ROTTERDAM No 43 848 VRIJDAG 10 JANUARI 1930 Wel ja, stel u voor, dat u een of andere millionnair bent, die Rotterdam heelemaai niet kentU komt in uw Rolls Royce aanrijden u kunt het u toch wel voorstellen Wat kan u dat kosten en u rijdt vol gas onze stad binnen, hoe zoudt u Rotterdam dan wel zien In het lijstje van de voorruit van uw wagen na tuurlijk of, als u toevallig eens opzij kijkt, door de zijruit, maar altijd in een lijstje en dat hebben wij eens willen foto grafeeren, hoe u dan onze stad zoudt zien, wanneer u dus als vreemdeling hier binnen kwam. En dan nemen wij maar aan, dat u van den kant van Pernis komt. Er liggen daar nogal veel wereldsteden en u mag dan zelf uitmaken of u uit Heenvliet, Geervliet of Rockanje komt. Welnu, dan begint u al, ergens in de buurt van het vliegveld, dat de nieuwste uit breiding van de Waalhaven zal worden, zoodra het vliegveld zelf naar Delft zal zijn verlegd, dan begint u al met het elevator-schilderijtje, dat u hierbij ziet afgedrukt. En is er mooier entrée voor onze werkzame stad denkbaar „Mannetje aan mannetje" liggen de elevators te werken, dat de stukken er, figuurlijk gesproken dan, afvliegen en overal worden de wolken rook omhoog gepuft door de machtige machines, die hier op volle kracht aan den arbeid zijn. Toegegeven, dat u er beter Een Maashaventafereel van bijzondere bekoring met zijn machtige gehouwen, zijn schilderachtig geboomte en de stoere schepen en havenwerktuigen. Een Waalhavenindrukj met de prach tige werktuigen van Swarttouw en de Steenkolenhandelsvereeniging. eens uit kan komen om vrij uw blik rond te laten gaan over de rijen stoomschepen uit alle landen der aarde, die geladen en gelost en ge bunkerd worden, dat u beter eens tot den waterkant kon wandelen om het spel der laadbruggen te zien, die 25000 K.G. steenkolen tegelijk opne men en wegbrengen, dat u wel eens zelf 'n beetje zoudt willen spelevaren in die machtige bassins, waarin de geweldige Rijn-aken worden volge stopt met „goed voor Duitschland" en waar de snelle sleepbootjes langs elkander schieten als torretjes in Is er mooier entrée voor onze werk- zanie stad denkbaar? Mannetje aan man-* netje liggen er de elevatoren te werken, en overal worden de wolken rook om hoog gepuft door de machtige machines.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 10