Zaken- menschenü Wacht niet te lang Half elf U vindt Uw voordeel Bestelt tijdig Uw NAAMKAARTJES bij Drukkerij G. W. DEN BOER Wij komen met aardige boekjes voor de kinderen en proefbusjes om U te overtuigen! Verzuim niet onze advertentie kolom men te raadplegen er allicht een adres of een ar tikel in waarmee U kunt doen. TE MIDDELBUR6 ONS ZEELAND 17 afdeeling van de bank, welke over het geheele gebouw be schikte. Ik, aldus schreef John Carrfield verder, nam de onder vraging van den bewaker over van de politie-agenten, die mij verklaarden, dat zij reeds vóór mijn komst aan de bank, een nauwlettend onderzoek van het geheele gebouw hadden ingesteld. Ze deelden mij verder mede, dat, toen zij aan de North Country Bank kwamen, de hoofddeur van de bank openstond, terwijl zij den bewaker bewusteloos en gebonden op de galerij van de eerste verdieping hadden gevonden. De bewaker, door hen van de touwen, waarmede hij was ge bonden, bevrijd, en hij had de agenten omstandig verhaald, ik, Carrfield, liet het hem nog eens verhalen dat eenige gemaskerde mannen hem hadden overvallen en gebonden, nadat hij nog gelegenheid had gehad, de politie te waar schuwen. Zoover kon worden nagegaan, hadden de dieven niets medegenomen, waren zonder resultaat heengegaan. Daar klopte, zoo schreef Carrfield verder in zijn dag boek, iets niet in de verklaring van den bewaker. Waarom zouden de misdadigers den bewaker hebben gebonden even voor zij de bank verlieten en nadat zij hadden gehoord, dat de bewaker de politie had gewaarschuwd? Ze hadden kun nen volstaan met den man op te sluiten, zonder tijd te ver liezen met hem te binden, terwijl ze konden vermoeden, dat de politie op het eerste alarmsignaal naar de bank zou snel len. Bovendien, het wonderlijke was, dat aan den bewaker, een stevig man, de sporen van eenige mishandeling, waardoor hij bewusteloos was geworden, niet vielen te ontdekken. Er was uit hem niet anders te krijgen, dan wat hij reeds had verteld. Hij herhaalde en bleef steeds herhalen: ,,Het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 15