DAG I WIN) ILE m Bij het schrijven op advertentiën wordt men beleefd verzocht „Ons Zeeland" te vermelden ONS ZEELAND 7 van Ter Neuzen door een inrichting met electrische beweeg kracht. - dat aan een onbewaakten overweg onder de gemeente Clinge, een Ford-auto op een passeerenden trein van den spoorweg MechelenTerneuzen reed. De auto werd mede- gesleurd en totaal versplinterd. De bestuurder was uit de auto geslingerd en is met een zware hersenschudding in het ziekenhuis te Hulst opgenomen. dat zich in Aardenburg dezer dagen bij de politie iemand meldde, die daar in 1925 een rijwiel had ontvreemd. Na de daad was hij naar Frankrijk uitgeweken; het karretje had hij in België verzilverd. dat twee jongens uit Dreischor aan het oudheids- museum in Zierikzee in bruikleen hebben afgestaan een zandsteen, afkomstig van bet voormalig slot „Windenburg" te Deischor. Het stelt het wapen van de familie Ockerse voor, welke na 1705 ambachtsheeren van Dreischor waren. In het hartschild is het wapen van Dreischor aangebracht. Tusschen 1705 en 1742 moet het stuk zandsteen met wapen vervaardigd zijn. dat Ds. Hartjes te Vlissingen pogingen aanwendt om te komen tot de stichting van een kerkgebouw in het nieuwe stadsgedeelte, en wel aan den Singel bij de Scheldestraat- Voor den aankoop van den grond, die 8000.— zal kosten, is nog slechts 1000.bijeen. dat enkele Ierseker visschers hulp verleenden aan de inzittenden van een auto, die in het kanaal Brussel-Charleroi was gereden. Zij smaakten het genoegen twee dames van een wissen dood te redden. dat op de kermis in Terneuzen, kort voor het sluitings uur, een vechtpartij ontstond. Eenige jongelui kregen kwes tie over kaartjes met een controleur. Een jongeman is daar bij in den rug gestoken. De betrokken controleur heeft be kend, zich met een mes verweerd te hebben. dat de heer M. C. Buys Ballot, burgemeester van Veere, den gemeenteraad heeft medegedeeld, niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen, dat de trambestuurders in Vlissingen voortaan zittend hun wagen zullen rijden. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu 18 Sept. Ziezoo, de onschuldig veroordeelden zijn op vrije voeten en blijven het. Dat is een steen van mijn hart. Alleen vraag ik mezelf af: wie zal er nu weer volgen? Want het ligt toch voor de hand dat die heele flinke rechercheur het niet over zijn gemoed kan verkrijgen om 'n misdaad ongewroken te laten. Wanneer hij genoeg credieten van de justitie loskrijgt, levert hij over één maand weer nieuwe daders. Intusschen zal hij aan zijn hernieuwd optreden (dit volgens Breeduitstra) de voorwaarde verbinden, dat zijn slachtoffers alleen voor de Dordtsche rechtbank behandeld mogen worden. Griffier Dorias was zeer ontstemd dat men de rechtbank vergeleken had met een pijnbank en 'n draai bank. Volgens zijn eigen ervaring zou men hoogstens van een rustbank of van een mistbank mogen spreken. 19 Sept. De schrik zit me nog in de beenen. Neen, niet van het onweer dat gisteravond woedde. Moet men begrij pen, dat ik in de soos, ter gelegenheid van des postdirec teurs vijftigsten verjaardag en na algemeenen, herhaalden aandrang, eenige Duitsche composities zong. Ik heb een be scheiden baritonnetje van donker bruin coloriet, zooals een muziekrecencent van een groot dagblad me eens verzekerd heeft, zoodat ik nooit 'n gek figuur behoef te slaan, wan neer ik optreed. Ook nu was mijn succes enorm geweest, wanneer niet een der leden, in zijn flauwiteit naar de tele foon was gesloopen om het politie-bureau op te bellen, met het gevolg dat er, midden in mijn beste ballade, een agent kwam binnenstormen en schreeuwde of het waar was, dat hier een zekere mijnheer Schubert vermoord werd. Bah! wat een banale grappigheid, 't Eenige opmerkelijke in deze zoutelooze historie is 't feit, dat ik juist een Schubert-pro gram afwerkte. 20 Sept. De zomer is vannacht vertrokken zonder goe dendag te zeggen. Die z'n vriendelijkheid is ook maar schijn. De herfst heeft hem opgevolgd en ofschoon dat heerschap pas morgen regeerkracht krijgt, treedt hij nu reeds op als mijn vriend Mussolini. Hij bulderbast uit zijn Noordwester- longen of wij doof zijn en hij smijt met emmers water als een Zeeuwsche schoone in een gemeente waar nog geen schrobverbod is. Vanmorgen Krimp van Duimen gesproken. Die is naar Zierikzee geweest. Heeft daar 'n reusachtigen allegorischen optocht gezien ter eere van den nieuwen burgemeester. Die was zoo reuze allegorisch (de optocht) dat men over de beteekenis van enkele groepen nog wel 12h jaar ruzie kan maken. Zoo was er een serie van jonge meisjes met water emmers. De een zei dat die het leidingwaterlooze tijdperk verzinnebeelden; de ander had het over 'n piëuze hulde aan de ouderwetsche brandweer en 'n derde dacht dat het sloeg op het melkboerengilde, vóórdat de keuringdienst van waren bestond. Zoek 't maar uit 21 Sept. De regen drenst uren achter elkaar door. Wil men nu wel gelooven, dat ik daar altijd triest van word. Ik ben nu eenmaal uiterst gevoelig. Ik geloof nog altijd, dat er 'n dichter in me steekt. In vertrouwen verteld, weet ik het wel zeker, maar de eerste regel van het eerste vers, dat ik in jeugdige jaren maakte, eindigde op „appel" en maan den heb ik toen vruchteloos naar een rijmwoord gezocht. Wanneer mijn muze op „peer" haar keuze had laten vallen, zou er wellicht geen talent verloren zijn geraakt. 22 Sept. De kantonrechter van Hulst heeft vorige week, zoo vertelde me de commissaris van politie, een vaandel geschonken aan een bond van Zeeuwsche politie-agenten. Mag bij iedere voorname surveillance gebruikt worden. Daar de drager zich geheel achter de draperie kan verschuilen, is de kans dat misdadigers op heeterdaad betrapt zullen worden, met 100 pCt. gestegen. Hulde aan den initiatief nemer 23 Sept. Als eere-lid van den Ambtenarenbond de ver- eerende opdracht gekregen om den Landdag te organisee- ren, die de vereeniging van rijks- en gemeente-ontvangers, volgend voorjaar in Grijpskerke wil houden. Direct aan vaard; het is me een ware vreugd iets voor mijn ex-collega's te doen. Mijn onkosten mag ik in rekening brengen. Maar goed ook, want anders had ik er voor bedankt. 24 Sept. Liesbeth kwam met een rood hoofd van de theekrans. Het was daar heftig van langs gegaan. Ze had mevr. Nippius even de waarheid gezegd, 't Is eigenaardig Als vrouwen de waarheid spreken worden ze nijdig op elkaar. Wat zouden ze dan toch doen zoolang de harmonie uitstekend is?

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5