EC D ©if KON NKLUKE^Ü 5TOOM UJA55CH ERü Tllvllvl iU- l7'- OPGERICHT LLlklill AUG.BiERENS DORDRECHT VRAAGT Ml? if F Afhaaldiensten te Goes, Zierikzee, Middelburg, enz. Bij het schrijven op advertentiën wordt men beleefd verzocht Ons Zeeland te vermelden ONS ZEELAND 15 Hallo, hallo Hier is het draadloos omroep-station de Schelde-Zender! Vindt u het interessant, te hooren: dat een motorwagen van den Zuid-Bevelandschen locaalspoorweg in Hoedekenskerke strandde op een ran geerenden goederentrein. Er hadden geen persoonlijke ongevallen plaats; het materiaal bekwam echter een aan zienlijke vormverandering. dat in de Nieuwe Kerk te Middelburg Zondagmiddag een gedenkraam onthuld is ter herinnering aan den over gang van Middelburg in 1574 van de zijde van Spanje naar die van den prins van Oranje. dat een 15-jarig meisje in Souburg over een 9-jarig jongetje, hetwelk zich niet van het erf der ouders van het meisje verwijderen wilde, een pot met kokend water uit- schonk. De knaap kreeg vrij ernstige brandwonden, het meisje een proces-verbaal. Vermoedelijk zal de mishan delde knaap voor vele jaren het geloof in vrouwelijke zacht heid verloren hebben. dat de boekhouder van de coöperatieve melkinrich ting „Walcheren" te Middelburg gearresteerd is, daar hij zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van circa 14.000 ten nadeele der coöperatie. dat, ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de vereeniging van algemeene wetenschappelijke belangen te Goes, een feestavond plaats vond. De heer van Elsacker declameerde. dat in Goes thans plannen worden gemaakt om den 50sten jaardag der Koningin in 1930 feestelijk te vieren. dat volgens een bericht in het „Volk" de stoomtram Walcheren niets zou willen weten van de overname van de electrische tram VlissingenMiddelburg. Dit bericht is niet geheel tegengesproken, doch absoluut zuiver schijnt het ook niet te zijn. dat de omzet aan de veilingsvereeniging „Zuid-Beve land" te Goes de vorige week het millioen heeft overschre den. In dit seizoen werden reeds meer dan 1000 wagons fruit verzonden. dat het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen te Middelburg weer tal van oudheidkundige voorwerpen ten geschenke heeft ontvangen. Met vreugde zijn de schen kingen en de namen der schenkers in de provinciale pers vermeld. Het behoeft waarlijk niet zoo veel te kosten om in de krant te komen. dat enkele Zeeuwsch-Vlaamsche jonge dames de vorige week op het Loo door de Koningin en door prinses Juliana ontvangen zijn. De Zeeuwsche meiskes boden prin ses Juliana een boerinnencostuum in de oude kleederdracht van het land van Hulst aan. dat een onbekende in een woning in Heinkenszand drong en zich ontfermde over een in den schoorsteen ge metseld antiek tegeltableau. Toch geen verzamelaar aan het werk geweest? Oudheidkundige genootschappen en ver- eenigingen: weest op uw hoede voor eventueele geschenken. -dat de Belgische raad voor de scheepvaart uitspraak heeft gedaan inzake de aanvaring van het Belgische stoom schip „Estella" door het Duitsch stoomschip „Indra" bij Hansweert in den nacht van 11 op 12 September. De Raad heeft beslist, dat de manoeuvres van de „Indra" te laat zijn uitgevoerd. Blijkens de getuigenverklaringen werkte het roer niet vlot genoeg, zoodat er een kostbare minuut ver loren is gegaan, die het leven van tal van zeelieden heeft gekost. Intusschen bleek de Raad van oordeel, dat de aan varing te wijten is geweest aan den sterken stroom, die op het oogenblik van de ramp? dat de gemeenteraad van Axel een voorstel om in den aanstaanden winter 2000 beschikbaar te stellen voor steun aan werkloozen, ve~worpen heeft, dat op Schouwen-Duiveland in 1929 niet minder dan 587 H.A, uien zijn gerooid, waarvan de opbrengt wordt ge schat op pl.m. 2 millioen K.G. dat van 27 October tot en met 2 November in Zee land 32 gevallen van roodvonk voorkwamen. dat drie dorpen op Tholen maar geen onderwijzer met verplichte hoofdacte kunnen krijgen. Wordt er iemand benoemd, dan krijgt men steeds bericht, dat een benoeming naar elders aangenomen werd. Zou 't niet aan het salaris liggen? dat de inwoners van Kruispolderhaven, Baalhoek en Duivenshoek een verzoekschrift aan den raad van Hon- tenisse zullen zenden, om hunne schoolgaande kinderen per autobus naar de school te Lamswaarde te vervoeren, alsook de kerkgangers tegen een matig tarief daarvan te laten profiteeren. dat omroeper dezes er aan denkt den raad in zijn woonplaats te verzoeken hem voortaan per auto, tegen een matig tarief, naar schouwburg, bioscoop en station te doen vervoeren. dat de grondwerken aan de nieuwe uitwateringssluis te Schore (berucht door de verzakkingen) ongeveer gereed zijn. De dijk is opnieuw onder profiel gebracht, en de grond is uit den spuiboezem verwijderd. De sluis zal echter voor- loopig nog niet in werking worden gesteld. dat in Goes brand ontstond in de machinekamer en drogerij van een zaadhandel. De brandweer was de vlam men spoedig meester. dat de gecombineerde vereenigingen „Handelsbe lang", „de Hanze" en de Chr. Middenstandsvereeniging te Middelburg besloten bij den Minister van Arbeid te protes teeren inzake het niet opnemen van de vliegende winkels in de bepalingen van de Arbeidswet en het Winkelsluitings- besluit. dat in beginsel besloten is tot de oprichting van een af deeling van het Walchersch Ziekenfonds te Vlissingen voor de gemeenten Veere, Gapinge en Vrouwepolder, waar voor zich aanvankelijk 140 leden hebben opgegeven. dat iemand te 's-Gravenpolder zijn motorfiets repa reerde. De benzinetank ontplofte, en de reparateur bekwam hevige brandwonden. Met benzine moet men ook voor zichtig zijn!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13