J ■BBBi VRIJDAG 24 JANUARI 1930 De Lange Haven teZierik- zee van den walkant af gezien. De boot staat op het punt uit te varen. No. 45 Het ziekenhuis te Noordgouwe, dat nog steeds geen eigen chirurg heeft. het verkeers- en verbin- dingsvraagstuk op Schou wen van overheidswege de aandacht wordt ge schonken. Zierikzee heeft, naar men weet, de mooiste tijhaven van ons land. Echter heeft een open haven een groot nadeel, zooals men omstreeks Nieuwjaar heeft kunnen bemerken. Bij hoogen vloed nl. overstroomt veelal een gedeelte van de Kade. Dit is des te ernstiger, omdat de stra ten die van de Kade naar de stad voeren, alle af hellen. Er zijn dan ook nog vloedplanken, die eventueel gevaar moeten keeren. Gezicht op de Oude Haven van Zierikzee, die, doordat het een open haven is, bij laag water dikwijls droog komt te liggen. Zoo aantrekkelijk als 't eiland Schouwen in den zomer is, zoo onaantrekkelijk is het in den winter. Een reis erheen wordt al dadelijk vergald door de slechte verbindingen. Natuurlijk zijn deze des zomers niet veel beter, maar dan is het niet zoo erg, wat te moe ten wachten, en desnoods neemt men dan de fiets. Wanneer men met de eerste boot in Zierikzee aankomt, en men wil door naar het westelijk ge deelte, dan moet men ongeveer 3 uur op 't ver trek van de tram wachten. Nu gaat er gewoonlijk een bus, die ongeveer dezelfde route volgt, maar hoofdzakelijk ingesteld is voor schoolkinderen. De bus rijdt dan ook niet in de vacanties, en dit zijn juist de perioden, waarin de menschen reizen. Daarbij komt nog, dat een bus op Schouwen aller minst een gewenscht vervoermiddel is. De wegen zijn voor het busverkeer totaal ongeschikt, en op sommige plaatsen zijn er beslist levensgevaarlijke bochten, zoodat het, alles te zamen genomen, zeer wenschelijk is, dat aan Kijkje op den bijna voltooiden watertoren te Zierikzee, die hoog boven de kleine huisjes uit de lucht insteekt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2