M1DDELMG TÊLi34Ö VAN RIJN S „^MOSTERD AllÊEDELFTjllH ONZE HOEDEN EN HET LANGERE HAAR. SCHITTERENDE MODELLEN 8 ONS ZEELAND EENVOUDIGE JAPON No. 372. Een eenvoudig model, dus geschikt voor veelvuldig ge bruik, Men kan hiervoor als stof een donkerbruine fluweel nemen, waarbij als garneering beige zijde, bedrukt met groene, bruine of roode pastilles een aardig effect zal ma- ken. De teekening laat zien hoe een gedeelte van 't overslaan de voorpand van den rok met laatstgenoemde stof gevoerd wordt. Het kraagje wordt met een gedrapeerde fantasie uitge breid, waarvan we een herha ling zien aan de einden der mouwen. De naad van de rok- overslag wordt op de linker heup door een strassgarnituur gemarkeerd. DE SLAAPKAMER. De een kan de slaapkamer buitengewoon weelderig inrich ten, de ander zeer eenvou dig; dit hangt natuurlijk van de middelen af. Maar hoe het zij, ze kan tóch smaakvol zijn. Gaarne wil ik U eenige ideën aan de hand doen om uw slaapkamer tot een com fortabel ingericht vertrek op te voeren. Het strenge van een door gevoerde stijl, welke in het geheele meubilair en wat daar bij behoort, terug gevonden wordt, vraagt veelal een rui me beurs. Zeer in trek zijn de groote paneelen met moderne stof bespannen, waarvoor het ledikant geplaatst is. De rand van dit paneel is effen, de pa- rieelen zelf gebloemd, afgezet met gouden kraaltjes. De toilettafel plaatst men meestal in een hoek, waar het volle daglicht op valt. De moderne ledikanten zijn heel breed en laag. Een zijden overkleed, geborduurd met bloemen, hangt ruim af. Een mooi kussen ter extra versiering wordt boven op het overkleed gelegd. Dit kussen is veelal van zijde, geborduurd met bloemen of vogels. In plaats van strak gespannen paneel, kan men zelf een mooi kleed achter het hoofdeinde van het ledikant hangen. Dit geeft reeds een aardig effect. De bedden staan vrij en worden niet tegen den muur geplaatst. Alleen in het geval, dat de beschikbare ruimte dit niet toelaat, zet men het ledi kant in een hoek van het vertrek. De toilettafel, die tegenwoordig in geen enkele slaapkamer van een vrouw ontbreekt, kan van eenvoudige „afkomst zijn. Zij kan n.l. van een eenvoudig keukentafeltje gemaakt zijn. Alleen het blad van de tafel behoeft maar mooi wit geschilderd te zijn, want om de pooten hangt een ruim ge plooide doek van vroolijke, bonte stof. Het „doet" aardig, indien de meubels wit zijn, de ruche van de toilettafel van frisch rose te nemen. Een stevige, waschbare zijde is het meest geschikt. In plaats van zulk een kostbaar overkleed van zijde, met geborduurde figuren, kan men over het bed een aardige cretonne sprei leggen in zacht rose tint. Oh, ge zult zien, dat ge véél bereiken kunt met 'n beetje goeden wil, een flinke dosis goeden smaak en slechts een klein beetje contanten TOETIE. De vorm van het nieuwe hoedje is er geheel op gemaakt, om de grillige, gekrulde lokken der moderne Eva's tot haar recht te laten komen. De meeste dezer hoeden hebben een opgeslagen rand van voren en zijn van achteren geheel naar den vorm van bet hoofd geknipt. Enkele modellen hebben klepjes, die over de ooren vallen en vertoonen in den hals een sterk gebogen lijn, welke het gekrulde haar vrij laat. Het schijnt werkelijk ernst te worden met de haarmode om de langere dracht in te voeren. Sommige huizen willen ons zelfs vertellen van opgestoken haarknoedeltjes En toch.... als dat ernst wordtwat zal je er aan doen A n g 1 e, REGENJASSEN. Er zijn heel wat regenjassen tegenwoordig, die onze be wondering afdwingen. Vooral in waterproof gemaakte zijde ziet men alleraardigste mo dellen. Men deinst er niet meer voor terug ze in de meest sprekende kleuren te maken. Zoo ziet men veel groene, marineblauwe en bruine mantels, naast mo dellen in een helder rood of purper. Onlangs zagen we op een winderigen, maar mooien Zondagochtend op de Pier in Scheveningen, een regenmantel van invoorkleurige crêpe de chine met een grooten dubbelen kraag, revers en manchetten in helder blauw. De mouwen waren kimono-model waarbij de inzet tot bijna aan den ceintuur reikt. Er werd een hoedje bij gedragen van wit leer met blauwe garneering. In het algemeen staat het erg aardig bij den regenjas een vroolijk gekleurde sjaal te dragen deze mag ook geheel effen zijn, wat zelfs een speciale noot van originaliteit geeft, als de kleur een mooi contrast vormt met die van den mantel. Menige vrouw maakt veroveringen met behulp van leugens en wenscht toch bemind te worden terwille van haar groote attracties. Liefde is iets, wat een man doet denken, dat er werkelijk één vrouw verschillend is van al de andere vrouwen Wij ontvingen weer een nieuwe zending in Wintermantels in de nieuwste stoffen. W Prima Coupe en afwerking Ook in groote maten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6