alleen wandelen. Je was vroeger ook niets geen lief meisje. Op school wilde je nooit eens meedoen met je vriendin netjes. Als er een je hulp noodig had, was je nergens te vinden, moest je naar huis, dan bleef je soms wel een uur t°t groote ongerustheid van je ouders, kortom, ieder had een hekel aan je. Daarom hadden wij, kabouters, be sloten, je met je verjaardag een paar tooverklompen te geven, en vandaag heb je die voor het eerst aan gehad, en nu vraag ik je, hoe voel je je wel? Vindt je nu ook niet, dat je veel gauwer klaar was op school en thuis, dat de juffrouw en de kinderen veel aardiger waren voor je en je vader en moeder ook, en tenslotte vondt je het nu niet zalig zoo heelemaal alleen nog eens een wandelingetje te mogen maken langs den waterkant? Dat komt nu alleen doordat je gehoorzaam bent geweest, gewillig en aardig, en omdat je nu geen kattekwaad kon uithalen. De tooverklompen zorgden wel dat je niets verkeerds deed, Heb je deze les begrepen, Anneke?" Anneke knikte van ja. Welnu," sprak de kabouter verder, ,,weest nu voortaan verstandig en wees gehoorzaam en lief, dan zul je eens zien hoe blij je anderen er mede maakt en hoe gelukkig je zelf zult worden. Morgen zijn het geen tooverklompen meer, dan moet je zelf zorgen geen verkeerde dingen te doen, maar dat zeg ik je, als je weer wordt zooals vroeger, dan zijn het direct weer tooverklompen. Beloof je me dus in het vervolg gehoorzaam te zijn? Anneke beloofde dat, en meteen was de kabouter ver dwenen. Ze stond op en holde naar huis, en was zóó gelukkig en blij, dat ze van vreugde haar moeder om den hals vloog. Nooit is ze haar les vergeten, die ze van den kabouter en de tooverklompen had geleerd en voortaan was ze het liefste en aardigste meisje van het dorp. Dit is dus het verhaal van de tooverklompen. EINDE. Oplossing van het vorige raadsel Rika Mien Anna Jans Henk Otto Bart Dirk Hein Piet. WAAK lï> OE o ÖCHIPPER.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 19