ONS ZEELAND 15 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Scheldezender Vindt U het interessant te hooren: dat de P.Z.E.M. in Goes thans aan circa 400 gezinnen electriciteit levert. 60 pet. der aansluitbare woningen doet het dus neg met gas. Destijds fluisterde men dat geheel Goes naar electriciteit snakte, dat de gemeenteraad van St. Jansteen besloten heeft de ontbinding van de Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding-mij. te vragen. Och arme. dat dezelfde raad aan de P.Z.E.M. zal verzoeken het gemeentelijk electriciteitsbedrijf over te nemen voor f 20.000 en f 10.000 goodwill. Men wil toch niet naar de petroleum lamp terug in den uithoek van 't Zeeuwsch-Vlaamsche? dat de commissie van de coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland", die tot doel had de mogelijke liquidatie der fabriek te onderzoeken, onderhandeld heeft met de verte genwoordigers der coöperatieve Suikerfabrieken. De coöpe ratie verklaarde zich bereid terwille van het algemeen be lang aan de Zeeland het liquideeren zoo gemakkelijk mo gelijk te maken. In het bijzonder werd ook op het belang van het lid der Zeeland gelet, door te trachten hem zonder te groote offers in een betere positie te brengen en hem zijn vrijheid terug te geven. De commissie van de Zeeland heeft de voorstellen afge wezen. De onderhandelingen zijn daarop gestaakt, zoodat beide partijen weer geheel vrij zijn en de Zeeland zal moe ten doorwerken of zelf liquideeren. dat de gemeenteraad van Goes heden, d.i. Vrijdag aan de behandeling van de gemeentebegrooting begonnen is. En dat terwijl Kerstmis nog zoo ver in het verschiet ligt. dat de prov. staten wijziging hebben gebracht in het reglement van het waterschap Schouwen tengevolge waar van het mogelijk zal zijn ook de gebouwde eigendommen te belasten, dat het hoofdbestuur der Z.L.M. in de afgeloopen week vergaderde over de wetsontwerpen, betreffende de nieuwe pachtwetten. dat de Z.L.M. aan den minister van waterstaat en aan Ged. Staten van Zeeland zal verzoeken de ongewenschte toestanden aan het Veer ZijpeAnna-Jacoba-polder spoedig te verbeteren. dat prov. staten zonder hoofdelijke stemming hebben aangenomen een voorstel tot aankoop van grond voor het verflauwen van een bocht in den provincialen weg Schoon- dijkeIJzendijke. Hetzelfde geschiedde met het voorstel om een renteloos voorschot te geven van f 17.350 voor ver betering van de verbinding tusschen St. Jansteen en Clinge. Ook is aangenomen een voorstel om subsidie te ver- leenen van ten hoogste f 4000 voor een autobusdienst Sluis kilHulst. Nadat op een paar gestelde vragen een geruststellende verklaring is afgelegd, is tenslotte aangenomen een voorstel om f 150.000 beschikbaar te stellen voor het vermaken van een inlaag bij Hoedekenskerke tot aanlegplaats voor den Provincialen Stoombootdienst. dat ged. staten op de vragen van den heer Welleman inzake den dijkval dij den Zeedijk van den Willem-Anna- polder hebben geantwoord, dat het gevaar tijdig kon worden afgewend. Ged. staten zijn van oordeel, dat voorshands voor onge rustheid geen grond bestaat, in welke zienswijze zij worden versterkt door een ontvangen mededeeling van het bestuur der waterkeering, dat de storm van 29 November geen schade aan het noodbeslag heeft toegebracht en dat aan de verdediging verder regelmatig wordt voortgewerkt. dat op 5 December heel wat gebaarde Sinter-Klazen de Zeeuwsche schooljeugd hebben bezocht. dat aan den Zeedijk te Borsele dezer dagen aanspoel de het lijk van een timmerman ter plaatse, die op noodlot tige wijze te water was geraakt. dat de boot Zierikzee-Katsche Veer de vorige week met 18 passagiers uit Zierikzee vertrok en slechts met 17 te Katsche veer arriveerde. Een der passagiers, zoo bleek later, is even buiten de haven van Zierikzee te water gesprongen en verdronken. dat enkele woonwagenbewoners te Tholen slaags raak ten. Een der vechten werd, vooral op het hoofd, danig met een schop bewerkt. Een dokter hechtte de wonden. dat er een jaar of zes noodig zullen zijn voor de res tauratie der Groote Kerk te Hulst, tot nu toe ten deele in gebruik bij de Roomsch-Katholieken en ten deele bij de Ned. Herv. Gemeente. Zooals gemeld, is het prote'stantsche deel door het R.K. Kerkbestuur aangekocht. dat notaris van Dalsum te Hulst, bekend geworden door zijn strijd tegen de waterleiding een klacht heeft inge diend tegen den burgemeester van Terneuzen, naar aanlei ding van hetgeen deze in den raad van de waterbewaarplaats heeft gezegd. Volgens den notaris mag de raad van Terneu zen over de waterleiding beslissen wat hij wil: ze komt er niet. We zullen zien of de Hulster notaris gelijk krijgt. dat Goes waarschijnlijk binnenkort lichtgas zal leveren aan Kapelle. dat Koning Haakon van Noorwegen, incognito reizend, Zaterdag j.l» met de mailboot „Oranje-Nassau" van de Mij. Zeeland via Vlissingen naar Engeland vertrokken is. dat een onbekende er in een in Middelburg bij het station parkeerend Fordje vandoor ging. De ongewone rit werd per radio bekend gemaakt. De burgemeester van Westkapelle o.a. ving het radio-be richt op, en hij smaakte het genoegen het Fordje op te speu ren. De bestuurder nam evenwel de beenen, en tot nu toe is hij nog niet ontdekt. dat met ingang van 1 Januari a.s. aan de openbare lagere school I en II te Breskens wegens stijging van het aantal leerlingen, resp. een onderwijzer en een onderwijze res meer geplaatst dienen te worden. dat de stoomtram-mij. Breskens-Maldeghem, tegen de verwachting van enkele bladen in, zich wel degelijk heeft aangepast aan de wijziging van de boot-dienstregeling Vlis- singen-Breskens op Zondag. De Mij, komt daarvoor een woord van hulde toe, dat de inwoners van Zierikzee het electrisch licht nu ook tegen 30 ct. per K.W.U. zullen verkrijgen. Indien er echter na één jaar na voltooiing van het straatnet minder dan 600 aansluitingen zijn, zullen de kosten van het straten en herbestraten ten laste van de gemeente blijven. dat 21 en 22 Dec. een aantal postduiven in Hansweert een schoonheids-wedstrijd met zich laten organiseeren. dat 's Heer Arendskerke in de afgeloopen week van electriciteit werd voorzien. Bijna 80 der inwoners heeft de oude petroleum-lamp vaarwel gezegd. dat op Tholen dit jaar veel hazen voorkomen. In ge- ruimen tijd kon men van een aanzienlijk tekort van de lang- ooren spreken. Goede maaltijd, zullen we zeggen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag.... Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 13