ONS ZEELAND 16 gisch Politieblad" werd gevraagd, als hebbende zich te Ant werpen schuldig gemaakt aan misdrijf. kij Rilland-Bath het stoomschip „Giekerk" vast liep. Het is een paar dagen later door 20 sleepbooten vlot gesleept. - dat aan de openbare lagere school in Kloetinge dit jaar geen vervolg-onderwijs gegeven zal worden, daar zich geen enkele leerling aanmeldde. Sommigen stellen aan hun ontwikkeling zeer lage eischen. aan ^en heer J. A, van Rompu, reeder en lid van Ged. Staten van Zeeland, te Terneuzen, verlof is ver leend tot het aannemen van het vreemde eereteeken ridder 2e kl. der Orde van St. Olaf van Noorwegen. dat de Ned. Herv. Kerk te Zonnemaire electrisch ver warmd zal worden; gedeeltelijk met voetstoven en gedeel telijk met straalwarmte. Een primeur voor Zeeland. dat de opvoering van „Merijntje Gijzen's jeugd" in Goes een volle zaal oogstte. De tooneelwonderen zijn in de hoofdplaats van Zuid-Beveland dus de wereld niet uit. dat binnenkort in bioscopen te Vlissingen en Ter- neuzen de sprekende film haar intrede zal doen. dat een aantal winkeliers te Oost- en West-Souburg f ëemeenteraad verzocht hebben de verplichte win kelsluiting in te voeren. Wel ja, waarom ook niet? Het gemak dient den mensch immers. dat de vereeniging „Hendrick de Keyser" het huis Gortstraat K 19 te Middelburg aangekocht heeft, daarmede aan haar zestiende-eeuwsche (de bekende Steenrotse) en ze- ventiende-eeuwsche (de in klassieke stijl gebouwde Globe) gevels in die stad een staal van de bouwkunst der acht tiende eeuw toevoegend. De jongste aanwinst der vereeniging is in het tweede kwart van die eeuw gebouwd voor een der leden van het geslacht van Visvliet. Het interieur is een der best bewaarde in Middelburg. dat de bewoners van St. Maartensdijk wel op minder dan 1 M, afstand naast elkaar in het gras mogen zitten. Gelukkig had ons bericht hierover in ons vorige nummer betrekking op Maartensdijk. De Sint zorgde dus voor de verrassing. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Zeeuwsch Voetbal. De elementen waren j.l. Zondag Koning Voetbal niet gunstig. Een striemende regen stak hier en daar een spaak in het wiel en zoo ook te Middelburg, waar Zeelandia haar Bergsche com- petitiegenoote M.E.V.O. te gast had. Onze Zeeuwsche verte genwoordigster zag, wegens den regen, haar wedstrijd gestaakt toen de stand 2 1 in haar voordeel was. De mogelijkheid be staat, dat de wedstrijd later wordt uitgespeeld met aanvantts- stand 21. Middelburg hield zich kranig door in Utrecht met 31 te winnen van Hercules aldaar. Deze uitslag is zeer eervol, als men weet, dat Hercules, na eene periode van inzinking, thans weer behoort tot de toonaangevende tweede-klassers in het Westen. Vlissingen ging voort op het slechte pad. Met een zeer onvolledig elftal. (Is de fut er heelemaal uit, Vlisingen?) trok zij naar Gorinchem, waar Unitas haar eene afstraffing toediende in den vorm van een 8—0 nederlaag. De door Middelburg en Vlis singen gespeelde wedstrijden behoorden tot denzelfden groep van het jubileum-tcurnooi, zoodat op 10 November a.s. Middel burg en Unitas tegen elkaar komen voor den groepsprijs. Dat kan interessant worden. Voor de 3e klasse vond slechts één wedstrijd plaats, n.l. te Hulst tusschen de plaatselijke vereeniging en het tweede elftal van Zeelandia. Maar kwa-cijfers telde deze wedstrijd wel voor drie, want de Hulstenaren maakten de Zeelandia eenvouditf in met liefst 12—1, In ons vorig overzicht hebben we eene beschouwing en den stand gegeven nopens de 2e klasse, waarin de drie Zeeuwsche clubs Middelburg, Vlissingen en Zeelandia uitkomen. Ditmaal willen we eens stilstaan bij onze derde-klassers en hunne positie onder de loupe nemen. Het ziet er naar uit, dat Terneuzen weer met volle zeilen op een kampioenschap aanstevent. Niet alleen won zij totnogtoe alle wedstrijden, maar de cijfers, waarmede dit geschiedde, n.l. 5~°'7~2' en 8~°' demonstreeren onweerlegbaar de ™t,Lder Neuzenaars. Middelburg II die de voetsporen van Middelburg I schijnt te volgen, zit Terneuzen na op de hielen met eveneens vier overwinningen uit vier wedstrijden, maar de cijfers zijn minder sterk. Intusschen is het een kranige prestatie van de Middelburg-reserve, die in het vorige seizoen hopeloos ,tengS,r °e 6erste ontmoeting tusschen Terneuzen en Middelburg II belooft wel zeer belangrijk te worden. Hulst vergalloppeerde zich op haar eersten competitiezondag door op eigen grond met 3-1 van Vlissingen II te verliezen, maar niet temin blijft Hulst een ernstig candidaat voor de eerste plaats Uok te dien opzichte zullen de wedstrijden Hulst—Terneuzen en erneuzen—Hulst wel den doorslag moeten geven. Zeelandia is een eigenaardig elftal; het wint zijn eerste drie wedstrijden, maar ondergaat dan plotseling zulk 'n metamorphose, dat de volgende twee ontmoetingen, respectievelijk met Terneuzen en Hulst, m klinkende nederlagen, n.l, 8—0 en 12—1 eindigen. Vlissingen II doet het beter dan vorig jaar en zal er wel in sla- gen van de laatste plaats te blijven, hetgeen te eerder mogelijk WHTn m® be'de Zierikzeescbe ploegen, genaamd S.I. n V A 6n Zlenkzee' er weinig van terecht brengen: S.I.N. U.l.U. wist van de vijf gespeelde wedstrijden er slechts één te winnen, n.l. op haar plaatselijk zusje Zierikzee en deze wacht intusschen nog steeds op haar eerste overwinning. Maar Wal cheren denkt „Gedeelde smart is halve smart" en houdt Zierik zee gezelschap met drie nederlagen in evenveel wedstrijden. Klasse 3A, waarin dus uitsluitend Zeeuwsche elftallen uit komen, is thans precies tot op één-derde deel gevorderd, zooals de momenteele ranglijst, die aangeeft, dat zeventien der een-en- vijftig te spelen wedstrijden hebben plaats gehad, doet blijken: Doelp. Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. v. t. Gem Terneuzen 4 4 0 0 8 30—3 2 Middelburg II 4 4 0 0 8 15—3 „13 0,6 23_5 ff0 Zeelandia II 5 3 0 2 6 15—25 1.20 ï8* 11 5 2 0 3 4 14-8 0.80 W Vi 5 1 0 4 2 6—21 0.40 Walcheren 3 0 0 3 0 4—12 0 00 Zierikzee 4 0 0 4 0 4-22 0.00 Onze provinciegenoote „Goes", die dit seizoen werd overge plaatst van klasse 3A naar 3B is de eenige Zeeuwsche vertegen woordigster in deze klasse, waarin nog één elftal uit Bergen op Zoom, twee uit Roozendaal, en drie uit Breda zijn ondergebracht. Goes kan blijkbaar nog niet wennen in de nieuwe omgeving, zelfs ondanks het goede figuur, dat zij vorig jaar sloeg in 3a| waarin zij eindigde als goede derde achter Terneuzen en Hulst.' Het debuut der Goesenaren was hoopvol; zij brachten het op den eersten competitie-Zondag te Breda, tegen H.K.I. tot een gelijk spel: 2—2. Maar veertien dagen later trok Goes opnieuw naar Breda, waar Boeimeer uit haar voetbalslof schoot en met 8—2 onze Zeeuwen een lesje gaf. De derde Bredasche club, n.l. Hero, kwam twee weken nadien op bezoek bij Goes en bleef met 10 in de meerderheid. Intusschen is de competitie van 3B ternauwernood tot op één vierde deel gevorderd, zoodat we vertrouwen, dat in de resteerende negen wedstrijden, die Goes

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 14