VERKOUDEN ABDUSROOP DQ)ZPQU5VPMG i^~ 10 ONS ZEELAND 'êi .v Lerst alleen AKKERs Voorde Borst. Bij het schrijven op advertentiën wordt men beleefd verzocht „Ons Zeeland" te vermelden. Juist omdat verkoudheid zich zoo onschuldig voordoet, is zij zoo gevaar lijk. Vergeten wij toch nooit, dat zij een ontsteking der slijmvliezen is en dat reeds een simpele verplaatsing dier ontsteking b.v. naar de stem banden, de bronches of naar het slijm vlies van de longen - en hoe gauw gebeurt dat niet - haar vee! ernstiger maakt. Acute en chronische bronchi tis, asthma, borstbenauwdheid zijn de terecht gevreesde gevo gen van een verwaarloosde verkoudheid. Maak de genezing niet moeilijker en c-uurder door met de juiste behandeling te wachten. Begin bij het begin en verzorg een eenvoudige verkoudheid dadelijk met de versterkende, onschadelijke, maar krachtig slijmoplossende Per koker: f 1.50, f 2.75. f4.50 ijV¥kVWWVWMVrw*M*T I** digende de leer: mijn vaderland is daar, waar ik het goed heb of om in den trant van het clubleven te blijven elke vereeniging is mij goed als mijn eerzucht er maar wordt bevre digd en mijne ijdelheid gestreeld. En deze trouw hield alweer op, indien donkere perspectieven opdoemden en rechtmatige vrees ontstond voor onvoldoende bevrediging van een inge worteld egoïsme. Hoe onsportief en hoe onedel dergelijke practijken ook wa ren, feitelijk konden zij niet anders worden getypeerd dan als een natuurlijk uitvloeisel van de geheele verhouding tusschen de „gemoderniseerde" club en hare spelers. Eene zoodanige vereeniging dacht in eene der eerste plaatsen aan de voor- deelige exploitatie van haar terrein; zij begeerde een zoo sterk mogelijk elftal, niet alleen om zich tegen degradatie te kunnen vrijwaren, maar ook om de aandacht te trekken, toeschouwers te lokken en de middelen dus ruimer te zien vloeien. Spelers, die voor dit doel dienstig waren, bleven gehandhaafd totdat hunne prestaties zakten of men gelegenheid kreeg, betere krachten in hun plaats te stellen. De gevierde van gisteren werd dan den volgenden dag aan den dijk gezet als onbruikbaar materiaal, en wat van hem werd, daar bekommerde de club zich niet om. (Wordt vervolgd). Voetbal op Zondag a.s. Op Zondag 24 November a.s. wordt het volgende N. V. B.- programma door de diverse Zeeuwsche clubs afgewerkt: 2e klasse. Te Middelburg: ZeelandiaR. B. C. Te Bergen op Zoom: M. E. V. O.Vlissingen. Te Breda: De BaronieMiddelburg. 3e klasse. Te Middelburg: Middelburg II-Hulst. Te Zierikzee: ZierikzeeWalcheren (12 uur). Te Vlissingen: Vlissingen IIZeelandia II. Wij wijzen er op, dat „De Baronie" de nieuwe naam is der ver eeniging „Bredania" na hare fusie met de Bredasche V.V. „Mast- bosch". LUCTOR ET EMERGO. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 43 Bach Mozart Beethoven Sem Dresden Pijper Voormolen De gevraagde naam is Hëndel. De prijs viel ten deel aan A. C. VAN FRAASSEN, Kruisweg 27bis, Utrecht. O. Z.-Prijsvraag no. 45 Wanneer we de volgende reeks woorden, maan maat laat last - kast, goed bekijken, dan zien we dat elk woord verkregen is door één letter in het voorgaande woord te vervangen door een ander. Op deze wijze hebben we dus van maan kast gemaakt. Probeert nu op gelijke wijze langs de kortste weg van baars voogd te maken. Denkt er om, er mag steeds maar één letter vervangen worden door een ander, en het moeten allen goede Nederlandsche woorden zijn. Het is dan ook gewenscht, zoo noodig de beteekenis der woorden aan te geven. Oplossingen moeten uiterlijk Maandag 2 December in ons bezit zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8