SOPbA HEEREN MODE-ARTIKELEN 91 OLD ENGLAND Langedelft H 4 Middelburg SPECIAAL HUIS in MOUVEAUTÉ'S Dassen - Shawls - Overhemden Cachenez - Sokken Handschoenen Bretels ONS ZEELAND 9 „Renesse Vooruit". Na hetgeen we over de sportvereeniging „Renesse Vooruit" reeds aan de vergetelheid ontrukten door middel van het jongste nummer van „Ons Zeeland" bereikten ons nog enkele wetens waardigheden omtrent leven en streven dezer vereeniging. We willen ook ditmaal eenige plaatsruimte hiervoor afstaan, omdat ook in de afgelegen hoeken van onzen Zeeuwschen Archipel de sport steun en propaganda behoeft en de vereeniging „Renesse Vooruit" zich langzamerhand ontpopt als een matador voor de athletische sport op Schouwen en Duiveland. Zooals we reeds mededeelden, organiseerde „R. V." op 6 Oc tober z.g. vereenigingswedstrijden voor dames, heeren en adspi- ranten. Voor de dames bevatte het programma de nummers: 100 meter hardloopen, vèr-springen en balwerpen; voor de hee ren: 400 meter hardloopen, kogelstooten en vèrspringen en voor de adspiranten: 60 meter hardloopen, vèrspringen en doelwer- pen. De leiding berustte bij de heeren Jac, Westerweel en Bra- venboer, voorzitter van den Schouwen-Duivelandschen Korfbal Bond. Dat Renesse's bevolking met haar sportvereeniging meeleeft en deze de sympathie bezit van bijna het geheele dorp moge blijken uit het feit, dat ongeveer de helft van het aantal inwoners van Renesse was uitgeloopen om getuige te zijn van deze spor tieve kampen. Ten 2 ure vingen de wedstrijden aan en na een zeer vlot verloop kon reeds ten 5 ure de prijs-uitdeeling plaats vinden. Het maximum-aantal te behalen punten bedroeg 300, daar de nos. 1, 2, 3 en 4 onderscheidenlijk 100, 75, 50 en 25 punten konden incasseeren. De wedstrijden hadden het volgende resultaat: Driekamp Dames: l.Mej. T, Kappers: 200 pt.Door loting 2. Mej. S. Verseput: 200 pt.bepaald. Driekamp Heeren: 1. J, Duson: 250 pt. 2. J, Felius: 200 pt. Driekamp Adspiranten: 1. Mej, N. Geleijnse: 275 pt. 2. Mej. G. Verseput: 225 pt. Mej. N. Geleijnse legde, als gevolg van het hoogste puntental, beslag op het vereenigingskampioenschap, waarvoor de Burge meester van Renesse eene medaille beschikbaar had gesteld. De prijsuitreiking geschiedde door den heer Westerweel, waarna de voorzitter van den S.D.K.B., de heer Bravenboer nog een opwekkend woord sprak ter bevordering der sport in het algemeen en die op Schouwen en Duiveland in het bijzonder. De beste technische resultaten vinden we belichaamd in de volgende gegevens: 100 meter hardloopen dames: Mej. S. Verseput in 153/5 sec. Verspringen dames; 3.95 meter. Balwerpen: 16 meter. 400 meter hardloopen heeren: dhr. J. Felius in 59 sec. jS| Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak Vèrspringen heeren: dhr. J. Duson: 4.70 meter. Kogelstooten: dhr. Zonruiter: 6.15 meter. 60 meter hardloopen adspiranten: G. Verseput in 103/5 sec. Vèrspringen adspiranten: N. Geleijnse: 3.45 meter. De vereeniging „Renesse Vooruit" kan met groote voldoening terugzien op haar eersten sportdag, die zoowel technisch als organisatorisch wèlgeslaagd mag heeten en die de jonge vereeni ging eene aansporing zal zijn, het ingeslagen pad te blijven volgen. Dat het „R.V." ernst is, de sport te propageeren en hare belangen te bevorderen, moge o.m. blijken uit de verdere punten van haar winterprogramma, dat voor dit jaar als volgt luidt: 9 November: Propaganda-uitvoering te Renesse. 14 November: Propaganda-avond te Haamstede. 11 December: Lezing over Lichamelijke Opvoeding. 25 December: Veldloop over 5000 meter. Hieruit blijkt, dat de vereeniging zoowel openlucht- als in-door-sport beoefent en theorie zoowel als practijk dienstbaar maakt aan doelmatige sportbeoefening. Een sportterrein van 115 bij 84 meter en een gymnastieklokaal, waarin eiken Dinsdag en Donderdagavond geoefend wordt, staan de vereenignig hier voor ten dienste. Zal van Renesse de sport-victorie voor Zeeland's uithoeken beginnen? Zeeuwsch Voetbal. Het gaat nog niet onverdeeld-gunstig met het Zeeuwsche voet bal. Voornamelijk de verrichtingen der V.C. „Vlissingen" geven te denken. En dat nog wel na zoo'n glorierijk seizoen, waarin het aideelingskampioenschap haar deel werd. Of het ligt aan de moeilijkheid om de juiste combinatie te vinden, dan wel of zich een deprimeerende invloed van het heengaan van Vlissingen's aanvoerder Kokelaar doet gelden, we weten het niet, maar vaststaat, dat het elftal als een kaartenhuis is ineengestort en op geen enkel punt nog overeenstemt met de ploeg, die nog slechts enkele maanden geleden zoo kranig partij gaf. Deze reactie is wel bijzonder sterk. Voor Vlissingen hopen we, dat spoedig een keerpunt intreedt, want anders vreezen we, dat de promotiewedstrijden van het vorige seizoen in degradatiewed strijden in 1930 veranderen. De Vlissingers debuteerden met een 51 nederlaag te Roosendaal tegen R.B.C. en lieten zich een week daarna op eigen grond met 92 door D.O.S.K.O. kloppen. Toen kwam Bredania op bezoek. Acht Bredanaars tegen elf Vlissingers! Dat konden dubbele cijfers worden! Eilacie; met moeite werd een gelijk spel (11) bevochten. Vervolgens kwam de Walchersche „Derby": MiddelburgVlissingen. De hoofd stedelingen wonnen met 41 en Zondag 1.1. herhaalde Zeelandia dit kunststukje door met liefst 61 op de Scheldestad-bewoners te zegevieren. Dan doet „Zeelandia" het heel wat beter: Deze opende haar seizoen met eene 5—2 overwinning op Dongen, maar moest veertien dagen later in Roosendaal de meerderheid van R.B.C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7