DE ZEEUWSCHE OMROEP ■I Hi HBBMB IV No. 42 VRIJDAG 3 JANUARI 1930 Daags voor Kerstmis werd de heer H. Dronkers plechtig geïnstalleerd als burgemeester van de gemeente Veere. Van deze belangrijke gebeurtenis geven we 'n foto, in de Raadzaal genomen. allo, halloHier is de luidspreker van den officieuzen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van zijn Het spreekt van zelf, dat deze illuminatie niet iederen avond kan worden aangesticht. berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Hansweert, dat twee Belgi sche schepen, geladen met soda, op de Wester- schelde zijn gezonken. De vereeniging voor plaat selijke en gewestelijke belangen doet nu moeite, om ten gerieve der huisvrouwen nog een schip met zeep te torpedeeren. Indien dit gelukt, zal de Schelde bij ons dorp voortaan „Ras voor de wasch" genoemd worden. Uit dezelfde plaats bereikt ons het verrassende bericht, dat de in tweeën gebroken ledige aak „Rheinfahrt" eerst gerepareerd zal moeten worden voor men het vaartuig laden gaat. Uit Nisse ontvingen wij de tijding, dat bij den Raad het verzoek binnenkwam van de gemeente 's Heer Abtskerke om gedurende een jaar gebruik te mogen maken van het arrestantenlokaal. De handeldrijvende middenstanders vragen zich reeds dagen af, wat die gemeente uitgevoerd heeft dat, ze zichzelf in arrest wil stellen Uit Noord Gouwe meldt men ons, dat door vrijwillige bijdragen van Schouwen-Duivelanders het ziekenhuis te Noord Gouwe thans is voorzien van een radio-toestel met drie luidsprekers en 13 koptelefoons. Ter geruststelling van musici met innerlijke defecten zij vermeld, dat gebruik van een en ander, noch voor, noch na den maaltijd ver plichtend is. Uit Scherpenisse meldt men ons, dat de beroemde molen „Het Zeepaard" ge sloopt is. De rouw onder de minnaars van landelijk schoon is zeer groot. De eenige troost voor deze beproefden is, dat er tegenwoordig zóóveel met molen tjes loopen. Uit Stavenisse kwam een dépêche tot ons, houdende de mededeeling, dat 1.1. Vrijdagavond voor het eerst het electrisch licht van de P.Z.E.M. ontstoken is. Het gemeente-huis, eenige parti culiere woningen, benevens drie lantaarnpalen waren verlicht met een lamp van honderd kaars. Uit Vlissingen wordt ons gemeld, dat het per soneel van de Vrijwillige Brandweer den afgetreden commandant (als blijk van hulde) een tabaks doos heeft aangeboden. Om booze vermoedens terstond den kop in te drukken, zij hier even medegedeeld, dat de Vlissingsche Brandweer niet bij 't uitbreken van een brand het parool prevelt „Toch nog even tijd voor een pijpje 1" Men meldt ons uit Middelburg, dat dezer dagen de commissaris van politie inlichtingen vroeg om- De nieuwe Burgemeester en familie benevens de secretaris en wethouders verlaten het Raadhuis teneinde een officieel bezoek te gaan brengen aan verscheidene publieke gebouwen van Veere. trent de ontvreemding van een onbeheerde damesfiets. Naar aan leiding hiervan vervoegde zich bij de getroffene een knaap, die informeerde of op die fiets een lantaarn stond. Na een bevestigend antwoord ontvangen te hebben, riep deze knaap„Dan is u die ook kwijtOnnoodig te zeggen, dat wij deze soort galgenhumor ten strengste veroordeelen. Onder geheime cijfercode seint men ons uit Kleverskerke, dat Dinsdagnacht inbraak werd gepleegd in de woning van den landbouwer de K. Daar de ramen uit den voorgevel waren gehaald en de buitendeuren geen sporen van geweld ver toonden, meent de politie te mogen veronder stellen, dat de dader(s) door eerstgenoemde ope ningen zijn gekomen en gegaan. Men meldt ons uit Axel, dat de gemeenteraad, na advies van het dr. Kneipp-lnstituut, besloot tot liquidatie van de op droog staande Zeeuwsch- Vlaamsche waterleiding. Een provinciaal blad, dat de installatie van den Veerschcn burgemeester versloeg, berichtte, dat aan de grens der ge meente de eerewacht van 50 ruiters op versierde paarden stond. Tegen deze massale circusacrobatiek moet zelfs Carl Hageribeck het afleggen. Hetzelfde blad meldt van hetzelfde jubeltij, dat de feestelijke stemming in het stadje bleef voor zoover het weder 't toeliet. Wee echter hem of haar, die daar kwaad van denkt. Een der vele oudheidkundige veree- nigingen, die ons eilandenrijk telt, heeft bij een expeditie op het „Verdronken land van Reimerswaal" een punaise en een draadnagel gevonden. De weten schappelijk aangelegde leden der club verineenen, dat men hier voor de ont dekking van een oud-Hollandsch spij kerschrift staat. De vereeniging heeft terstond vijf gulden uitgetrokken voor dieper- gaandc onderzoekingen. Hier is nu verder niets aanwezig dan de om roeper, waarom wij gevoeglijk tueenen te kunnen Sluiten. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4