CLICHÉS ^XAJYvdm K VERVERIJ KONINKLIJKE ChemWasscherij cvAUGBIERENS DORDRECHT. Stoomen - Verven Plisseeren - Stoppage VOOR DIT TIJDSCHRIFT VERVAARDIGD BIJ Adverteert in dit blad ONS ZEELAND 21 Knip nevenstaande figuurtjes uit. Door nu ver schillende stukken aan elkaar te passen [b.v. de agent met jongensbeenen] ontstaan de allergekste figuren. Probeert het maar eens, je zult er veel plezier van hebben. „Zeg herder, wat denk je van mijn vel, zou die jou be vallen?" ,,Hoe je vel is, en of die me bevallen zou, nou, laat me eens kijken. Hm, ziet er nog al goed onderhouden uit en is, ondanks je ouderdom, niet erg gesleten." Welnu, herder, ik zal hoogstens nog een paar jaar te leven hebben, geef mij den kost, dan zal ik jou uit dank baarheid als ik sterf, het vel nalaten!" Ha-ha-ha die is goed, jou den kost geven, jou de dief en boosdoener, neen, vriendje, daar meen je niets van, van wat je daar zeide." „Toch wel, herder, ik zal mijn leven als een rechtschapen dier slijten. Je schapen hoeven heusch niet bang te zijn, ik zal geen kwaad meer stichten." „Nee hoor, dat zou me een veel te duur vel worden," zeide de herder, ,,'t zou me dan misschien wel tien maal meer kosten dan het waard is. Als je werkelijk meent wat je zegt, moest je me het vel maar terstond geven, dan behoef ik er niet zoo lang meer op te wachten." Meteen greep da herder een knuppel, maar de wolf, die al zijn bewegingen had gadegeslagen, was al verdwenen. ,,Oh oh, die onbarmhartigen!" riep de wolf nu en knarste van woede met de tanden. „Allen houden me voor hun vijand! Juist terwijl ik het zoo goed meende, maar nu zal ik ook als vijand sterven, ze zullen nu voelen wat ze gedaan hebben, voordat ik van honger om kom!" Van toen af aan was de wolf een schrik voor het land en een plaag voor de herders. De schapen werden bij tien tallen gedood, niet uit honger gedreven, maar louter uit moordlust. Ja zelfs de spelende kinderen moesten het ont gelden, en menige onschuldige kleine werd een prooi van de wraaklust van den wolf. Teen staken de verstandigsten hunne hoofden bij elkaar om te beraadslagen. Natuurlijk luidde het antwoord een stemmig: „jacht maken op den wolf en hem dooden." „Maar," zoo sprak een der oudste schaapherders, „is het eigenlijk niet jullie eigen schuld, dat er nu een ware slach ting wordt gehouden onder je schapen en je kinderen? Toen de wolf bij je kwam om vrede te sluiten, hebben jullie hem zonder uitzondering de deur gewezen. Jullie begrijpt toch zeker wel dat het beest toen uit wraak voor die wei gering zoo is gaan moorden en rooven op een wijze als hij nog nooit te voren had gedaan! Je hadt hem of bij zijn bezoek direct moeten dooden of je had op zijn voorstel in moeten gaan, maar nu hebben jullie al dat verlies aan je zelf te danken, en rest ons nu alleen nog maar om jacht op hem te maken. Maar onze doode kindeien en schapen zijn en blijven weg." Aldus gebeurde het dat er jacht gemaakt werd op den wolf, maar aangezien ze natuurlijk op eiken wolf dien ze ontmoetten, schoten, gebeurde het dat de wolven bij tien tallen werden gedood. Sindsdien werden alle wolven in Nederland gedood, en zoo is het gekomen, dat thans geen wolven meer in ons land in het wild worden gevonden. EINDE. Zendingen franco. Vraagt prijscourant. C"-5S2 LINNEN STEMPELBANDEN. Verkrijgbaar bij de Fa. Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag en bij de Administratie van dit blad Fraaie linnen stempelbanden voor den 3den Jaargang van ons blad a f 1.85. Linnen stempelbandjes voor den roman „Het Procrustus-Bed" a f 0.75. Franco toezending na ontvangst van postwissel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 19