<H^VA X# ZEELANDS 842 VRIJDAG 10 JANUARI 1930 No. 43 Restauratie van de Groote Kerk te Goes, waar de laatste jaren zeer veel werd verbeterd. Hier zien we hoe men het binnenwerk restaureert. De electrificatie van ons gewest staat nog steeds in het teeken der algemeene belangstelling. Over het algemeen is het verloop van deze modern-technische aanwinst-exploitatie niet erg gunstig te noemen. Er zijn gemeenten die van electri- citeit niets willen weten andere 'weer nemen 'n bovengrondsch net, waarmee schade toegebracht wordt aan 't mooie landschap en dat bovendien nog gevaren heeft; weer andere nemen de electriciteit, zonder dat er bij de inwoners animo bestaat. Maar er zijn ook, zoowel in letterlijken als in figuurlijken zin, enkele lichtpunten. Daar is b.v. het vooruitstrevende Zonnemaire dat de Ned. Herv. Kerk electrisch laat verlichten en. verwarmen. Maar dat is dan ook een uiterste. Een ge meente als Goes beteekent voor de P.Z.E.M. Een kijkje op het gerestaureerde gedeelte van de Groote Kerk te Goes. momenteel een strop. Tot nu toe zijn nog slechts 400 perceelen op het electrisch net aangesloten, en daarbij zijn er nog 'n: aantal, die reeds electriciteit bezaten uit eigen in richting of het van andere particulieren betrokken. Als men nu rekent, dat er in Goes toch wel ongeveer 1600 aansluitin gen mogelijk zijn, dan is het aantal aan sluitingen nog slechts 25%. Vergelijkt men daarmee het aantal aansluitingen in een gemeente als 's Heer Arendskerke, dan valt het op, dat deze gemeente de hoofdstad van Zuid-Beveland verre overtroeft. Want in Arendskerke bedraagt het aantal aanslui tingen ruim 70%. Maar men moet hierbij in het oog houden, dat in laatstgenoemde gemeente het gas niet in den weg staat. Men gaat daar van petroleum naar electrici teit en dat verklaart de groote deelname. MooiMiddelburg. Hieronder'» kijkje in een electrisch verlicht straatje van Middelburg: langzamerhand volgt ook verder in Zeeland de nieuwe verlichtingswijze. Den aanleg van het electrisch net naar Kapelle—Biezelinge zien we hier in vollen gang. De vaart met de mooie boomen geeft er een aardige stemming aan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2