DAG Vi WIND DECZIPBLHV6MG ONS ZEELAND I 11 10 15 December a.s. de navolgende wedstrijden voor de Zeeuwsche clubs: Tweede Klasse, Te Vlissingen: VlissingenMiddelburg, Te Tilburg: T, A. C.Zeelandia. Derde Klasse: Te Hulst: HulstWalcheren. Te Vlissingen: Vlissingen IIS. I. N. O. 1. O. Te Neuzen: TerneuzenMiddelburg II. De Vereenigingen Goes, Zierikzee en het tweede elftal der vereeniging Zeelandia genieten competitierust. LUCTOR ET EMERGO." APHtL 4 December. Zoodat ik maar zeggen wil dat het leven met zijn verschijnselen moeilijk is. Deze zin ontviel mij toen ik mijn hersenen in hoogspanning eenige feiten van den dag liet verwerken. Daar heb je nu dien zachter winter. Kostelijk nietwaar! Geloof er toch niets van. Geef mij maar kou, strenge kou, dan lijd je lang zooveel kou niet. Hoe dat mogelijk is? Liesbeth verordeneerde vanmorgen: geen kachels aanmaken; 't is te zacht. Van akeligheid wandelde ik naar Krimp van Duimen. Kamers onverwarmd, vanwege het mild klimaat. Bij Breeduitstra dito; hetzelfde in taveerne „Stor- tebeker". En zoo loopt 'n mensch te verkleumen tot op z'n gebeente, omdat het niet kil genoeg is. Maar er zijn meer vreemde dingen aan mijn horizont. Daar heb je de Tweede Kamer! De heeren behandelen de Arbeidsbegrooting en spreken dus over arbeid. Mis! Ze praten hun beurtje vol over stakingsrecht en vacantie-eischen. t Lijkt wel of ze het land aan werken hebben. Hoeveel anders ben ik dan. Kan met het grootste genoegen urenlang naar een karweitje staan te kijken. 5 Dec. 't Klimaat is gelukkig veel koeler, dank zij een stevigen Noordenwind en wat slagregens. Ik lijd nu minder kou dan gister. Met toewijding en zorg zaamheid voed ik mijn potkachel met eierkolen, zoodat de blos op haar konen blijft. Op mijn morgenwandeling in gezelschap van Breeduitstra gekeken naar een winkel in koek- en suikerwerk, gedreven naar het beginsel „kan niet goedkooper". De menschen vochten finaal om binnen te komen en geholpen te worden. Mantels gescheurd, hoeden vertrapt en zenuwen van streek, ,,'t Lijkt wel, of ze dien rommel cadeau krijgen," mediteerde ik. ,,'t Lijkt wel, of ze denken, dat ze dien rommel eten kunnen," bromde Breed uitstra. Wat er van waar is, weet ik niet. 6 Dec. Het zonnetje schijnt bepaald vriendelijk, maar in huis is de stemming merkbaar gedrukt. Ik geloof, dat we allemaal uitstekend op de hoogte zijn gekomen met het revolutoinnair karakter der speculaas- en taaien-poppen, die wij geconsumeerd hebben. Wijbo raaskalt wat over bin- nenlandsche onlusten. Ik denk, dat hij het figuurlijk be- doelt Overigens was dit jaar de Sinterklaas niet zoo leuk als voride jaren toen Jossie nog aan den Kindervriend geloof de 5 o wat heb ik dat kereltje toen doodsbenauwd weten te maken. Ik heb al meer gezegd, dat het altijd mijn ernstig streven is geweest om mijn kinderen een zonnige jeugd te bezorgen. Beppie heeft nog. steeds het litteeken op haar voorhoofd van de ketting waar ik eertijds mee rammelde en Volledigheidshalve zij hier gememoreerd, dat ik 'n paar pantoffels van Liesbeth gekregen heb. Breeduitstra wist, voor ik ze aantrok al, dat ze me goed pasten. Hoe dat mo gelijk is? 7 Dec. Onze schoorsteen heeft vannacht slagzij gekre gen. Heb vanmorgen een noodverband met ijzerdraadjes ge legd. Het viel niet mee op het dak, maar als je wat handig met je voeten bent, bereik je heel wat. Liesbeth was toch nog bevreesd, dat ik zou vallen; ze vroeg tenminste of ik vanmorgen den melkboer nog betaald had. Nu is in Amster dam weer duizend Hectoliter bier afgebrand. Wanneer dat zoo doorgaat, wordt het een nationale ramp. De hei- en veenbranden lijken me lang niet zoo erg; het heeft alleen waarde voor schaapskoppen; wie in het veen zit kijkt op geen verzekerd turfje, maar biernood bedreigt den dorst van onze beste burgers. S Dec. De toestand in Polen baart mij zorg. Je zit echt met zulke menschen. Wanneer ze onder vreemde heerschers gesteld worden, vechten ze met man en macht daartegen en wanneer men ze zelfbestuur geeft, vechten ze met elkaar. 9 Dec. Liesbeth vroeg of ik veel gemak had van mijn pantoffels. Nu dat kon beter, 's Morgens trek ik ze aan en ontbijt erin. Dan trek ik ze uit en maak een wandeling. Dan trek ik ze aan en begeef me naar mijn werkkamer. Bij het eerste sein voor koffiedrinken, verwissel ik ze voor mijn schoenen, maar ik laat ze daar niet staan, neen, ik neem ze mee naar beneden en kleed mijn voeten weder om. De andere helft van den dag gaat het even zoo. Dat loopt op 'n spit in m'n rug uit! In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 46 10 5 2 7 1 4 4 2 0 10 5 2 3 6 4 3 5 7 3 6 4 7 5 1 1 2 8 V2 1 0 4 3 7 1 3 5 7 14 2 8 14 2 8 0 Dat in de vermenigvuldiging een S inplaats van een C stond was makkelijk te vinden, aangezien men met de oplossing van onder moest beginnen. Sommigen hebben alle letters de waarde nul gegeven, ook zij hebben medegeloot. De prijs viel ten deel aan Mej. J. M. C. DE KOSTER, Hout tuinen Q 33, Middelburg. O Z.-Prijsvraag no. 48 Leezerauw - matsel dieterbop relbek - raapnes moldem. Welke namen van Nederlandsche wateren staan hier? Waar liggen deze wateren? Oplossingen met op de adreszijde duidelijk vermeld O.Z.-Prijs- vraag 48 moeten uiterlijk Zaterdag 21 Dec. in ons bezit zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 8