864 VRIJDAG 17 JANUARI 1930 No. 44 DE HERSTELCONFERENTIE IN DEN HAAG Wanneer dit nummer verschijnt, zal vermoedelijk de Haagsche Conferentie reeds op haar laatste beenen loopen. En naar het zich, op het oogenblik dat wij dit schrijven, laat aanzien, zullen de nog te regelen vraagstukken dan een allen bevredigend beslag gekregen hebben. Onze fraai geslaagde foto laat u eenige kopstukken zien aan het Vrijdag j.l. gehouden noenmaal in HAtel de Witte Brug: de Engelsche minister Snowden, de Bel gische minister Hymans en de Duitsche minister dr. Curtius brengen een dronk uit na de rede van den Belgischen premier Jaspar. ZEEUWSCHE OMROEP HallohalloHier is het persbureau van den Zeeuwschen Omroep, bestrijkend de oevers van de Ooster- en Westerschelde. Het verder vertellen dezer berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg „Zaterdag heeft het electrisch gemaal van den Polder Walcheren weer gewerkt en dit was de oorzaak.dat in de vesten en slooten het water gelijk een bergstroom in de richting van het gemaal werd getrokken." Het bestuur van Vreemdelingenverkeer heeft onmid dellijk besloten, van den zomer dit experiment geregeld te herhalen, in de verwachting een deel van het Zwitsersch touristenverkeer naar Zeelands hoofdstad af te tappen. Uit Terneuzen bereikte ons het volgende dra matische bericht „Zekere voetganger in de Axel- schestraat alhier, loopende naast een vrachtwagen, werd door een achterkomende auto overreden, met het gevolg, dat zijn linkerbeen volkomen verbrijzeld werd. Het slachtoffer had nog de kracht om de stukken bijeen te garen, naar zijn huis te hinken en ze daar in het fornuis te werpen. De geheele stad is zeer onder den indruk. Naar het adres van het Carnegie-heldenfonds wordt naarstig gezocht door een brigadier van de rijksveldwacht met een politie-hond." Later seint men ons, dat het bedoelde been van hout was. De agitatie in de stad kwam tot bedaren. Uit verschillende plaatsen in Zeeland ge werd ons de tijding, dat er bij de Rijksont vangers een vloed van gewetensgeld binnen komt. Intellectueelen dachten eerst aan een pathologisch geval van eerlijkheidsbevlie ging, wij kunnen echter uit goede bron verzekeren, dat het slechts een actieven nieuwen belastinginspecteur betreft. Men meldt ons uit IJzendijke onder speciale code, dat aldaar een particuliere vliegster met haar machine een noodlanding maakte na driemaal over den kop te zijn geslagen. Het vliegtuig werd met paarden uit de modder gesleept. De aviatrice heeft naar Ostende getelefoneerd om nieuwe onder- deelen zij schijnt er dus leelijk aan toe te zijn. Wat doet een vrouw ook in zoo'n ding zijn ze toch al niet opvliegend genoeg Men meldt ons uit Kloetinge, dat de rijwiel handelaar D. bezoek kreeg van een persoon, die een fiets wilde huren naar zijn zeggen. Later kwam uit,dat de man onwaarheid had gesproken en alleen het plan koesterde,de eigendommen van een ander te verkoopen. Gelukkig is de snoodaard, een grond werker, gearresteerd. Al gaat de leugen op de fiets, de waarheid achterhaalt haar wel 1 schouwen de vondst als een antie': coekplaatje en snuffelen in de puinen naar een briefje met de opdracht „Snor den schoorsteenveger op". Meer bezadigde antiquairs gelooven, dat men hier met den bezem te doen heeft, dien onze zeehelden vroe ger in den mast voerden na het schoonvegen der zeeën. Daar kwaadwillenden beweren, dat de nis bestond uit Goudsche moppen, verzocht Heem schut ons te willen melden, dat het wel degelijk Zeeuwsche moppen waren dit om strooptochten van snoeplustigen te voorkomen. Men seint ons uit Middelburg, dat men in de ruïne van Grand Hotel Verseput een ingemetselden bezem gevonden heeft. Alle oudheidkundige ver- eenigingen zijn gealarmeerd om dit gedenkwaardige feit op passende wijze te beleven. De wildste ver moedens doen de ronde. Eenige deskundigen be- Men meldt ons uit Aardenburg, dat partijen het over de verdeeling der vijf ton van Gast- en Wees huis zijn eens geworden. De twistappels zijn nu appeltjes voor den dorst geworden 1 Men meldt ons uit 's Heer Arendskerke, dat de baanwachteres wederom de spoorwegboomen niet heeft neergelaten, toen een trein passeerde. Een autobus vol met passagiers, ontsnapte nauwelijks aan vermorzeling. Het lijkt niet ondienstig, dat de Spoorwegen, behalve den overweg, ook de vergeet achtige juffrouw laten bewaken. Van het lachende gezicht overgaande tot het ernstige gelaat deelen wij nog mede dat te Ovezand overleed de heer D. Mul der, oud-burgemeester van Breskens, Ove zand, Nisse en Driewegen dat de burgemeester van Oud-Vosmeer ontslag gevraagd heeft dat de maandenlange staking te Sluiskil eindelijk opgeheven is dat een wegenplan voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen in behandeling is dat de Belgische Staat langs den weg van wet en recht den spoorweg Gent- Terneuzen wil overnemen en dat de meeste Zeeuwsche gemeenten in 1929 geen bevol kingsaanwas mochten beleven. Tot de volgende week dames en heeren 1 EUROPEESCHE VERBROEDERING IN DE RESIDENTIE. De Duitsche minister voor de bezette gebieden dr. Wirth (links) klinkt hartelijk met den Franschen minister van buitenlandsche zaken Briand (rechts) op het welslagen der Haagsche Conferentie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4