SOPliA 18 ONS ZEELAND e BOX b COPENHAGEN COPYRIGHT Adamson is een man met tegenwoordigheid van geest. waren gemaskerde mannen, die hem hadden gebonden, en die zich met een licht op de tweede verdieping hadden bevon den, toen hij hen zag en de politie had weten te waar schuwen. Ook ik maakte, zoo schreef Carrfield verder, een tocht door het gebouw en ik kon zelfs niet, na een minutieus on derzoek, wat ik als gewoonlijk ook hier deed, iets ontdek ken, wat erop kon wijzen, dat vreemde lieden, met booze bedoelingen, een bezoek aan de bank hadden gebracht. Wat ik ook niet kon ontdekken was de wijze, waarop de mannen (we namen een moment aan, dat de bewaker de waarheid sprak) zich toegang hadden weten te verschaffen, tot de North Country Bank. We stonden dien nacht voor een raadsel. Onderzoek, on dervraging, hadden eenige uren geduurd en we gingen heen, nadat wij den directeur hadden opgescheld, hem hadden verzocht te komen en wij met hem, nogmaals, een tocht door het gebouw hadden gemaakt. We vroegen naar de antece denten van den nachtwaker, en ik verklaarde den directeur, dat wij den waker niet bepaald vertrouwden. De directeur deed mij toen een vraag, waarop ik eigenlijk niet in staat was te antwoorden. Hij vroeg: Vertelt u mij eens, meneer Carrfield, wat zou de nachtwaker eraan hebben een dergelijk verhaal op te dis- schen, welk nut verwacht hij er van? Misschien om te toonen, dat hij waakzaam en ac tief is. Dan treft hem toch alleen het verwijt, dat hij de politie wat werk heeft verschaft. Meneer de directeur, de heele zaak blijf ik zonder ling vinden, zeide ik, terwijl ik afscheid nam. ik sta nog altijd voor een raadsel. i Den volgenden dag werd het raadsel opgelost. Toen werd de politie opgescheld met de sensationeele mededeeling, dat in de juwelierszaak van Hope Co., vlak tegenover de North Country Bank, was ingebroken en voor ruim een mil- lioen aan edelgesteenten en kostbaarheden was gestolen. Ik begreep eerst nu, aldus Carrfield, wat er was gebeurd. Om de aandacht van de politie af te leiden, had men een inbraak in de bank gefingeerd. Daardoor konden de misda digers hun slag slaan, zonder groot gevaar te loopen te wor den ontdekt. De engroszaak van Hope Co. was op de tweede verdie ping gelegen. Daar was de bewaker vermoord. Uit alles bleek, dat hij zich krachtig had verdedigd. Het was nu voor mij zeker, dat de nachtwaker in het com plot was. Bewijzen konden we niets, al gingen wij ook nauwkeurig zijn gangen na. Wij lieten hem arresteeren, doch hij werd na eenigen tijd vrijgelaten. De bank nam hem niet meer in dienst. Peter Davis heb ik later weer eens ontmoet, doch nu in een andere zaak. Toen was hij er gloeiend bij. $-• JVoor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt. tabak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16