larker "Duofold Een Geschenk van Blyvende Waarde de vergelding Verstandige Zeeuwen van eugenio cASTELLANos. Parker Duofold ONS ZEELAND 19 (Naar het Spaansch) koopen een Toen Pedro Quesada voelde dat hij sterven ging, liet hij zijn vrouw bij zich komen. Hij deed haar aan het voeten einde van zijn bed plaats nemen, opdat hij haar beter in het gelaat kon zien en toen hij haar aandachtig had be schouwd en in het schoone gelaat had gezien, zeide hij met een stem, waarin hij, ondanks zijn zwakte, de grootst moge lijke hardheid trachtte te leggen: Josepha, ik zal wel spoedig sterven, weldra zal het oogenblik, waarnaar je zoo met smart hebt verlangd, komen. Ze keek hem aan en trachtte hem te weerleggen. Doch met een krachtig gebaar beduidde hij haar, dat zij had te zwijgen en hij vervolgde: Wanneer ik zeg, dat jij met verlangen naar het oogen blik hebt uitgekeken, waarop ik zou sterven, waarop jij dan vrij zou zijn, dan zeg ik dat niet zonder grond. Wanneer ik beweer, dat ik jou in den weg stond, om een nieuw en ander leven te beginnen, dan doe ik dat niet zonder motieven. Ik heb veel gezien, Josepha, veel ontdekt. Ik weet, dat jij mij langzaam vergiftigd hebt. Ontken het niet, op mij zou dat geen indruk maken en jouw ontkenning zou jouw schuld tegen over mij nog grooter maken. Toen ik me reeds lang zwak en ziekelijk voelde, terwijl de geneesheer niet de oorzaak van mijn ziekte, die mij ondermijnde wist te ontdekken, zag ik jou op een dag, terwijl ge hiervan geen vermoeden had, iets mengen in mijn drank. Ik dronk dien drank, alsof ik niets had gezien. Wat gaf ik om het leven, sinds ik ver moedde, dat jij mij niet meer liefhad, sinds ik begreep, dat jij een ander boven mij de voorkeur gaf? Met het leven had ik afgedaan, ik verwachtte er niets meer van, nu ik jouw gene genheid, jouw trouw niet meer kon behouden. Ik had jou lief, je weet het en ik meende ook zeker te zijn van jouw liefde. Dat was 'n vergissing, zooals mij bleek, later, veel later. En hoe groot moet wel de liefde voor dien andere zijn, dat jij het durft wagen door een moord je te bevrijden van de knellende banden, welke jou nog altijd aan mij binden. Het is sluipmoord, wat je hebt gedaain en voor sluipmoord is geen moed noodig. Moediger ware het van je geweest tot mij te zeggen: ,,ik heb jou niet meer lief, een ander heeft jouw plaats in mijn hart ingenomen, geef mij de vrijheid weer." Dien moed had je niet, je nam liever het ver gift ter hand, om mij langzaam te dooden, ongemerkt, ook voor den arts, die mij behandelde. Hij hield even op om na te gaan, welken indruk zijn woorden op haar hadden gemaakt. Als wezenloos bleef zij op een stoel zitten en staarde hem aan, als verwachtte zij zijn vonnis over haar te hooren. Toen ging hij voort: Je bent dus een moordenares en ik heb het recht om jou aan te geven. Het zou voldoende zijn tegenover mijn geneesheer mijn vermoedens uit te spreken, om een vervol ging tegen jou als giftmengster te ontketenen, een vervol ging, die zou eindigen met een veroordeeling. Misschien le venslang, doch zeker zoo lang, dat jij bij het verlaten van de gevangenis oud en vervallen zoudt zijn, zoodat die andere, als hij op jou zou wachten, afkeerig van jou zou zijn. Mis schien is hij wel jouw medeplichtige, misschien heeft hij jouw vergift in de hand gegeven, om mij langzaam te dooden. Ik zou dus door een aanklacht tegen jou in te dienen, kun nen verhinderen j ouw vereeniging met dien man. Ik had daar toe het recht, om te vergelden wat jij met opzet, welberekend, en zeker van de uitkomt, tegenover mij hebt misdreven. Maar waarom zou ik het doen? Zou dat mijn spoedigen dood voorkomen? Zou dan mijn herstel mogelijk zijn? Neen, ik wil niet dat anderen het weten, wat jij deed, tot welke misdaad jij in staat was. Het is voldoende, dat wij het alleen weten en Zoek waar U wilt er 11 geen ander geschenk, dat zoo veel werkelyt en blyvend genot geeft als een Parker Duofold vulpen De fluweelzacht glydende pen is voor 25 jaar gegaran deerd, de houder is bijna on breekbaar. de zelfvuller is ge maskeerd, het inktreservoir heeft den grootst mogelyken inhoudgeen wonder, dat zy met zulke hoedanigheden ge- makkelyk de beste vulpen van de werled kan zyn Het is een gift, die jaren zyn waarde zal behouden, een permanente herinnering aan den gever Er zyn ook Duette-stellen- Een en potlood als by elkaar ehoorend paar. Penstand- aards in marmer, porcelein, vttroliet en lakwerk De Zak- vulpennen zyn in een oogwenk te veranderen voor bureau- gebruik. Geef Parker pennen, pot- looden, Duette-stellen of pen- standaards. Alle goede boek- handelaren en de vulpenwin- kels etaleeren ze. PENNEN POTLOODEN PENSTANDAARDS CtbtHikken Amsterdam Den Haag Rotterdam Pennen: Senior Fl.JO.- Speciol Ft 1830 Lady Fl .3 Junior F! 13 - Bybehoorrnde podoo- den FI11 30. Fin-, Fl.IO.—Parclgryzc Ouolold de Luxt jO Lady Fl 11 Fl 11 - B)behoor- tnde potlooden m pres- nt-etu. FUj-.FMj Job. No. 604. Ad No. r.82 9* in x 6 in. 18.10.29 First International Agency Ltd. Een sorteering PARKERS vindt U o.a. bij: te Axel: A. P. ESSELBRUQGEte Bres^ ferneuzen: P. J. v. d. SANDE; te Vlissingen: F. TIMMERMAN: te Zierikzee I. E. v. d. BROEK, H. G. KROM, P. j. OCHTMAN Rzn., S. OCHTMAN <S Zn., W.DEVRIES. misschien die andere. Waarom er ruchtbaarheid aan te geven, zoodat men jou met den vinger zal kunnen aanwijzen, als moordenares van je man, zóódat je verbannen wordt uit de kringen, waarin we altijd verkeerden. Neen, neen, het moet tusschen ons blijven. Een hatelijk lachje speelde over zijn bleeke trekken en met een stem, waarin Josepha zijn gevoel van haat voelde bran den, zeide hij: Het is voldoende, dat jij weet, dat ik jouw misdaad ontdekt heb. Bang voor straf door den aardschen rechter behoef jij niet te zijn. Ik zal sterven en ik neem het geheim van den moord mede. Jij kunt dien andere trouwen als je wilt, als je het weduwkleed, dat je zult dragen om het oog van de menschen te bedriegen, hebt afgelegd. Misschien

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17