HACE'AU LIEFDE m i. EEN SPANNEND SPORTVERHAAL, DOOR HANS DE LA RIVE BOX 826 VRIJDAG 3 JANUARI 1930 No. 42 Het had hem meer ontroerd, dan hij wilde toegeven, en nu, in zijn heimelijke vrees om haar, werkte die herinnering op zijn gemoed. Hij beschuldigde zichzelf van zwakheid, waarom moest hij steeds aan haar denken Was zij niet een vreemde vrouw voor hem, die toch eigenlijk niets voor hem beteekende Niets vroeg hij zich toen weer af, niets In een droom leefde hij de volgende minuten met de wedstrijden mee, hoorde hij het gejoel der toeschouwers, het gedaver der motoren en het geschreeuw en gevloek der officials en hij verliet de pits en baande zich een weg naar de eeretribune, waar hij Mr. en Mrs. Montague in steeds groeiende vrees vond. Zij hadden geen teeken van Grace gehad en David zei bemoedigend „Zij zal wat later komen als ik haar toevallig zie, zal ik u onmiddel lijk komen waarschuwen Maar toen hij terug liep voelde hij een prop in zijn keel en in een der verlaten kleedkamers, waar de kleedingstukken op en over elkaar lagen, ging hij zitten en dacht hij met wijd geopende oogen na. „Grace...." fluisterde hij ontroerd. „Waar ben je Wat is er met je gebeurd ik voel het.ik weet het.... dat briefje kan niet van jou zijn geweestTot zoo'n dwaasheid ben je niet in staat. Grace...." Zenuwachtig stond hij weer op, liep hij naar buiten, maar plotseling bleef hij staan en gingen zijn vochtige oogen naar den blauwen hemel. „Mijn Godmompelde hij met een snik. „Ik weet het nu.... ik weet het.Ik heb haar lief.Dat is het, de oorzaak van mijn onrust.... Ik heb je lief Graceik, een armzalige mon teur Er was een uur gereden en David hoorde zijn naam noemen. Hij keek op een der reusachtige kijkborden en zag den naam van zijn tegenstander, een zekeren Smith uit New-York met een Bugatti. Daar stond ook zijn naam, met de Gloria En hij balde zijn vuisten en zei ernstig, als een gebed „Ik mag nu niet aan je denken, liefste.... maar straks, als ik gereden heb zal ik je gaan zoeken.... Vertrouw op mij 1" Weer kwam de enerveerende stilte, zag hij de vlag vallen en voordat hij het goed begreep, raasde hij weg, de lange, schuine baan af. Hij dook in elkaar en zette al zijn herinneringen en gedach ten aan Grace en haar ouders van zich af. De rennershartstochten hadden hem te pakken en hij voelde meer dan ooit dat hij een naam op moest houden. De Gloria" Mr. Montague kon het niet helpen, maar ook hij vergat voor enkele kwar tieren het jonge meisje. Toen hij zijn wagen weg zag schieten, onmiddellijk ge volgd door de Bugatti, die een tiende seconde later dan David gestart was, begon zijn hart wild te kloppen. Vijftien meter verder zag hij zijn vriend Sam zitten, met vrouw en zoon en het drie tal hield geen oog van de twee wagens af. David reed prachtig, doch door een kleine onoplettendheid slaagde de Bugatti er in, de tweede bocht binnendoor te nemen, zoodat de Gloria van zelf hooger op moest. Er kwam spanning in het publiek, omdat men voelde dat de eerste strijd waar de beroemde Gloria vandaag in mede reed, het kijken volkomen waard was. Mr. Montague was alles en iedereen vergeten en hij boog zich voorover en schreeuwde enthousiast naar zijn vriend „Hindert niets, Sam, dat loopt hij straks wel in Let op mijn woorden 1" Een gelach ging op en John lachte mee. Het kon hem niets schelen en hij zou er geen bezwaar in hebben gezien om kalm op zijn zitplaats te gaan staan om zoodoende zijn jongen vriend beter te kunnen aanmoedigen. Een andere enthousiast sloeg met de vuist op de knie en zei luid „Dat is tenminste rijden, lui, wedden dat zij de 50 mijl binnen de 30 minuten nemen „Bugatti wintschreeuwden anderen. „Twintig dollar op de Bugatti, kijk hem de bocht nemen." „Dertig dollar, honderd dollar op de Gloria 1" brulde een kleine man en het geschreeuw paarde zich aan het regelmatig roffelen der twee motoren. Nog steeds reden de beide deelnemers naast elkaar, doch David slaagde er in de volgende bocht zóó prachtig en snel te nemen, dat een oorver- doovend gejoel opsteeg en de Gloria drie meter voorsprong kreeg. Na twee en twintig minuten te hebben gereden gebeurde er iets, dat zoowel Mr. Gloria als vele anderen een kreet van verbazing deed slaken, want de Bugatti, die eenige kracht in reserve scheen te hebben gehouden, als een wielrenner die zijn risico kent, snorde op een gegeven oogenblik rakelings langs David heen. 3/4 minuut later had Smith reeds een voorsprong van veertig meter en onmiddellijk verhieven de bookmakers zich en gierden de stemmen der gok kers door de ruimte. „Bugatti wint! Bugatti wint! Twee honderd BLESKENSQRAAF Karakteristiek voor liet plaatsje is dit kiekje op Hervormde Kerk met daaronder het Raadhui9. dollar Vijf honderd dollar X| O „Let nou op onzen wagen...." IN O- schreeuwde Mr. Montague naar Sam Senior en hij balde zijn handen tot vuisten. „Zou David David zelf had zijn mededinger met een rustig lachje langs zich zien schieten. Hij kende dat en Smith dacht ongetwijfeld, dat de Gloria r.u op zijn snelst reed. En de laatste drie mijl leek het stadion een hel van rumoer. Daar zagen die tienduizenden oogen hoe de „Roode-Bliksem" als het ware een sprong nam en er zoo kolossaal hard van door ging, dat menig toeschouwer reeds aan een ongeluk dacht. Zij zagen hoe dat roode monster als een bliksem schicht de snelle Bugatti inhaalde, hoe hij hem passeerde en voorbij schoot. David nam zijn laatste bocht evenwel niet geheei onberispelijk. De ontzaglijke vaart had hem zelf ietwat bedwelmd en geen meter onder den boven sten rand raasde hij langs de afscheiding. Op een gegeven moment reed de Gloria op de twee rechts- buitenste wielen en zweefden de linkerwielen in de lucht. Onder donderend gejuich reed hij zijn pit in, zeven seconden eerder dan de Bugatti. De tijd stond een minuut later op het bord, 29 minuten en 18 1/5 seconden! Met een glimlach drukte David zijn tegenstander de hand. Deze had juist op het laatste oogenblik, toen hij bijna stil stond, een dynamokoppeling verspeeld en onmiddellijk begon hij de breuk te herstellen. Hij keek met eenig ontzag naar de roode Gloria, die rustig op David stond te wachten. Mr. Gloria en John Montague glommen van genoegen. Zij hadden alleen oog voor den jongen held, die hun zwaaien en wenken glimlachend beantwoordde. Sam was opgetogen en begon nu te begrijpen, dat David den auto belangrijk verbeterd had. Hij baande zich een weg door de volte naar John en vroeg hem, welke verbeteringen de jongeman had aangebracht. „De stand der voorwielen in de eerste plaats antwoordde deze en ik geloof, dat hij je heele compressor-aandrijving er uit gegooid heeft en vervangen. Hij heeft natuurlijk van alles teekeningen, die je, zooals ik heb beloofd, kunt krijgen. De jouwe zijn nog steeds zoek hè Zij bleven praten en onderwijl gingen de wedstrijden door. Tot Sam Gloria's groote spijt verloor een van zijn eigen coureurs met een Gloria en moest de andere opgeven door een radiateurlek. „Van Wijck alleen kan mij redden zei de auto-koning spijtig en zijn vriend was het met hem eens. David moest nog eenmaal rijden met de vijf winnaars uit de vorige klassen. Deze strijd zou de spannendste zijn en over 100 mijl gaan. Precies om vier uur kwam weer de noodige beroering en stelden de zes wa gens zich op. Een Bugatti, een Bentley, een Salmson, een King, een Austin en de Gloria „Wat een vreemde wagen, die „King" zei Mr. Gloria tot zijn vriend, „Heb jij ooit gehoord van dat merk Hij lijkt waarachtig wel iets op mijn eigen wa- tgens, alleen zijn er groote veranderingen aangebracht. Numero 34 heeft hij, het zal mij benieuwen Ook andere insiders vroegen zich nieuwsgierig af, wat dit voor een wagen zou zijn en David staarde naar de race- car, alsof hij een wonder zag. Hij pro beerde voor het laatst den motor van zijn eigen wagen, maakte zich gereed, zette gelijk met de andere lui zijn motor af en wachtte op het teeken van de vlag. de Ned.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 6