PD Arabia RINGERS K)IDDELB3tó VAN RIJ N S o'LTcHOSTERD AlteEDELFnilt |TÊL:34ö ONS ZEELAND Avond- en Middag japonnen. 8 EEN GREEP UIT DE SCHOENENCOLLECTIES. Nu er voor den herfst andere kleuren op komst zijn dan die welke voor den zomer dienst hebben gedaan, kunnen we ook bij de schoenen eenige verandering opmerken. De tijd van de zeer lichte tinten is voorbij, zoodat wit in de eerste plaats van het programma geschrapt is moeten worden. Daar er juist aan de sandalen, de leuke gevlochten schoentjes, veel wit verwerkt werd, vallen deze vooral in de termen minder of in het geheel niet meer gedragen te worden, totdat er weer een nieuwe zomer in het land is. Verder behoort men alle a jour bewerkte schoenen op te ber gen, want deze geven te veel gelegenheid aan vocht en vuil on gestoord binnen te treden. De meest prac tische schoen voor de eerstvolgende weken is ongetwijfeld het Oxfordmodel, zooals onderaan op bijgaande teekening voorkomt. Deze schoenen ziet men in allerhande tin ten van mahonierood tot de fraaie lichte of zeer donkere mocca- kleur. Deze schoen is vooral aan te bevelen voor de ochtenduren, - voor wandelingen, - boodschappen in de stad, kortom alle ge legenheden buitens huis, waarop men niet „gekleed" behoeft te zijn, Bij middagklee- ding zien we een wat eleganter model, wat meer opengesneden van boven en met wat fraaiere lijnen aan de hiel. Soms past men incrustaties toe van 'n andere kleur leer een donkerder tint, of zelfs vuurrood - men ziet stiksels of figuurrandjes langs de zoomen, doch steeds op sobere wijze aangebracht. Onder deze modellen treft men ook mooi, donker grijsblauw leer aan, geheel effen of versierd met een zilveren gesp of biesje, die met een grijs of blauw cos- tuum een werkelijk chic geheel maken. Andere kleuren, zooals rood, ziet men hier en daar wel in een collectie opge nomen, maar zijn voor den winter niet erg gedistingeerd. In de avondmode komt weinig verandering. We zullen vooral weer zijden schoenen zien, die in kleur overeen komen met de japon, terwijl zilver en goud steeds meer op den achtergrond geraken. De zijden schoenen worden voor namelijk met strass gegarneerd. TOB NIET! Er zijn tobbers, die altijd „tobbers" geweest zijn en er zijn tobbers, die het door omstandigheden geworden zijn. Nu, om de eersten te bekeeren zou ik veel meer ruimte noodig hebben, dan mij in dit blad is aangewezen. Dan is het ook nog een vraag of ik ze bekeeren kón. „Echte" tobbers zijn nog aan het tobben als ze lezen, hoe ze van hun getob af kunnen komen! Maar de tobbers, die niet van-huis-uit tobbers zijn, doch die als normale, gezonde, blij moedige menschen geleefd hebben tot hun een groote te leurstelling, een ramp trof, welke hen down en terneerge slagen deed zijn, zij zijn te genezen! In dezulken blijft immers altijd nog een sprankje levens vreugde en geest voor humor! En wie deze vlammekens aan kan wakkeren, verstaat de kunst om van een verslagene weer een gelukkig mensch te maken. Gevoel voor humor! Wie dat bezit, heeft een zintuig meer, beweer ik. Begin maar eens in alle levensomstandigheden de lichte, de vroolijke, ja, de humoristische zijde naar voren te bren gen Ge zult er zelf schik in krijgen en ge kunt het niet meer laten dit overal en bij alles te doen. Een door verdriet en teleurstelling geheel verslagene, gaat weer glimlachen, in zijn oogen komt een klein lichtje en eindelijk, de zon breekt door de wolken hij kan weer lachen. O, die heerlijke, aanstekelijke humor! De enkeling, welke hem bezit is nuttiger op aarde dan honderd tobbers, die zuchtend en steunend hun plicht doen en hun medemenschen geen andere gedachten bij kun nen brengen dan dat het leven een zware last is. LIESBETH. Een sierlijke bonbon, met een verrukke lijke, getemperde mokkasmaak Let op den naam Het is een algemeene menschelijke karaktertrek, om de dingen anders te wenschen dan ze zijn, en meestal zijn die wenschen van dien aard, dat er toch geen bijkomen aan is. Als iemand de samenleving den rug toedraait, beweert deze, dat zij hem heeft uitgestooten. Zwakke karakters kunnen nooit oprecht zijn. Wij ontvingen een groote zending zéér moderne C Ziet onze étalages "VI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6