DAG V ON WIND 91 SOPlaA 'i®7/// ONS ZEELAND 15 Vervolg van bladz10 o.m. verklaarde, dat men nimmer tevergeefs een beroep op het gemeentebestuur zou doen, indien de belangen der sport moeten worden bevorderd. De heer J, v. d. Plasse, voorzitter van E.MjM. dankte allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen estafette loop, de heer KL de Vries, voorzitter van den Zeeuwsche Ath- letiekbond, sprak de hoop uit, dat de athletiekers in dezen wedloop een aansporing zouden vinden, hunne prestaties te ver- hoogen en ten slotte hield de heer J. P. van Bel, official van den Nederlandschen Voetbalbond, een pleidooi voor athletiekbeoe- fening door voetballers. E.MjM. kan met groote voldoening terugzien op den Zaterdag van 28 September 1929, waarop zij hare organisatorische en technische talenten op zoo sprekende wijze vermocht te de- monstreeren, tot aanzien van zichzelve en tot heil van de Zeeuwsche Sport. Zeeuwsch voetbal. Niet minder dan tien Zeeuwsche elftallen komen op Zondag 6 October a.s. in het veld vanwege de competities van den Nederlandschen Voetbalbond. Het interessante voetbalprogramma luidt als volgt: 2e Klasse. Te Middelburg: Zeelandia D.O.S.K.O. Te Vlissingen: VlissingenBredania. Te Dongen: Dongen Middelburg. 3e Klasse. Te Middelburg: Middelburg IIVlisingen II. Te Zierkizee: ZierikzeeS.I.N.O.T.O. Te Terneuzen: Terneuzen Walcheren. Te Breda: Boeimeer Goes. Wij meenen te weten, dat Bredania „in liquidatie" is, zoodat we den wedstrijd Vlissingen -Bredania slechts onder eenige reserve vermelden. LUCTOR ET EMERGO. 25 Sept. Vanmorgen, liep ik een eindje met Krimp van Duimen op o, o wat trekt die man met z'n been en die vertelde me, dat hij sinds gisteren aan voorteekenen gelooft. Zondagavond namelijk deden zijn Philipslampen niets anders dan flikkeren. Zóó schenen ze helder, en zoo weer donker 't werd een aaneenschakeling van oplichting en verduistering. Krimp begreep er niets van, totdat hij gis termorgen in de ochtendbladen las, dat looze vossen Maan dag op de Beurs de aandeelhouders van Philips een loer probeerden te draaien. ,,Zie je," zei Krimp, „dat plan heb ben die kerels bepaald Zondagavond op touw gezet; vandaar die verschijnselen in de huizen der aandeelhouders." „Heb jij die dan ook?" vroeg ik „Ja. nee. ja", hakkelde hij toen, „maar ik bewaar ze voor mijn neef. je weet wel, de „O. W.-er", die des tijds zijn margarine-obligaties verkwanselde, omdat dat be drijf hem te ordinair werd, en toen in roomboter ging spe- culeeren." „Ja", stemde ik toe, maar dacht er natuurlijk het mijne van. Geloof gerust, dat die Krimp er warmpjes bij zit 26 Sept. Zuid-Beveland is vervuld van het Goessche klokkendrama. De torenklok is daar in reparatie en tot over maat van ramp stond de stationsklok ook stil, omdat de stationschef met verlof was gegaan en den sleutel meege nomen had. Gelukkig had hij de rails laten liggen, zoodat het verkeer niet heelemaal in de war liep, maar dat het er raar van toe is gegaan, bleek wel uit wat Breeduitstra ver telde. Toen hij eergisteren op het Goessche perron arriveer de, keek de bureelambtenaar hem meewarig aan en zei 1 e laat, te laat, mijnheer. Wanneer u drie minuten eerder was geweest volgens den zandlooper, had u den trein van giste ren gehaald. Zooeven op de soos vernomen, dat de beul van Belgie dood is. Hopelijk worden onze naaste buren nu wat milder van stemming. Minister Blokland kan er bij boffen 27 Sept. Zalvend, zalig weer. Als je je gezond verstand niet had, zou je een vers schrijven. De zomer lijkt in al zijn luister weergekeerd. Overal n kleurenpracht om te zoenen, zei Beppie vanmorgen. Heb haar om die uitdrukking be rispt, maar kon overigens haar geestdrift billijken. En nu moet men begrijpen, dat Liesbeth op zoo n begenadigden dag snijboonen in wilde maken. Ik was er compleet woedend over heb me er met al mijn overredingskracht tegen verzet en ben dan ook uit protest, nadat ik de snijboomen door den molen gedraaid had, gaan wandelen in de vrije natuur. Zoo af en toe moet een man optreden. Dat is voor alles goed! 28 Sept. Ben met een deputatie der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, waarvan ik eere-lid ben, naar Kloetinge getogen om de raadsleden te huldigen, wijl zij het presentiegeld voor de zittingen eenstemmig van j 10 op 15 brachten. Onze burgemeester, die de leiding had, kreeg tra nen in de oogen, toen hij in een knallende speech, de vroede vaderen loofde, omdat zij zoo goed van hun eigen waarde overtuigd waren „Wij ambtenaren, ging de spreker voort, zullen ons voortaan collegiaal verwant gevoelen met u, die zoo royaal rukt aan het voeder in de gemeente-ruif. Wij roemen uw eendrachtigen greep naar het heerlijke geld en snakken naar den dag dat ook wij de macht krijgen om ons- zelve loonsverhooging te geven. Zeker, er valt nog veel te bestudeeren voor de reeds benoemde commissie, maar ge loof me op mijn woord, dat uw schitterende homogeniteit, ons een stralend voorbeeld zal zijn. Donderend applaus. Eere-wijn op kosten van de ge meente. 29 Sept. Ben vandaag niets lekker. Denk dat de Kloe- tingsche wijn te koppig is geweest. Ik had 't ook bij één, flesch moeten laten Aan Wybo één dubbeltje gegeven we gens spontane vaderlandsliefde, die ik bij hem mocht waar nemen. Hij had ter eere van de marine-manoeuvres te Den Helder ons botervlootje met klimopranken versierd. 30 Sept. Mr. Mierick van Peuteren en griffier Dorias vertelden me in vertrouwen, dat er te Middelburg een groote tijdelijke gevangenis zal worden gebouwd, met het oog op de omstandigheid, dat er nog 'n onopgehelderde lerseksche moordzaak is en de Justitie den beroemden „flinken recher cheur" zal zenden om de schuldigen te zoeken. Voorloopig meent men aan huisvesting voor duizend daders genoeg te hebben. 1 October. Onze melkboer fluit de laatste dagen alls een zangzaad-merel. Gaarne vorschend naar de oorzaak al ler dingen, interviewde ik hem vanmorgen op de deurmat. Hij vertelde me vreugdevol, dat er in Haarlem vorige week een doopsgezind tehuis is gebouwd voor ouden van dagen. De toekomst van alle melkboeren is nu verzekerd hun levensavond zal zacht en kalm zijn. Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13