m V ILE m VÊD si SOPLA ONS ZEELAND 5 Vlissingen kan hierop bogen, maar ook Middelburg schept zich n^ dergelijk industrieterrein. We noemen Middelburg, omdat 't naar onze meening totaal niet uitgesloten is, dat bij t groote plan aan algeheelen nieuwbouw zal moeten worden gedacht. De verwezenlijking van zoo'n plan kost tijd, op zijn minst zeker een paar jaar. Een Goesche gascentrale zou binnen een korte spanne tijds in werking kunnen treden en dus reeds voor het heden winst kunnen afwerpen. Het daarbij opnieuw vastgelegde kapitaal in de Goesche gasfa briek zou dus in dien tusschentijd interest opleveren, der halve niet voor 100 pCt. als verloren behoeven te worden beschouwd. Een Goesche centrale behoeft dus niet nood wendig het groote plan in den weg te staan, maar nog eens, zou ,,Goes" eventueel hartelijk medewerken in die richting? En toch zou het jammer zijn, als straks nog meer economie bij de gasvoorziening op Zuid-Beveland en Walcheren in uitzicht werd gesteld, dat dan zoo'n plan op één gemeente zou kunnen mislukken. Hiervoor zou een soort van bindende zekerheid moeten worden gegeven. Als „Goes" hierop zou willen ingaan, dan blijft er geen enkel motief over om niet te profiteeren direct van een Zuid-Bevelandsche concen tratie. Naast directe winst zou hierin ook dit voordeel liggen, dat eventueele onderhandelingen voor de toekomst over veel minder schijven zouden behoeven te loopen, ook een factor, welke men niet moet onderschatten. WELLEMAN. apkil; 11 23 October. 'n Lek in de waterleiding, sluiers van vocht. Moest van Liesbeth ingrijpen, al heb ik nooit hoog opgegeven van koude douches in October. Stortte mij naar voren en greep in. Diezelfde duim, waar ik reeds zooveel uit gezogen heb, kreeg nu zijn portie terug. Arm lichaams deel, arme eigenaar. Bezweek de spierkracht aan de eenen kant,^ dan spoot het ter linkerzijde in mijn aanschijn en verminderde het drukvermogen aan den anderen kant, dan straalde het op mijn rechterwang. Dat zijn momenten ge weest, voor de loodgieter arriveerde! Ik werd er neer slachtig van. Gelukkig ontving ik heden van een onbekenden vereerder uit Amerika een ansichtkaart met de Niagara- Falls. Toen ik die lekkage zag, voelde ik me waarlijk ge troost. Het kan toch altijd nog erger vooral in Amerika. Den afzender mijn dank voor zijn pleister op mijn wonde! Las vandaag dat de wintermode weer de ouwerwetsche moffen op haar program heeft. Breeduitstra zei, dat-ie de gezichten van de Belgen wel eens zou willen zien op het moment, dat ze dat vernamen. Wat of-ie daar mee bedoelt? Zal een flink nadenken. 24 Oct. De wind blaast als de eerste pistonnist van „Trommele tamboers met het eenigst verschil, dat hij het er beter afbrengt en geen wanklanken uitstoot. Op mijn wandeling met Krimp van Duimen woei die z'n sigaar uit. Met geen mogelijkheid een lucifer aan te houden. Ik was zoo gek om met mijn opengeslagen overjas een luw hoekje voor hem te formeeren. Vlogen er vonken tusschen mijn colbert en vest. Begon me die kerel op mijn borst te slaan, dat ik er 'n hartklopping van kreeg. Als dat nu de juiste manier van binnenbrand blusschen is, dan weet ik het niet. Heb nooit gedacht Krimp zooveel kracht in zijn vuisten had. Hij mocht willen dat z'n beenen in dezelfde conditie waren! De postdirecteur vertelde me, dat hij gister even de Mid- delburgsche raadsvergadering bijgewoond had, Geestige menschen! Ze gaven subsidie voor een eenvoudig gemeubi leerde kamer omdat ze wel dachten, dat het nageslacht deftig uitgedoschte vertrekken mooi zou vinden. 25 Oct. Dat is me ook 'n mooie geschiedenis met dien Italiaanschen kroonprins in Brussel geweest. Loop je voor de eerste maal in het publiek met je meisje, ben je tijdelijk in den zevenden hemel en probeeren ze meteen om je voor goed naar andere gewesten te zenden. Foei, foei! Dan is mijn verloving heel wat rustiger verloopen. Mijn slecht ziende oud-oom marcheerde wel een bloementafel met vaas omver, maar zelfs Liesbeth, die er kwaad om werd, zag daar geen schijn van 'n aanslag in. Ik streefde dan ook van jongsaf naar een gezonde populariteit en slaagde daar wonderwel in. Hoorde op de soos, dat ze gister in den Haag om het rel letje te Maastricht een relletje in de Tweede Kamer hebben gemaakt. Zooiets als homoeopathie. Dat komt meer voor. Ik herinner me nog levendig de vegetariër, die zijn keuken meid doodsloeg, omdat ze een kip geslacht had. 26 Oct. Als secretaris van de oudheidkundige vereeni- ging ontving ik heden van griffier Dorias twee „Lord Lis ters" en een spoorwegdienstregeling van den afgeloopen zomer. We mochten deze zending als 'n geschenk voor de ver- eeniging beschouwen, mits we den naam van den schenker gelijk met de vermelding van de gift in de provinciale pers publiceerden. Vanmiddag spoedeischer de vergadering. De voorzitter vond, dat we het aanbod met beide handen moes ten aangrijpen. De boekwerken waren nu juist wel niet oud, doch dat kwam vanzelf wel. Er moest meer gelet worden op de menschelijke ijdelheid van den donateur, welke eigen schap nog heel wat bejaarder is dan de meest vergeelde „wiegedruk". Breeduitstra vroeg nog of de pers zoo gek zou zijn om een en ander op te nemen. De voorzitter dacht van wek Ik kreeg de vereerende op dracht de griffier te bedanken, waarna sluiting. 27 Oct. Jossie kwam thuis met de „Vliegende Hol lander". Zondagsblad uitgegeven door den nationalen bond van auto-ped-fabrikanten onder redactie van Neerlands be kendste letterkundigen. Las daarin o.m. van een vrouw uit Pennsylvanië, die honderd en vijf jaar oud is geworden de vorige maand. Aan journalisten heeft de oude dame verteld, dat zij dien hoogen leeftijd heeft weten te bereiken door dagelijks een snuifje natrium sulfaat te consumeeren. Heb dit berichtje uitgeknipt en vernietigd, vóór Liesbeth het las. Ik geloof, dat dat medicament gevaarlijk spul is. 28 Oct. Vanmiddag met de kinderen een wandeling buiten de stad gemaakt om hen met de schoone natuur ver trouwd te maken. Heb hun gewezen op het verwelkte loof der boomen en de armoedig uitziende akkers. Duidelijk doen uitkomen, dat dit altijd in de herfst waar te nemen is. Blijmoedig aanvaardden ze deze kennis. Aan leergierigheid ontbreekt het mijn spruiten niet. 29 Oct. Bij het vervaardigen van kachelhout, met de hamer op mijn duim geslagen. Daar ik bang was, dat het zou gaan bloeden, heb ik er een noodverband om gedaan. Altijd bezorgd voor infectie geweest, want de ongevallen wet schijnt voor ons gepensionneerden niet te bestaan. Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 3