Het adres voor Prentbriefkaarten Boekhandel Firma PIET OCHTMAN DE HEKS ONS ZEfcLAND Adamson op jacht gezicht, razenden tegen den kerel, die den arme had ge hoond en op den koop hun mannen sloeg. Gelukkig voor mr. Dixon uit Baltimore kwam er een agent opdagen, die ingreep, de bende uit elkaar joeg, en den benarden man naar zijn hotel geleidde, waar hij weer op zijn verhaal kwam na het gebruik van eenige glazen „Vermouth" met sodawater. Bij het diner sprak hij een landgenoot over het voorval. Begrijp jij er iets van, vroeg hij. Heusch ik deed het met de beste bedoelingen. Dat neem ik oogenblikkelijk aan, zeide de andere, doch je deed verkeerd. Waarom, waarom? Omdat je te veel liet merken, dat je gaf. En bovendien je wilde het genoegen hebben om te zien grabbelen en met gevolg vechten. Je wilde waar voor je geld. Je gaf het geld om je te vermaken, en je wilde daarbij een weldadig gebaar toonen. Je doet me denken aan de liefdadigheidsbals, die we elk jaar in het seizoen in Ohio geven. Als er geen bals waren, kreeg je de massa niet tot het geven. En dan, laat de linkerhand niet weten, wat de rechter doet. Doe het in Lange Nobelstraat A 167, Zierikzee Souvenir-artikelen Etsjes van Zierikzee 9 x 14 25 ct., 9 x 28 75 ct. FOTOTOESTELLEN EN •BENOOOIGDHEDEN. stilte als je wat geeft. Wie openlijk geeft, maakt altijd vijan den. Men kan niet iedereen bevredigen. Archibald Dixon volgde de les op, hem door een landge noot gegeven. Toen hij voor Corner House-Hotel te Caïro zat, wees hij met minachtend gebaar elke poging op een aalmoes af. Hij waagde zich niet meer liefdadig te zijn. (Naar het Italiaansch) door GUIDO LUCCIANO. We hadden een zwerftocht gemaakt door het gebergte van Calabrië. En terwijl wij rustten op een rots, van waar we het geheele landschap konden overzien, zagen we uit het dichte bosch een oude vrouw komen. Ze steunde op een stok. Om haar heen was een verschoten blauwe doek. Haar rok, die op haar schoenen sleepte, was eens gestreept ge weest, doch nu was het onderscheid verdwenen door het vuil, dat zich er aan had gehecht. Over haar bleek gelaat waaiden wat grijze haren. Het meest frappeerden me haar oogen, twee git-zwarte oogen, die pnrustig rondkeken, en nog alles in zich schenen op te nemen. De gids, die ons vergezelde, groette haar en ze groette terug door haar stok in de hoogte te houden. De heks van Monte Crocco, zeide hij, ons inlichtende. De heks, zeide ik lachend. Tegenwoordig zijn er geen heksen meer. We zijn te veel verlicht om aan heksen te gelooven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15