V eens naar het Prinsenhoofd hoe n den verkeersagent in de Van der Takstraat ziet door de voorruit, heb ben wij meteen maar even fotografisch vastgelegd en zie van dit uiterste punt van het Noordereiland af eens, welk een prachtig uitzicht hier de rivier biedt. Links de Holland-Amerika-Lijn, waar altijd wel een of twee van de oceaan-reuzen gemeerd liggen, die den beurt-dienst op New York onderhouden en de kleinere zeehavens, waarmee Rotterdam begon toen 't als haven stad eigenlijk nog in de kinderschoenen liep. Verderop de S.H.V., de petroleum-tanks, de werven en rechts de Lloyd, waar altijd wel een van de grijze zeekasteelen ligt, die u in enkele weken in ons ontzagwekkend overzeesch bezit brengen. En de Leuvehaven, de aken op stroom, de Batavierbooten aan den wal van den overkant En als u dan nog den lust kunt bedwingen om een boot te Het spel der laadbruggen, die 25.000K.G. steenkolen tegelijk opnemen en wegbrengen... daverend geweld van dezen ochtend-inde-haven op volle kracht, om u heen wilt hooren, dat u inaar daar gaat het nu niet om, want als u toch eenmaal een millioen verdiend hebt of geërfd u kunt toch nooit weten dan zijn de zachte kussens van een comfortabelen wagen u misschien even lief als nu een tochtje door de haven en daarom blijven wij dan maar bij de voorruit en staren over ons stuurwiel het idéé dat je zelf stuurt, als je goed voor een millioen bent over het stuurwiel dus, naar wat verder aan „schilderijtjes" voor ons opdoemt. Maar het is één schilderij van het begin tot het eind I Hier zijn het de enorme veem-pakhuizen aan de Maashaven, daar is het de breede rivier zelf, die wij zien op dezen zon-dooriichten wintermorgen. Goud-over- VRUDAG 10 JANUARI 1930 ...Hoe u den verkeersagent in de Van der Takstraat ziet door de voorruit, hebben wij meteen maar even fotografisch vastgelegd... ...Zie vanaf het Prinsenhoofd, dit uiterste punt van het Noordereiland af eens, welk een prachtig uitzicht hier de rivier biedt goten is zij en fonkelend aan levenslust en energie, om te ver dwijnen aan den einder in een gouden mist, waarin nog slechts contouren van schepen, tanks, masten en gebouwen te onderscheiden vallen. Schilderij na schilderij, het een al mooier dan het andere Neen u zoudt toch uw millioen niet waard zijn, want u zoudt ongeschikt zijn om de mooie oogenblikken van het leven te genieten, wanneer u hier met een 80 K.M.-gangetje zoudt langs stuiven! Zet dan tenminste uw motor even af en stop aan de Maashaven, waar de machtige transporteurs aan het werk zijn en kijk eens uit als een dier ijzeren monsters, die tienduizenden kilo's door de haven vervoeren, een heel scheepje als het noodig is, u passeert met een vracht in de takels en let eens °P, bij de Waalhaven, welk een buitengewoon interessante werkwijze wordt gevolgd als tegenwoordig met behulp van ..caissons" nieuwe havenkaden worden aangelegd. Of rijdt Daar is het de breede rivier zelf, die wij zien op dezen zondoorlichten wintermorgen: goud-overgoten is zij en fonkelend van levenslust en energie huren en uw veilige kussens te verlaten voor een tocht door onze haven dan is dit alles toch eigenlijk niet goed aan u besteed. Als deze vluchtige blikken door de voorruit, zoo als wij ze hier gegroepeerd hebben op deze bladzijden, u verder niets zeggen, niets doen, neen dan kunt u eigenlijk beter den anderen kant op rijden en genieten van het uitzicht, door de voorruit, op Duitsche bergen of Fransche heuvel-land schappen, op Belgische bosschen of Hollandsche molentjes, wat allemaal mooi is en allemaal prettig om naar te kijken, als u toch in uw eigen wagen rond-toert maar geeft u ons maar een ochtend als dezen in de haven van Rotterdam FRANS VAN BERGHE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 11