ij Scheren ONS ZEELAND KON. DRUKKERIJ 6. W. DEN BOER Levert alle «oorten DRUKWERK 10 Estafette-loop. 't Gaat crescendo met de athletiek in Zeeland! En als de voor teekenen niet bedriegen kunnen de Zeeuwsche loopers zich bin nen afzienbaren tijd, met succes meten met beproefde krachten uit andere provincies. We hebben de verschillende successen, die de Zeeuwsche athletiekclubs in de laatste maanden verwier ven, reeds geboekstaafd en de recente estafetteloop rond Mid delburg heeft ze ondubbelzinnig bevestigd. Organisatorisch is deze wedstrijd even uitstekend geslaagd als technisch. De Middelburgsche Athletiek-vereeniging „E.M. M." heeft eer van haar werk, want de regeling was af. Dank zij de goede zorgen van E.M.M. hebben we in eene welwillend tot dat doel beschikbaar gestelde auto het geheele parcours kun nen volgen, nadat we ons, onder leiding van E.M.M.'s voorzitter den heer J. van de Plasse, er van konden overtuigen, dat de baan behoorlijk afgezet en vrijgehouden was En dat wil wat zeggen op een traject van circa 5400 meter! Politie, padvinders, wisselpunt-commissarissen en publiek, allen hebben op voorbeeldige wijze samengewerkt om dezen interessanten estafette-loop te maken tot een machtig brok propaganda voor de athletiek. Ongetwijfeld baarde de afschrijving-ter-elfder-ure van de ver- eenigingen „Vlug en Lenig (Den Haag) en B.A.C. (Breda) eenige teleurstelling en zeker voor het E.M.M.-Bestuur, dat kosten nóch moeiten spaarde om den loop aantrekkelijk te maken. En nu achteraf gebleken is, dat de Zeeuwsche loopers zulk 'n uit stekenden indruk hebben gemaakt, spijt het ons nog meer, dat we hunne prestaties niet hebben kunnen toetsen aan die hunner rivalen van buiten onze provincie. Wie weet, of de Hagenaars en de Bredanaars, of zeker een dezer groepen, niet op de Zeeuwsche koffie waren gekomen Maar aan den anderen kant had het wegblijven dezer beide teams toch ook eene goede zijde. Want thans verschenen uit sluitend Zeeuwsche ploegen aan den start, zoodat de loop een specifiek Zeeuwsch karakter droeg en de overweging, hoe de onderlinge krachtsverhouding zich zou afteekenen, dit Zeeuw sche sportevenement in belangrijkheid deed toenemen. Prettig deed het ons aan, opnieuw te kunnen ervaren, hoe groot en veelzijdig de medewerking is van de zijde der eigen lijke outsiders. Diverse autobezitters stelden hun vehikel be schikbaar om bestuurs- en juryleden, alsmede de pers, naar en van den start of langs het parcours te rijden; de heer Van Graaf- eiland stond geheel belangeloos twee touring-cars af voor het vervoer der veertig loopers, die in „Schuttershof" hun kleedge legenheid kregen; Dr. van der Heijden bleef voortdurend per auto de spelers volgen om bij eventueele ongevallen onmiddellijk te kunnen optreden (hetgeen gelukkig niet noodig bleek!) en zoowel de heer Burgemeester als de Commissaris van Politie gaven van hunne belangstelling blijk, de eerste in het lossen van het startschot en in het uitreiken der prijzen, de tweede in het nemen der leiding bij de regeling aan start en finish. Maar de aardigste samenwerking vonden we ditmaal wel die tusschen E.M.M. en het Stedelijk Muziekkorps, dat ongeveer terzelfder tijd, waarop de estafetteloop zou plaats vinden, een muzikalen rondgang maakte door de stad en zijn parcours zoodanig had geregeld, in overleg met E.M.M., dat het korps zich juist nabij de Koepoortbrug bevond toen de start voor den loop zou plaats vinden. De duizenden belangstellenden, die zich nabij het begin- en eindpunt van den loop bevonden, hebben het nuttige met het aangename, maar de beide leidende lichamen hebben het muzi kale met het sportieve weten te vereenigen. Dat noemen we gezonde samenwerking! Geen wonder dus, dat dank zij deze muzikale-sportieve verstandhouding en dank zij het schitterende weer deze esta- f tteloop door duizenden en duizenden is bijgewoond en bij alle wisselpunten groote belangstelling van de zijde der toeschou ders voor dit interessante sport-gebeuren 'bleek te bestaan. Vijf vereenigingen bevonden zich dus aan den start, toen de heer Mr. Dumon Tak, burgemeester van Middelburg, na het gebruikelijke proefschot, het definitieve sein gaf, waarop de ploegen van Wilhelmina (Middelburg), Marathon (Vlissingen), V.V. Middelburg (Middelburg), V.I.O.S. ('t Zand), en E.M.M. (Middelburg), elk vertegenwoordigd door één looper, afgingen voor dè eerste etappe van 200 meter. De korte-baan-loopers zetten er aanstonds een flink gangetje in, maar de oranje-trui van den E.M.M.-er tikte het eerst zijn clubgenoot aan, die de tweede etappe ad 500 meter voor zijn rekening nam. Ook op dit traject bleef E.M.M. de baas, maar Marathon en V.I.O.S. hielden dap per vol en wisten den afstand op den oranje-man zoodanig te verkleinen, dat in het derde traject dat 800 meter lang was, Marathon den E.M.M.-er voorbijging onder groot applaus der toeschouwers, die dit mooie sprint-nummer tusschen de Middel- burgschen oranjetrui en den Vlissingschen roodbroek, begrij pelijkerwijs, 'zeer interessant vonden. Kort na het ingaan der volgende etappe, lang 1200 meter, morjst Marathon zijn voorsprong echter weer afstaan aan E.M.M. die op dit traject eenige tientallen meters uitliep en verder tot aan de finish de leiding behield. In alle volgende etappes werd de strijd om de eerste plaats kleiner, omdat de E.M.M.- loopers voortdurend den voorsprong wisten te vergrooten. De laatste etappe, die 200 meter bedroeg, kwam voor rekening van den vermaarden, internationalen sprinter Boot, die met een flinke snelheid en in fraaien stijl de finish passeerde, hartelijk toegejuicht door de talrijke toeschouwers en begroet met fan fares, door het stedelijk muziekkorps uitgebracht. Op 150 meter volgde Marathon, wier loopers een kranig figuur hebben gesla gen in alle etappes en die trotsch mag zijn op dit succes, dat de vrucht is van slechts enkele maanden training. De bekerhoudster V.I.O.S. moest zich met de derde plaats tevreden stellen, terwijl Wilhelmina en de voetbalvereeniging Middelburg onderscheidenlijk als nos. vier en vijf den eind streep passeerden. De totaaluitslag luidt als volgt: le prijs: E.M.M. in 14 min. 503/5 sec.; captain J. Boot; ploeg: F. van Gelderen, L. Janse, C. Maartense, A. Kambier, P. Zuid- weg, P. Kambier, L. Verhulst en J. Boot. 2e prijs: Marathon in 15 min 171/6 sec.; captain Lefeber; ploeg: Lagaaij, Schouwenaar, Sandifort, van Sorgen, Lefeber, Parent, Gosije en Aersens. 3e prijs: V.I.O.S. in 15 min. 172/0 sec.; captain: A. Mondeel; ploeg: Dixhoorn, J. Willemse, Jobse, P. de Plaa, T. de Voogd, J. van Maaren, A. Mondeel en J. Mondeel. 4e prijs: Wilhelmina. 5e prijs: V.V. Middelburg. Bovendien ontving laatstgenoemde vereeniging nog een extra- prijs als specifieke voetbal-ploeg. In de melksalon „De Nieuwe Landbouw" reikte de Burgemeester, onder een toepasselijke speech de prijzen aan de winnaars uit, waarbij Z.Edelachtbare Vervolg op bladz. 15 J geen stukgaan en pijn |wmeer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig P'oêNELINö ELK.^uP- i Doos 30-60. Tube 80 ct HUJD^ Drogisten Bij Apoth. Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8