au SOPLA ONS ZEELAND dat heden de boomkweekerij en zaadhandel van den heer D. J. van der Have 50 jaar bestaat. Den eigenaar van dit voor Zeeland zoo belangrijke bedrijf onze gelukwenschen. dat de openbare lagere school te St. Philipsland we gens toeneming van de roodvonk voorloopig gesloten is, dat in Retranchement een landbouwersknecht, verdacht van een zedenmisdrijf, aangehouden werd. Hij is ter beschik king van de justitie gesteld. dat in Zierikzee een manufacturenwinkel in de vlammen opging- Het aangrenzende woonhuis bleef behouden. dat onder Poortvliet een hoorbare ontmoeting plaats vond tusschen een autobus en een melkauto. Drie inzittenden van het eerste vehikel werden door glasscherven gewond. dat de heer Joh. Pilaar, die ruim 25 jaren als notaris in Goes stond, met ingang van 1 Jan. a.s., wegens gezond heidsredenen, ontslag zal nemen. dat de opvoering van de opera „Het gouden Kruis" in Middelburg de vereeniging „Tot oefening en uitspanning" een batig saldo ad f 1000 heeft opgeleverd. dat de vorige week Vrijdag ten kantore van de N.V Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen aan twee ambtenaren en 25 werklieden de gouden medalje van de maatschappij De Schelde met bijbehoorende gratificatie voor 40-jarigen dienst uitgereikt is. Aan 1 ambtenaar en 4 bazen de zilveren medalje met gratificatie voor 25-jarigen dienst; aan 50 werklieden de zilveren medalje met prijzend getuig schrift van de Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid en Handel en een gratificatie van De Schelde, ook voor 25- jarigen dienst. dat in de raadsvergadering van Schore werden aange boden de begrootingen van de Zuid-Bevelandsche gascentrale Oosteinde van de gemeenten Kruiningen, Krabbendijke, Ril- land-Bath, Waarde en Schore voor het 2e halfjaar 1929 met een ontv. en uitgaaf voor den gewonen dienst van 44.035.38 en voor den kapitaaldienst van 108.500, en voor het jaar 1930 met een ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst van 95.392.60 en voor den kapitaaldienst van 20.816.79. Het verlies over 1929 bedraagt 2179 en over 1930 6348.51. dat voor de rechtbank te Middelburg 100 boete subs 50 dagen hechtenis geëischt tegen den 53-jarigen rijwielhan delaar J. C. P. uit Vlissingen, die op een rijwiel, dat niet van de Burgerfabriek is, het merk van die fabriek zou heb ben aangebracht. dat de gemeenteraad van Kapelle alsnog besloot het electrische net onder den grond te doen aanleggen. dat in onze provincie de jaarwedden van verschillende veldwachters een voor hen gunstige wijziging ondergaan. dat de gemeenteraad van Oud-Vossemeer geen ge hoor gaf aan een verzoek om het voetballen op Zondag te verbieden. dat voor de Middelburgsche rechtbank 5 weken ge vangenisstraf werd geëischt tegen een werkman te Ossenisse, die in den regenbak van zijn buurvrouw een flesch petroleum had uitgeschonken. dat in Tholen de woning van een alleen wonende we duwe op last van den burgemeester werd open gebroken. Men vond de vrouw dood in haar keuken liggen, met het hoofd in een water-put. De vrouw heeft vermoedelijk een toeval gekregen en ze is daarbij jammerlijk terecht gekomen. dat de mooie oude Herv. kerk in Tholen onder leiding van Herman v. d. Kloot Meijburg een restauratie zal onder gaan. dat de directie van de stijfsel- en glucosefabriek te Sas van Gent, thans voorstellen ingediend zou hebben aan den rijksbemiddelaar, teneinde tot een oplossing van de sta king te geraken. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag. Adieu 7 In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 41 Bij het corrigeeren der oplossingen bleek dat velen tijdens het rangeeren de toestand niet goed hebben ingezien. Zoo kwam bijvoorbeeld veel voor, dat de stand was: No. 1 stond op S en L stond met 3 op A. Velen schreven toen voor: L met 3 naar C en haalt 1 van S, vervolgens L naar A en laat 3 en 1 op C staan. Ze dachten dan dat dit in twee bewegingen kon gebeuren, dit is echter niet juist want het rijden naar 8 is één beweging het aftrekken van 1 van de schijf is een tweede beweging - maar om 3 en 1 los te maken van L moet L even stil blijven staan waardoor er dus één beweging bij komt wanneer L dan naar A teruggaat. Sommigen volgden de z.g.n. Engelsche methode doch vergaten zich voldoende rekenschap te geven hoe de stand der wagens tijdens het rangeeren was ten opzichte van elkaar. Een der oplossingen luidt: L naar C duwt 4 op Sgaat met 3 naar Amet 3 naar B L met 3 op D trekt 4 van S en met 4—1—2 naar B duwt 4 over de wissel weer terug naar B L met 1—2—3 op D en duwt 1 op S terug naar B zonder 1 daarna naar A met 2 en 3 L brengt 3 op C trekt 1 op C gaat naar A terwijl 3 en 1 op C blijven daarna met 4 en 2 naar B brengt 4 en 2 op D. In 15 bewegingen is dus de gevraagde verwisseling uit te voeren. De prijs viel ten deel aan M. C. BLANKERT te Waardenburg. O. Z.-Prijsvraag no. 43 De volgende namen van bekende musici (de laatste drie zijn Nederlanders!) moeten zoodanig verschoven worden, dat een verticale letterrij ontstaat, die de naam vormt van een ander zeer beroemd musicus (f). Men denke er aan dat de namen niet van plaats mogen worden verwisseld. Bach Mozart Beethoven Sem Dresden Pijper Voormolen Oplossingen met op de adreszijde duidelijk vermeld O.Z.-Prijsvraag 43 moeten uiterlijk 18 November in ons bezit zijn. Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak De afkeer om iets nieuws te ondernemen is een teeken van verval van levensmoed. Ons oog ziet de wereld met een kleur, die ons hart er aan geeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5