1 No. 44 VRIJDAG 17 JANUARI 1930 863 Prachtig gezicht op een der singels te Goes, waar eveneens veel booraen zijn verdwenen, die vroeger zoo rijkelijk langs de oevers stonden. de groote steden doet jonge menschen verlangen naar de mooie en rustige natuur. Ze willen er op uit trekken. Dat kan men op veel verschillende manieren doen. Het meest iti trek is het kampeeren, al dan niet onder leiding van ouderen. Maar aan het kampeeren zijn ver schillende gevaren en bezwaren verbonden, vooral voor meisjes. Zoo is men er in ons land toe gekomen om jeugdherbergen in te richten. Het zijn eenvou dige slaapgelegenheden, waar men voor een klei nigheid onder dak kan. Ook kan men er goedkoope maaltijden krijgen. Zoo'n jeugdherberg staat onder beheer van een herbergvader en/of dito moeder. Bovendien mogen jongelui onder de achttien jaar er alleen onder geleide van ouderen komen. Er is dus controle genoeg. Er zijn in ons land reeds dertien dergelijke gelegenheden, waarvan één te Vlissingen. in voor bereiding. Nu is men in Goes bezig met plannen om ook daar zoo'n inrichting te krijgen. Of het lukken zal We betwijfelen zeer of er in Goes genoeg enthousiasten voor dit plan te vinden zul len zijn. Maar in ieder geval wensohen wij den ondernemers van harte succes. Reeds jaren lang doet men in Zierikzee pogingen om aldaar of in de omgeving een vliegveld te krijgen. Dat is zeer verdienste lijk, maar de poging heeft tot nu toe niet mogen gelukken. Men heeft nu dezer dagen in de kranten kunnen lezen, dat in Oostvoorne een vliegveld, en zelfs een van 9 H.A., zal worden aangelegd. Vraagt men nu hoe het mogelijk is, dat Oostvoorne tot stand kan brengen wat Zierikzee niet gelukt, dan moet het antwoord zijn dat op Oostvoorne het initiatief genomen is dooreen kapitaalkrachtig lichaam, n.l. de N.V. Oostvoorne's Duin. Nu kunnen we nog vragen, waarom Schouwen niet een der gelijke maatschappij tot exploitatie van de badstreek bezit. We hebben daarover in dit blad reeds meer geschreven, en nu worden wij weer eens in onze meening bevestigd, dat Schou wen hetzelfde zou kunnen doen als Oostvoorne. En met méér succes, want Schouwen heeft door natuurschoon en duinen reeks veel meer toekomst dan het Noordelijker eiland. Zóóveel, dat men daar heusch niet bang behoeft te zijn voor de be stendiging der slechte verbindingen. Trouwens, daarover schre ven we kortgeleden nog uitvoerig. B. Ook binnen Vlissingen, een stad, waar opmerkelijk veel boomen in de straten groeien, zijn verschillende iepen door de gevreesde ziekte aangetast. Men rooit de zieke boomen, maar plant onmiddellijk weer nieuwe, zooals men op de foto ziet. Gezicht op het Bevelandschc landschap waar de iepen de grootste bekoring geven aan de streek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3