MCZIPDLHVEÉZG Machinefabriek „Venco", Utrecht ONS ZEELAND In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. B. J. BIJLEVELD, Segeerstr. H104, Middelburg dat de aandeelhoudsters van de Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding mij. 25 October zullen vergaderen voor het benoemen van commissarissen in de door beschikbaarstel ling der zetels opengekomen vacatures. Hopenlijk komt er nu eindelijk eens wat schot in het waterzaakje aan den overkant. dat in den afgeloopen zomer in Vlissingen 55.326 zeebaden werden genomen, of te wel 3.202 meer dan in 1928. Fanatelingen, die dit getal nog hooger willen opvoeren, deelen we mede, dat het zeebad thans al gesloten is. dat het nieuwe postkantoor in Kapelle, tusschen Kapelle en Biezelinge staande, in gebruik genomen is. dat de Koning van België tot ridder in de kroonorde van België heeft benoemd mr. P. Dieleman. lid van Ged. Staten van Zeeland. dat een hartstochtelijk jager, in Tholen woonachtig, twee duiven uit de lucht schoot, onder het oog van den eigenaar. Het koppel kostte hem 2 rijksdaalders. dat men in Middelburg met fndië kan telefoneeren. Een gesprek van 3 minuten kost om en de nabij 30. dat het bestuur van de veilingsvereeniging E. M. M. te Krabbendijke nog dit seizoen wil komen tot een regel matige uienveiling. Teneinde dit te bereiken, deed het den leden een circulaire toekomen. - dat de Zeeuwsche suikerbieten dit jaar zulk een goed gewicht hebben. dat de winterdienst der Ned. Spoorwegen in Zeeland nagenoeg geen verandering in den loop der treinen bracht. dat de ammoniakfabriek nabij Sluiskil een eigen elec- trische centrale laat bouwen. De centrale van de P. Z. E. M. te Westdorpe gelegen, kan n.l. de benoodigde stroom niet leveren, daar haar capaciteit te gering is. dat de Vlissingsche politie verbaal opmaakte tegen twee veedrijvers, die trachtten een onwillige koe tot op staan te bewegen door op haar staart te gaan staan. dat in dezelfde stad eenige deurenkrassers aan het werk zijn geweest. Menige huisdeur in de Scheldestad vraagt om een nieuw verfje. dat in Ierseke pogingen worden aangewend om te komen tot de verplichte winkelsluiting te 8 uur n.m. De be dienden van de Ierseksche Bijenkorf en van de vele andere handels-paleizen ter plaatse moesten zich immers eens over werken dat de gemeenteraad van Wolfaartsdijk besloten heeft op Zondag de klok van den toren van de Ned. Herv. Kerk niet meer te laten luiden, met het oog op de Zondagsrust. Men zal dus niet meer de kans loopen op Zondagen door klokgelui wakker te worden gemaakt. dat de politie proces-verbaal heeft opgemaakt tegen twee schippers, die te Sas van Genten Terneuzen goederen hebben verkocht, die zij uit de Schelde hadden opgevischt. De voorwerpen bleken afkomstig van de bij Walzoorden gezonken Belgische Estella. dat bij Waarde een Belgische zeiljacht, bemand met twee personen, tegen den zeedijk strandde. Geen persoon lijke ongelukken. dat verschillende Arendskerkscbe varkens vlekziekte hebben. dat te Midelburg op 61-jarigen leeftijd overleed oud-kolonel der artillerie F. H. Umbgrove, oud-commandant van het korps pontonniers, die voorzitter was van de gewestelijke landstormcommissie Zeeland. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 37 BC FG DE EO AC DF EF DG AB BF AE CG AD CF BG AG BD CE CD BE AF Er zijn .meerdere oplossingen mogelijk maar ondanks dat, waren er slechts 25 goede oplossingen. De meeste antwoorden waren in strijd met punt 4 van de opgave. Ditmaal viel de prijs ten deel aan Mevr. E. STOOT, Dommelstraat 20, Eindhoven. O. Z.-Prijsvraag no. 39 Hoe laat is het precies, als de kleine wijzer zich tusschen de 7 en 8 bevindt, terwijl de groote wijzer loodrecht op de kleine wijzer staat Oplossingen met op de adreszijde duidelijk vermeld O. Z.-Prijsvraag No. 39 moeten uiterlijk Maandag 21 October in ons bezit zijn. Nieuwe Kade 24-25-26 Hoofdvert. voor Zeeland

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5