We lvare n ZEELANDS 862 VRIJDAG 17 JANUARI 1930 No. 44 Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben hun goedkeuring onthouden aan een besluit van den Kloetingschen ge meenteraad. Wat is het geval Kloetinge heeft een van de mooiste dorpspleinen met een prachtige iepenbeplanting. Enkele van deze boomen bleken door de bekende en gevreesde iepziekte te zijn aangestast, wat voor den gemeenteraad aan leiding was tot het besluit, alle boomen te vellen. Gelukkig hebben Ged. Staten dit booze plan verhinderd. En dat is maar goed ook. Weliswaar is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat alle boamen op den duur door de ziekte zullen worden aan gestast, maar zoolang er leven is, is er hoop, en mag men een dorp niet van zijn grootste bekoring berooven. De mentaliteit van den Kloetingschen gemeenteraad vormt anders in Zeeland geen uitzondering op den regel. Want het s-^Maar ook hier worden vele boomen gerooid,die vroegcr'n sieraad waren voor de wegen. is ontstellend, te zien, hoeveel hout er de laatste jaren is verdwenen. Soms bleek rooiing van boomen noodzakelijk, zooals b.v. te Goes, waar bijna alle boomen aan de singels aan de iepziekte bleken te lijden. Maar ook waar het niet noodig is, rooit men er op los. De iepen worden schaarsch in Zuid-Beveland; men ziet haast geen beplante dijken meer. Want dat is het ergste men rooit, maar men beplant zelden opnieuw. Er zijn natuurlijk gunstige uitzonderin gen. Maar het is een feit, dat er de laatste jaren veel hout verdwenen is, en dat is zeer jammer; bij het Zuid-Bevelandsche landschap behoort van oudsher de statige iep. Er bestaan plannen om in verschillende plaatsen in Zeeland jeugdherbergen te stichten. Een jeugd herberg is een soort goedkoop hotel voor rond trekkende jongens en meisjes. In de laatste jaren is het ondernemen van groote tochten, al of niet vergezeld van kampeeren, door de jeugd zeer toegenomen. Het zenuwachtig drukke leven van Een straat te Goes, vroeger geheel begroeid was met statige iepen. Ook hier worden gelukkig nieuwe boompjes geplant. Kijkje op het mooie dorpsplein te Kloetinge met zijn prachtige iepeboomeu, waarvan sommige door de gevreesde iepenziekte 7 ijn aagctast.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2