HET SPECIALE STOFFENHUIS Mantelstoffen Costuumstoffen TE MIDDELBURG J. F. WOLSKY, LANGE DELFT I 18 HET NEGERTJE ONS ZEALAND 17 nog te spelen heeft, zij de noodige puntjes zal weten te verove ren, opdat de slotgroepeering haar niet brengt op eene voor den naam van het Zeeuwsche voetbal oneervolle plaats. De stand in 3B luidt als volgt: Doelp. Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. v. t. Gem. Hero 3 3 0 0 6 10—4 2.— Boeimeer 3 2 0 1 4 12—5 1.33 De Muggen 3 2 0 1 4 6—5 1.33 Alliance 4 2 0 2 4 10—8 1.— H. K. I. 4 1 1 2 3 11—11 0.75 Goes 3 0 1 2 1 4—11 0.33 Nieuw Borgvliet 2 0 0 2 0 3—12 0.00 Zondag a.s. staan weer enkele belangrijke wedstrijden op het programma. Zeelandia's beide elftallen, alsmede Goes en S.I.N. O.T.O. zijn vrij, terwijl de overige elftallen de navolgende wed strijden zullen spelen: 2e klasse. Te Middelburg: MiddelburgBredania. Breda: BredaVlissingen. 3e klasse. Te Hulst: HulstMiddelburg II. Te Zierikzee: ZierikzeeTerneuzen. Te Middelburg: WalcherenVlissingen II. De wedstrijd ZierikzeeTerneuzen vangt aan ten 12 ure, de overige beginnen om 2.30 ure. Sportief gedrag. Van een sportman en zelfs van hem, die sportman wil zijn, mag men verwachten, dat zijn gedrag ook buiten het sportter rein het adjectief „sportief" kan dragen. Helaas is dit niet steeds het geval. Wij hebben op het oog de thuisreizen van elftallen, die elders een wedstrijd gespeeld hebben en zelfs ongeacht den uitslag die terugreis tot een ergernis maken van mede-passagiers. Wij willen niet beweren, dat zulks een specifiek Zeeuwsch verschijnsel is, want we weten maar al te goed, dat dit euvel overal tiert. Maar we zouden onzen Zeeuw- schen voetballers toch met alle ernst op het hart willen druk ken, dat euvel geen gemeenschapsbezit te maken, m. a. w. zich zoodanig te gedragen, dat zij anderen ten voorbeeld zijn. Wij hebben menschen gesproken, die werkelijk niet tot de nurksen behooren, maar die er toch feestelijk voor bedankten om Zon dags te reizen in een coupé, waarin zich voetballers bevinden. De baldadigheid, de toon en de luidruchtigheid, die gemeenlijk in zoo'n voetballerscoupé hoogtij vieren, zijn niet alleen niet be vorderlijk voor de propaganda, maar zij doen integendeel ont zettend veel afbreuk aan den naam van ons spel. Gepaste vreugde en gezonde uiting hiervan zullen geen aanstoot geven, maar de onbeschaafde zang, waaraan sommige spelers zich gedurende hun terugreis overgeven en de hinderlijke manier van optreden van brooddronken jongelui bezorgen deze in de oogen van medereizigers een cachet van minderwaardigheid. Waarom moet hetzij verloren of gewonnen is een luid ruchtig geschreeuw aantoonen, dat een voetbal-elftal op reis is? Waarom kan niet ordelijk de coupé-plaats ingenomen wor den? En waarom moet het gedrag van den voetballer op dron- kemans-allures gelijken? Gelukkig is het euvel niet algemeen en zeker niet onder onze Zeeuwsche voetballers! Maar het bestaat en het is helaas reeds tot in onze provincie doorge drongen. Voordat gij het brandmerk van onsportief gedrag te voeren krijgt, bedenkt, dat nog vele vooroordeelen op de tegen standers van ons spel zijn te overwinnen en helpt mede, om al thans hen, die 't goed meenen met onze sport, niet afkeerig te maken door uw gedragingen. Weest vroolijk, indien hiertoe aan leiding bestaat, maar op gepaste wijze, laat schreeuwen en joelen wat gij misschien „zingen" noemt na en weest uwen mede reizigers niet tot last! Eerst als gij aan deze voorwaarde voldoet, zijt ge den naam van sportman waardig en kunt ge op sportief gedrag wijzen. Zijn deze eischen der sportiviteit u te zwaar, vergalt een anders genoegen dan niet, maar hangt uw voet balschoenen aan den kapstok, want dan is een voetbalveld geen gebied voor u. Moge deze waarschuwing begrepen worden! LUCTOR ET EMERGO. Bijzonder uitgebreide sorteering Doorloopend Nouveauté's in Wol, Zijde, Crêpe de Chine, Crêpe Georgette, Crêpe Satin, Fluweel, etc., etc. (Naar het Amerikaansch van Nicky Tailor). Nadruk Verboden. Toen Olive Condon, de rijke millionairsdochter, na het winterseizoen in Florida te hebben doorgebracht, besloot een negerjongetje mee te nemen, voldeed zij aan een plot seling opkomende gril. Zij was achttien, verwend en gewoon aan een leven vol luxe en overdaad. Haar vader, een der groote handelslieden van New York, had geen tijd zich met zijn dochter te bemoeien, had haar daarom met weelde om ringd en gaf haar voldoende geld om zich te kunnen ver schaffen, wat haar hartje begeerde. Het negertje, een ver weesd jongetje, leek haar geschikt om haar persoonlijk te bedienen, een soort speelgoed voor praktische doeleinden tevens. Ze had ergens, op een reclameplaat een negertje gezien, in exotische kleedij en met een soort tulband, waar aan veelkleurige versieringen op het hoofd. Toen ze naar New York was teruggekeerd, doste ze het zwarte knaapje op dezelfde wijze uit als het negertje op de reclameplaat en noemde hem, om hem nog meer een Oostersch cachet te geven, Hassan, ofschoon hij eigenlijk George Abraham Na poleon Lincoln heette. In haar weelderig ingerichte boudoir, dat zij met Moorsche meubelen, groote divans, palmen het aanzien van een vertrek van een Oostersche vorstin had ge geven, liet zij zich door het negertje bedienen. De jongen was tien jaar, sinds den dood van zijn ouders verwaarloosd, zoodat hij het heel wat beter had, toen hij van een hut, in de buurt van Miami, naar een groot huis aan de Fifth Avenue werd overgebracht. Ook hij werd verwend. Zijn meesteres stopte hem allerlei snoepgoed toe, die hij een grijnslach aanvaardde. In haar auto vergezelde hij haar, sprong, wanneer zij een bezoek bracht en de wagen stil hield, vlug er uit, hielp haar bij het uitstappen, al had zij ook eigenlijk die hulp niet noodig. Hassan werd beroemd bij de kennissen van Olive en vaak werd hij in den salon toegelaten, waar de vele dames hem bewonderden, zooals kinderen een groote pop voor een étalage bekijken. Ondanks de weelde, welke hem omringde en waarvan hij ook zijn deel kreeg, groeide hij in het wilde op. De belangstelling van Olive gold zijn figuurtje, niet zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15