D rtjrigzittend 6 Haar KON. DRUKKERIJ 6. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK ONS ZEELAND IS Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender! Vindt u het interessant, te hooren: dat de gemeenteraad van Vlissingen de begrooting voor 1930 reeds afgehandeld heeft. Vele andere Zeeuwsche vroede vaderen kunnen zich aan het voorbeeld der Vlissingsche col lega's spiegelen. Die te Goes b.v. dat de heeren Van Heel te Goes een bedrag beschik baar hebben gesteld voor de aanschaffing van een gebrand schilderd raam in de gerestaureerde Groote Kerk aldaar. dat de restauratie van den Goeschen kerktoren, die op kosten der gemeente moet geschieden, op 21.000 geraamd wordt. dat de kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. ge meente te Oud-Vossemeer besloten een beroep te doen op den finantieelen steun der leden voor de electrische instal latie voor kerk en pastorie. dat een meeuw, volgens den ring aan een der pooten, afkomstig uit Kerkwerve, te Brière (Frankrijk) door een jager uit de lucht geschoten is. Volgens prof. van Oort te Leiden, die deze meeuw als proef-konijn gebruikte, heeft het dier in 3 maanden tijds meer dan 1000 K.M. gevlogen. dat het even over de Zeeuwsch-Vlaamsche-Belgische grens de vorige week tot knokken is gekomen tusschen vrouwen van werkwilligen en van stakers. Het wapen was de kolen-schop. Toch vinden het sommigen nog vreemd, dat het zwakke geslacht in Rusland in het leger wordt ingelijfd. dat in de omgeving van het station te Vlissingen de laatste dagen een aantal honden overleden zijn. Men vreest hier te doen te hebben met kwaadwilligheid. dat de tweede Goesche kermis gehouden zal worden van 19 tot 27 November. dat verschillende zigeuners getracht hebben in Z. Vlaanderen over de Nederlandsche grens te komen. Dank zij de waakzaamheid der Hollandsche politie-mannen bleven we van deze logeergasten bevrijd. dat in Kruiningen en in Krabbendijke tuinbouwwinter- cursussen opgericht zijn. De animo is niet slecht, dat een 2-jarig Vlissingsch meisje een pot kokende thee over zich kreeg. De kleine is aan de brandwonden overleden. dat de oesterverzending dit jaar levendiger is dan in 1928. De prijzen daarentegen zijn iets lager, in verband met de onderlinge concurrentie. Zeeuwsche mosselen daarentegen zijn dit jaar duurder dan het vorige. dat de gemeenteraad van St. Maartensdijk met 6 tegen 1 stem verwierp het verzoek om aanvulling der politiever ordening met een bepaling ingevolge welke geen personen van beiderlei geslacht langs de bermen van de wegen in het gras mogen gaan zitten of liggen, tenzij tusschen hen een af stand van 1 Meter wordt in acht genomen. Welk besluit geen verstandig mensch zal betreuren. dat de plannen voor den bouw van een badhuis in Goes in een vergevorderd stadium verkeeren. Zekere huisdieren wanhopen reeds, dat de P. Z. E. M. in diezelfde stad gratis een onder- grondsche kabel legde. D. w. z. in de kom. Voor de buiten wijken, die volgens den gemeenteraad eveneens tot de kom behooren, vraagt de P. Z. E. M. de gemeente evenwel geld. dat de stoomtramwegmaatschappij Walcheren vermoe delijk de electrische tram tusschen Middelburg en Vlissingen zal overnemen. Is de tram niets voor de gemeenten Vlissingen, Souburg, Middelburg? Of heeft het mislukte gemeenschappe lijke abattoir samenwerking tusschen deze plaatsen voor goed de wereld uit geholpen? dat in Zeeland weldra een tweede motorveerboot in de vaart zal worden gebracht. Bij den bouw van deze boot zal men rekening houden met de lessen, getrokken uit de beruchte „Koningin Wilhelmina". dat blijkens een mededeeling van Ged. Staten aan den heer Mes, sedert 4 Augustus heel wat personen gebruik maakten van den middagdienst op Zondagen op de lijn Vlis singenBreskens v. v. dat Ged. Staten vergunning hebben verleend tot het onderhouden van een autobusdienst tusschen Sluiskil en Hulst. dat dezer dagen in verschillende plaatsen van onze provincie lezingen zijn gehouden over het in te voeren winkel- werktij denbesluit. dat de vorige week in Middelburg het radio-distributie bedrijf geopend is. Circa 130 Middelburgers zijn er bij aange sloten. dat op het kerkhof te Domburg ter aarde is besteld het stoffelijk overschot van mej. D. E. Ch. Deetman, in leven prov. huisbezoekster van de prov. vereeniging tot bestrijding der tuberculose in Zeeland. Verschillende bloemstukken, w.o. van de genoemde ver eeniging en van de commissie voor de Emmabloem-collecte dekten de baar, dat de aanlegplaats der prov, booten te Hoedekensker- ke verbeterd zal worden. Het werk zal ongeveer 150,000 kosten. dat een laffe onbekende een paard in een wei te Sluis een wonde aan een der achterbeenen heeft toegebracht. Wan neer leert men twisten tusschen menschen toch tusschen men- schen beslissen? dat de N.V. Rotterdamsche Tramwegmaatschappij bij Ged. Staten van Zeeland een aanvrage ingediend heeft voor een concessie voor een autobusdienst van Brouwershaven over Zonnemaire en Noordgouwe naar Zierikzee, dagelijks, met uitzondering van 's Zondags. dat blinden gratis vervoerd zullen worden met de tram MiddelburgVlissingen. dat de meelfabriek in Middelburg, die het geheele jaar stil heeft gelegen, weer in werking zal worden gesteld. dat de „Graf Zeppelin" bif een volgende reis boven Nederland, ook boven Zeeland zal verschijnen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol even tusschen de nanden wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen; en het gevolg hiervan is dat na het kam men Uw haar den geheelen ei- g keurig blijft zitten. Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13