[1 xJIDDELBJtó |TÉL:34Ö VAN RIJ N S o'bVJIcMOSTERD AllöCDËLrTtjb Avond- en Middagjaponnen. ONS ZEELAND 9 JAPON no. 383. Wie den eenvoud prijst als hoogste deugd in haar klee ding, zal verrukt zijn van dit aardige model, waarvoor als stof een marineblauwe serge diende. Als garneering werd een zwarte tres aangebracht langs de zijkanten van de halsopening, over den naad van de mouw, benevens kleinere Ni 38.3 stukken op ae beiae zakken op den rok en op de borst. Een stolpplooi geeft een aardige noot aan het lijfje en wat ruimte in den rok. KINDERKLEEDING. Al is 't lang zacht en mooi weer gebleven, we moeten ons toch voorbereid houden op eventueele koude. De meesten uwer hebben de winterkleeding van verleden jaar eerst aan een grondige behandeling onderworpen en weten dus nu wel wat hun kleine meisjes en jongens voor nieuws noodig hebben. Want iets nieuws is er altijd noodig voor onze kleine bel hamels. 't Zij dat ze uit de oude kleertjes gegroeid zijn, of die van het vorig jaar zóó weinig ontzien hebben, dat mama, die haar kinderen graag door een „ringetje te halen ziet" het niet over haar hart kan verkrijgen, ze de onfrissche kleertjes voor den Zondag of feestelijke gelegenheden te laten afdragen. Dus, iets nieuws voor de kinderen! Zus krijgt een mooie fluweelen jurk van vieux-rose of marine-blauw met kraag en manchetten van crême-kant. Voor dit materiaal is een glad lijfje met klokkend rokje als aangewezen; waar het rokje aan het lijfje bevestigd is, kunnen desgewenscht een paar onzichtbare zakjes worden aangebracht, hetgeen voor een kind altijd een heerlijk bezit is. Ieder meisje is dol op zoo n geheimzinnig zakje, waarin ze een miniatuur-zakdoekje en eenige kleine snuisterijen doen kan! Ze mag er natuurlijk niet te veel in bergen, daar het model van het jurkje daaronder lijden zou; dat zal moeder haar trouwens gauw genoeg moeten vertellen. Dan moet het oudste mies.je b.v. een mantel hebben; een degelijk, warm wintermanteltje. Een fantasie tweedstof is voor dit doel altijd buitengewoon geschikt. Ge kiest een aardig, eenvoudig modelletje met een diepe stolpplooi van achteren, welke onder de ceintuur van dezelfde stof open springt. Aan kraag en man- chetten brengt ge een imi tatie bever-bont aan, daar dit bij tweedstof het mooist com bineert. Voor onze kleine jongens komen de leuke garnituurtjes, bestaande uit jasje, muts en slobkousen, het eerst in aan merking. Deze dracht maakt gaandeweg opgang, daar het materiaal zoowel van gebreide wol als van stof kan zijn. Heerlijk warm ingepakt zitten de kleuters in deze pakjes en ze bewegen zich er vrij en gemakkelijk in. LILY. GEBRADEN APPELS. Schil de appels dun en haal er met een holpijp de klok huizen uit. Rangschik ze op een vuurvasten schotel. Vul de gaten van de klokhuizen op met versche boter, die vooraf vermengd is met suiker en wat vanillepoeder. Giet een weinig water op den bodem van den schotel en zet haar daarna in den matig warmen oven, afgedekt door een ge boterd papier. Zoodra de appels gaar zijn, giet men over elk een lepel frambozen-gelei, waarna opgediend kan worden. EEN HEERLIJKE APPELTOESPIJS. Maak een appelmoes van goudreinetten (boter, suiker en kaneel). Gebruik weinig water, zoodat de moes zeer stevig wordt. Men doet haar vervolgens op een platten schotel, steeds ophoogend tot een pyramidevorm. Klop het wit van drie of vier eieren heel stijf, onder bijvoeging van suiker en vanillepoeder en bedek hiermede de appelmoes. Zet den schotel een oogenblik in een zeer heeten oven, zoodat de schuim juist een bruin tintje krijgt. Dadelijk serveeren. Wij ontvingen een groote zending zéér moderne Ziet onze étalages "W

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7